як прибрати шрами від акне

Шрами після акне — постакне. Як прибрати рубці від прищів.

Акне являє собою подвійне покарання — спочатку доводиться мати справу з прищами, а потім шрамами і рубцями від вугрів, що нагадують про минуле проблемній шкірі.

Розуміння різних типів акне допоможе вам розібратися, що робити з рубцями-адже вони теж бувають різні. При легкій формі акне сліди від прищів і вугрів зазвичай зникають без сліду, хоча процес загоєння досить тривалий, він може тривати до 12 місяців. Однак, при середньої і важкої ступені, якщо не лікувати акне на ранніх його стадіях, гнійники і прищі можуть залишити важко видаляються сліди або рубці на обличчі або інших уражених зонах. Є два типи шрамів від вугрової висипки або акне:

Гіпертрофічні шрами постакне-рубці, що виступають над поверхнею шкіри або затвердіння на поверхні шкіри. Атрофічні шрами постакне — поглиблення різної глибини на поверхні шкіри, ямки або дірочки, ще звані «віспини».

Найбільш явні рубці бувають після тяжких форм акне, глибоких кіст з високою ймовірністю появи постійних рубців після їх виправлення.

Дуже важливо почати лікування акне відразу незабаром після появи перших прищиків, щоб запобігти поширення і загострення акне. Якщо ви виявили глибокі кістозні вузли, як можна швидше зверніться до лікаря або дерматолога для призначення відповідного лікування — це найвірніший спосіб запобігання рубців і шрамів після вугрової висипки. Тільки не намагайтеся видавити або проколоти їх самостійно! Це вірний шлях отримати назавжди сліди від акне.

Видалення шрамів від акне.

Велика частина слідів від прищів і запалення, характерних для акне, бувають червонуватого або коричневого кольору і проходять самі собою з плином часу і без спеціального лікування. Якщо ж цього не станеться, то лікування залежить від вираженості рубців. В особливо складних випадках, лікар або дерматолог може запропонувати хімічний пілінг або мікродермабразію, хоча існують і менш інвазивні методи лікування.

Якщо шрами від вугрової висипки є серйозною для вас проблемою, є кілька видів лікування, які ви можете спробувати:

Лікування шрамів лазером-лазерне шліфування шкіри.

Ця процедура може бути виконана хірургом або дерматологом. При лазерної шліфовки шкіри, лазер видаляє верхній шар пошкодженої шкіри і підтягує середній шар, залишаючи шкіру м’якою і гладкою і покращуючи зовнішній вигляд її поверхні. Лікування рубців від акне лазером триває від декількох хвилин до години. Лікар швидше за все застосує місцеву анестезію оскільки це досить болюча процедура. Відновний період після лазерного лікування акне зазвичай займає від 3 до 10 днів до повного загоєння шкірного покриву.

Дермабразія.

При дермабразії використовується обертовий інструмент, як правило, невелика жорстка пензлик, яка обертається і в буквальному сенсі пере зовнішній шар шкіри. Шкіра має здатність відновлюватися, новий шар шкіри nara стає здоровим і гладким, без шрамів і рубців, що залишалися після вугрової висипки. Відновлення після лікування слідів від акне дермабразией займає трохи більше часу — від 10 днів до трьох тижнів.

Фракційний лазер для видалення шрамів після акне.

Це вид лазерної терапії, яка ще називається фракційний фототермоліз. При цьому виді лікування шрамів від вугрової висипки, лазер працює на рівні більш глибокому, ніж лазерне шліфування шкіри або дермабразія. Фракційна лазерна терапія не пошкоджує верхній шар шкіри-тому відновлювальний період після цієї лазерної терапії коротше. Протягом пари днів після процедури з фракційним лазером шкіра може виглядати як ніби вона трохи згоріла на сонці.

Перераховані вище методи лікування підходять в основному для видалення першого типу шрамів після прищів – гіпертрофічних рубців, які виступають над поверхнею шкіри. Для видалення другого виду шрамів — «віспин», або атрофічних поглиблень і дірочок, Ця процедура може бути виконана хірургом або дерматологом. При лазерної шліфовки шкіри, лазер видаляє верхній шар пошкодженої шкіри і підтягує середній шар, залишаючи шкіру м’якою і гладкою і покращуючи зовнішній вигляд її поверхні. Лікування рубців від акне лазером триває від декількох хвилин до години. Лікар швидше за все застосує місцеву анестезію оскільки це досить болюча процедура. Відновний період після лазерного лікування акне зазвичай займає від 3 до 10 днів до повного загоєння шкірного покриву.

Чого не слід робити, так це намагатися прибрати шрами і віспини від акне рясним застосуванням рекламуються по телевізору масок і лосьйонів — це не допоможе, і навіть може дати зворотний ефект — вхідні в їх склад речовини здатні подразнювати шкіру, що зробить шрами ще більш червоними і помітними. Е ффективно введення під шкіру різних речовин для підняття рівня пошкодженої ділянки шкіри до нормального. Найбільш часто використовуються ін’єкції колагену . Нарешті, в деяких випадках лікар може порекомендувати пластичну операцію для видалення глибоких шрамів.

Рубці після акне: всі способи видалення.

Тривалий перебіг вугрової хвороби і тяжкі форми запалення, неправильне і несвоєчасне лікування захворювання приводять до розвитку постакне – вторинних стійких змін шкірного покриву. Постакне може проявлятися розширеними порами, гіперпігментацією, червоними застійними плямами.

Але в 90% випадків на шкірі залишаються шрами і рубці після акне, являють собою не менш серйозну проблему, ніж сама вугрова хвороба. Існують різні методи боротьби з неестетичними шкірними дефектами. Вибір оптимального способу терапії визначається видом і терміном появи, областю локалізації рубців.

Методи терапії: особливості вибору.

Шрами, що розвиваються з клітин грануляційної тканини і перетворяться в грубі сполучнотканинні освіти, деформують рельєф шкіри. Форма рубців залежить від характеру пошкоджень, може бути лінійною і зірчастою, V-подібною і U-подібною.

На початкових етапах формування забарвлення пошкоджених ділянок рожевий, потім вони стають білими або, навпаки, темніють. Рубцева тканина може щільно прилягати до підшкірним структурам або вільно зміщується в сторони, що легко визначається при пальпації.

Рубцеві структури за морфологічними ознаками класифікують на 4 типи.

Нормотрофические. Освіти з гладкою поверхнею розташовуються на одному рівні з неушкодженою шкірою, По еластичності і кольору від неї практично не відрізняються. Атрофічні. Гладкі і тонкі, мають білуватий відтінок. Утворюються із-за недостатнього синтезу колагену. Їх поверхня розташовується нижче рівня нормальної шкіри, тому зовні атрофічні рубці виглядають як різні за формою і розміром поглиблення. Гіпертрофічний. Зумовлені формуванням незначного числа патологічних волокон колагену. Різко піднімаються над шкірою, бувають різного забарвлення від блідо-рожевого до синюшного або бордовим. Не розростаються. Келоїдні. Грубі, деформуючі шкірний покрив, дефекти виникають при формуванні великого числа патологічних волокон колагену. Як і гіпертрофічні структури, підносяться над шкірою, але на відміну від них можуть розростатися, виступаючи за межі початкового ушкодження, дуже погано піддаються терапії.

У зонах сильного натягу шкіри ймовірність формування гіпертрофічних і келоїдних структур найбільша. Також ці типи рубцевих структур часто формуються на шкірі в області верхнього відділу спини і грудини, плечового пояса.

Щоб прибрати шрами після акне, сучасна фармакологія і косметологія пропонують безліч засобів і методів. Вибір оптимального способу терапії визначається типом рубця, його формою, розмірами, термінами виникнення.

Всі методи лікування рубців від акне можна розділити на 4 групи:

медикаментозні (зовнішніми фармакологічними засобами: мазями, кремами, гелями); народні (маски, приготовані за рецептами нетрадиційної медицини); косметологічні (мезотерапія, шліфування, пілінг, лікування лазером); хірургічні.

Терапевтичний ефект мазей та інших лікарських форм для місцевого застосування обумовлений дією входять до складу компонентів: поверхнево-активних сполук, ферментів, вітамінів, екстрактів рослин. Вони покращують мікроциркуляцію та метаболізм в тканинах, стимулюють процеси регенерації, сприяють відшарування верхніх ороговілих клітин, розм’якшують грубі шкірні дефекти, роблячи їх більш м’якими і еластичними, менш помітними.

Основними перевагами цих засобів є зручність використання, можливість лікування в домашніх умовах. Однак фармакологічні засоби здатні вплинути на рубцеві дефекти, що сформувалися не більше ніж 2 роки тому – свіжі рубці, в яких ще не припинилися обмінні процеси, значно легше піддаються терапії. А з застарілими рубцями і шрамами фармакологічні препарати можуть не впоратися.

Для боротьби з неестетичними шкірними дефектами застосовуються препарати:

Контрактубекс. Гель, що містить гепарин, алантоїн і екстракт цибулі зменшує запалення, виявляє протимікробну дію, пригнічує ріст і поділ клітин сполучної рубцевої тканини, сприяє насиченню пошкодженого шкірного покриву водою, тим самим пом’якшує грубі шкірні дефекти. В результаті зменшується висота рубця, підвищується еластичність, відтінок наближається до кольору нормальної, неушкодженої шкіри. Застосовується для лікування рубців атрофічного, гіпертрофічного і келоїдного типу. Стратадерм. Гель з очищеними силіконовими полімерами нормалізує продукцію колагену в пошкодженій зоні, має захисну дію. За рахунок силікону після нанесення засобу на шкірі утворюється вологонепроникна, але пропускає кисень плівка. Вона захищає пошкоджені тканини від ушкоджень, інфікування і втрати рідини, що необхідно для нормальної вироблення колагену. Під плівкою рубець пом’якшується, світлішає. Гель показаний для лікування всіх типів утворень. Ферменкол. Гель на основі 9 ферментів (коллагеназ) ефективно усуває рубці від акне завдяки здатності розщеплювати патологічний колаген до амінокислот і олігосахаридів і одночасно стимулювати процеси регенерації здорових клітин. При використанні засобу усуваються свербіж і хворобливі відчуття, груба рубцева тканина розм’якшується, порівнюється з рівнем шкіри, набуває відтінок прилеглих здорових тканин. Зерадерм Ультра. Гель за дією подібний препарату Стратадерм. Крім силіконових полімерів, що містять вітамін К (зміцнює судинні стінки, усуває почервоніння), коензим Q10 (стимулює відновлення нормальних клітин шкіри), вітамін Е (виявляє антиоксидантні властивості, нормалізує водний баланс шкіри), сонцезахисний фільтр (захищає тканини від шкідливого впливу ультрафіолету). Застосовується для попередження і лікування вже сформованих рубців гіпертрофічного і келоїдного типу. Келофибраза. Крем на основі сечовини, гепарину і камфори ідеально зволожує та пом’якшує огрубілі тканини рубця, підвищує їх еластичність, покращує мікроциркуляцію і метаболічні процеси, активізує регенерацію, зменшує набряклість і запалення, сприяє розсмоктуванню рубцевих структур, згладжує і порівнює з рівнем шкіри виступаючі частини шкірного дефекту.

Маска.

Щоб зробити шрами від акне менш помітними, крім фармакологічних препаратів, можна використовувати маски, приготовані за рецептами нетрадиційної медицини. Для їх приготування можуть застосовуватися продукти харчування, ефірні і рослинні масла, вітаміни, а іноді аптечні засоби. Прикладом таких засобів є порошок бадяги.

Бадяга – губки, що мешкають в прісних водоймах. Скелет їх складається з пов’язаних між собою мікроскопічних голок кремнезему. Подрібнена в порошок бадяга надає місцеву протизапальну, знеболюючу і подразнюючу дію. У народній медицині цей засіб здавна застосовується для лікування вугрів і постакне, гіперпігментації, застійних плям. Воно має розсмоктуючі властивості, активізує мікроциркуляцію, зменшує запалення і стимулює синтез білків.

Для лікування рубців порошок бадягі змішується розчином перекису водню до отримання піноподібної маси. Засіб наноситься масажними рухами, втирається в шкіру протягом 3 хвилин, через 15 хвилин змивається водою.

Крім бадяги, нетрадиційна медицина може запропонувати безліч інших рецептів масок від рубців після акне.

Алое і лимон. Змішати столову ложку свіжої м’якоті алое (подрібнити в блендері) з чайною ложкою соку лимона. Засіб нанести на обличчя, змити теплою водою через 10-15 хвилин. Змастити шкіру зволожуючим кремом. Процедуру проводити тричі на тиждень. Кориця і мед. Змішати чайну ложку порошку кориці з 2 чайними ложками меду. Нанести засіб на вологу шкіру, через 10-15 хвилин змити теплою водою. Робити маску 2-3 рази на тиждень. Томат. Пюре з томатів прикладати до рубців після висихання змивати водою. Процедури проводити щодня. Ананас. Подрібнену в пюре м’якоть ананаса наносити на рубці щодня, змивати через 10 хвилин. Блакитна косметична глина. Трохи засобу розвести водою до густої кашкоподібної маси, додати краплю ефірного масла розмарину. Нанести на шкіру, змити через 15 хвилин. Процедуру проводити двічі на тиждень.

Для видалення застарілих, глибоких рубців застосування народних засобів виявиться неефективним. А ось з невеликими свіжими шкірними дефектами, що залишилися після видавлювання прища, домашні маски впораються: зроблять шрам менш помітним, вирівняють шкірний рельєф, відновлять колір шкіри в області пошкодження.

Косметологічні процедури.

Якщо шкірні дефекти не піддаються медикаментозному лікуванню, вдаються до більш агресивного впливу на рубцеві освіти. Лікування рубців після акне фізичними, хімічними або ін’єкційними косметологічними методами сприяє вирівнюванню рельєфу шкіри і розгладженню. Процедури відрізняються ступенем агресивного впливу на шкіру. Деякі з них досить болючі, характеризуються тривалим періодом відновлення.

Мезотерапією.

Мезотерапія (ін’єкційне внутрішньошкірне введення лікарських засобів безпосередньо в проблемну область) проводиться на ранніх етапах формування рубцевої тканини. Зазвичай вводяться препарати і мезококтейлі (суміш лікарських засобів) на основі:

біологічно активних речовин; амінокислот; вітамінів; мінералів; екстракту плаценти; витяжок рослин.

При келоїдних рубцях застосовуються глюкокортикостероїди. Для вирівнювання атрофічних рубців під дно шкірного дефекту вводяться філери гіалуронової кислоти або жирових клітин.

Механічною шліфуванням.

Існує кілька методик механічного шліфування шкіри:

алмазна дермабразія – шліфування шкіри за допомогою спеціального приладу, насадка якого покрита алмазної пилом (мікроскопічними частинками); глибока дермабразія – процедура, при якій з проблемної зони знімається верхній шар эпидермисас допомогою приладу Шумана (фреза з високою частотою обертів); мікродермабразія – шліфування мікроскопічними кристалами двоокису алюмінію.

Вибір методу залежить від характеру і вираженості рубцевих структур. При поверхневих змінах хороші результати дає мікродермабразія. Алмазне шліфування вирівнює неглибокі U-образні і V-образні дефекти. Сильно виражені атрофічні і гіпертрофічні структури піддаються корекції методом глибокої дермабразії.

Варто відзначити, що мікродермабразія переноситься легше, рідше викликає ускладнення. Алмазна і глибока шліфування відносяться до травматичних методів, вимагають більш тривалої реабілітації. Відновлення в більшості випадків протікає досить важко. Крім того, ці процедури можуть спровокувати зростання келоїдних структур і незворотне порушення пігментації.

Пілінгом.

как убрать шрамы от акне

Альтернативою механічної шліфовці виступає хімічний серединний пілінг з кислотами:

саліцилової; трихлороцтової; альфа-гідроксикислоти (гліколевої, молочної).

При глибоких дефектах шкірного покриву використовують кислоти в концентрації 35-70%.

При проведенні пілінгу досить складно контролювати глибину впливу, тому процедура може призвести до розвитку небажаних ускладнень: алергії, гіперпігментації, формування нових рубців.

Лазер.

На думку багатьох фахівців, лазерне видалення рубців після акне є кращим способом корекції косметичних дефектів незалежно від їх типу і вираженості. Існує кілька методик лазерного впливу, які проводяться з допомогою аблятивных (вуглекислотний) або неаблятивних (ербієвий, неодимовий) лазерних пристроїв.

Ефективність впливу вуглекислотного лазера видно вже після першої процедури, особливо при видаленні атрофічних рубців: вираженість шкірного дефекту зменшується на 50-80%. Проте проведення процедури вимагає високого професіоналізму косметолога, оскільки ризик розвитку ускладнень досить високий. У числі можливих наслідків:

формування нових рубців; інфікування; тривало зберігається еритема (почервоніння) і запалення області обробки.

При використанні ербіевого лазера ризики розвитку неприємних наслідків набагато нижче, оскільки дія поширюється на меншу глибину, але і за ефективністю він поступається.

Хірургічний.

Хірургічне видалення рубців після акне є радикальним методом, проводиться для корекції грубих утворень гіпертрофічного і келоидного типу, рідше застосовується для усунення атрофічних рубцевих змін.

Для усунення шкірних дефектів проводиться висічення грубого рубця з накладенням косметичного шва або подсечение (субсизия) тканин під шрамом (при корекції атрофічних рубців). Операція дає можливість позбутися від глибоких шкірних дефектів, але все одно на шкірі залишається свіжий лінійний рубець, що вимагає подальшої корекції косметологічними методами.

Рубці від акне стають не меншою, а іноді і більшою косметологічною проблемою, ніж сама вугрова хвороба. Існує безліч методів корекції шкірних дефектів: від щодо безпечного застосування ліків і народних засобів до радикальних хірургічних операцій. Одного універсального засобу, що дозволяє прибрати неестетичні дефекти, не існує – в кожному випадку підбирається індивідуальний метод або їх комбінація.

Як позбутися від рубців після акне, способи лікування.

Проблемна шкіра обличчя є актуальною для багатьох людей. Прищі і вугри утворюються спонтанно і часто перед важливими подіями. Їх легко замаскувати за допомогою тонального засобу або спеціального коректора. Кожен, хто стикався з такою проблемою, знає, що таке рубці після акне. Це досить неприємно і негарно, тому багато хто шукає способи, як їх усунути. Зовсім усунути рубці неможливо, проте в силах кожного зробити їх менш помітними. Як позбутися від рубців після вугрової висипки?

Причини появи рубців.

Шрами від вугрової висипки залишаються з-за проникнення інфекції під шкіру Шрами після вугрової висипки — це явна ознака проникнення інфекції в глибокі шари епідермісу, яке найчастіше відбувається в результаті пошкодження шкірних покривів. Іншими словами, рубці після акне в першу чергу з’являються у тих, хто, бажаючи якнайшвидше позбутися ненависного прища, намагається просто видавити його, іноді навіть не особливо піклуючись про чистоту своїх рук і правильній обробці шкіри після цієї процедури. Такі непродумані дії в підсумку можуть привести не лише до появи шраму на місці запалення, але і до поширення інфекції на сусідні здорові ділянки шкіри.

Ще однією причиною утворення рубців після вугрової хвороби може бути її неправильне або несвоєчасне лікування, а також використання невідповідних косметичних засобів по догляду за шкірою, жорстких скрабів і т. д. не Можна також виключати можливість розвитку запальних процесів на шкірі під впливом грибка, що найчастіше буває пов’язане зі зниженням імунітету у людини. Але в будь-якому випадку, навіть якщо помітні сліди на шкірі вже з’явилися, не варто опускати руки, лише посилюючи тим самим ситуацію — позбутися від таких рубців може бути досить складно, але, зумівши запастися терпінням, з цією проблемою цілком реально впоратися.

Проблеми зі шкірою після прищів?

Навіть після правильного лікування або після некваліфікованих виконаних косметичних процедур можлива поява дефектів.

на обличчі залишаються нерівності і горбки пори на обличчі розширюються, перетворюючись на помітну проблему ділянки, де були прищі, змінюють забарвлення на місцях, де були акне, залишаються неестетичні рубці обличчя покривається червоними плямами з-за порушення мікроциркуляції крові.

Причина таких явищ криється в пошкодженні верхнього шару шкіри після лікування висипу, що перешкоджає процесу її регенерації. Особливо небезпечно видавлювати прищі або припікати розчинами на спирту, оскільки за будь-якого втручання може початися запалення. Тому, щоб ефективно впоратися з проблемою постакне і успішно вирівняти поверхню шкіри після лікування, слід звернутися до лікаря або досвідченого косметолога.

Види шрамів після акне.

Відповідь на питання, як прибрати рубці, що з’явилися після вугрової хвороби, багато в чому залежить від їх типу, тому перш за все необхідно зрозуміти, які саме сліди залишилися на шкірі після висипань. Виділяють два основних види подібних утворень — атрофічний і гіпертрофічний.

Види рубців після прищів.

Коли запалені ділянки шкіри загоюються, після них залишаються поглиблення, які поступово починають заповнюватися речовинами, що утворюють сполучну тканину. Ключову роль в цьому процесі відіграє колаген, тому від його дефіциту або, навпаки, надлишку, залежить поява рубців певного типу.

Якщо колагену не вистачає, утворюються атрофічні рубці, які виглядають, як ямки на шкірі, мають різну глибину і ширину. Найчастіше вони відрізняються за кольором від інших шкірних покривів-можуть бути трохи блідіше або, навпаки, темніше. У тих же випадках, коли колаген виробляється в надлишку, на місці запалення з’являються гіпертрофічні освіти — щільні, яскраво виражені, піднімають над поверхнею шкіри. Але шрами такого роду зустрічаються набагато рідше, тому переважна більшість сучасних методів і народних рецептів для лікування наслідків акне спрямоване саме на боротьбу з атрофічними рубцями.

Зовнішні лікарські препарати.

Якщо рубці і сліди мають не дуже важку стадію і виникли недавно, можна використовувати зовнішні засоби лікування. Крем або мазь сприяють загоєнню шрамів, впливаючи на пошкоджені тканини.

Завдяки особливим формулам склади відлущують відмерлі клітини. В результаті шкіра відбілюється, а тон вирівнюється. Крім того, багато складів знезаражують поверхню покривів.

Призначити препарат повинен лікар з урахуванням стану шкіри та індивідуальних особливостей пацієнта. Важливо враховувати можливі протипоказання до застосування.

Найпопулярнішим засобом для усунення шрамів є гель Контрактубекс. Він відлущує відмерлі клітини, сповільнюючи процес формування фібробластів. Мазь не впорається з гіпертрофічними рубцями, але з більш легкими наслідками акне – цілком. Лікування проводиться один раз на добу протягом місяця.

Контрактубекс – незамінний засіб проти шрамів і рубців.

Крем Дерматикс дозволяє створити особливу плівку на поверхні рубцевої тканини. Тому зовнішнє роздратування не буде позначатися на його стані. Засіб відлущує клітини, а також освітлює шкіру. При комплексному лікуванні можна повністю повернути колишній стан покривів. Терапія проводиться один раз в добу.

У складі Цинкової мазі є синтоміцин, який відновлює обмінні процеси в тканинах. Засіб відлущує і освітлює шкіру. Лікування допомагає при всіх видах слідів від прищів. Використовувати склад необхідно один раз на добу.

Ферменкол має в складі тварини ферменти, дія яких спрямована на розщеплення сполучної тканини. Самостійне застосування препарату може бути небезпечним. Тому обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Будь-який препарат доцільно буде використовувати на ранньому етапі виникнення. При більших і застарілих рубцях він може виявитися неефективним.

Для профілактики виникнення слідів від акне варто використовувати засіб Master herb від виробника TianDe. Він зберігає і відновлює баланс шкіри за рахунок її зволоження. Тому покриви забезпечені захистом від рубців, залишаючись гладкими і рівними.

Сучасні способи видалення.

Професійна косметологія пропонує людям, які зіткнулися з проблемою акне, чимало ефективних методів видалення слідів і шрамів на шкірі. При цьому вибір того чи іншого варіанту лікування багато в чому визначається типом рубців і ступенем їх вираженості. Наприклад, невеликі атрофічні рубці цілком можуть зникнути після місцевого застосування лікарських засобів, що мають у складі гліколеву або саліцилову кислоту, а також вітамін А, завдяки їх здатності активізувати вироблення колагену. Однак при більш глибоких ушкодженнях шкірних покривів дії різних кремів від рубців може виявитися недостатньо. У таких випадках лікування краще проводити з допомогою одного з сучасних методів апаратної косметології, що дозволяють впоратися навіть з яскраво вираженими наслідками вугрової хвороби.

Микродемабразия, або механічний пілінг.

Процедура такого роду передбачає видалення відмерлих клітин шкіри спеціальним приладом з металевим напиленням. При цьому основний вплив припадає на ділянки, що оточують рубці, завдяки чому шкіра стає більш гладенькою, а самі поглиблення — менш помітними. В результаті такої мікрошліфовки оновлюється верхній шар епідермісу, а також стимулюється додаткове вироблення колагену. Саму процедуру можна вважати відносно безболісною, але після неї шкірі необхідний особливий догляд, так як механічний вплив робить її більш чутливою і навіть може викликати тимчасове почервоніння і набряк.

Хімічний пілінг.

У цьому випадку лікування рубців після акне проводиться шляхом обробки шкіри слабким розчином гліколевої або саліцилової кислоти, під дією якої верхній пошкоджений шар епідермісу легко відлущується і замінюється новим, без слідів пігментації і шрамів. Сама процедура практично безболісна і може супроводжуватися лише незначним поколюванням і печінням, але проводити її обов’язково повинен кваліфікований фахівець, тому що склад для нанесення на шкіру та глибина його проникнення в кожному випадку підбираються індивідуально, залежно від ступеня наявних пошкоджень.

Після хімічного пілінгу шкіру, як правило, додатково обробляють лікувальною маззю на основі стероїдів, хоча остаточний ефект від нього стає помітний тільки після 2-3 процедур. Для закріплення результату пілінг рекомендується повторювати кожні 2-3 місяці.

Дермабразія.

При такому варіанті лікування за допомогою спеціального апарату, оснащеного шліфуючими щіточками, стирається пошкоджений шар епідермісу разом зі слідами вугрів і рубцевою тканиною. Одночасно в шкіру втираються косметичні засоби, що сприяють її оздоровленню і додатковому виробленню колагену. Але дермабразія передбачає досить сильний механічний вплив на шкіру, тому приймати рішення про доцільність проведення саме такої процедури може тільки фахівець. Крім цього, проводиться вона під заморожуванням або місцевою анестезією, а після лікування шкіра вимагає дбайливого ставлення і особливого догляду.

Лазерна дермабразія при акне.

как убрать шрамы от акне

Лазеротерапія.

Лазерне видалення рубців після акне передбачає шліфування шкіри за допомогою спеціального променя, під впливом якого її поверхневі шари «випаровуються», роблячи шрами практично непомітними. Така процедура підходить для видалення і атрофічних, і келоїдних (гіпертрофічних) рубців, займає не більше 30 хвилин і не супроводжується больовими відчуттями, хоча і проводиться найчастіше під місцевою анестезією. Після лазерної шліфовки шкіра помітно омолоджується і стає більш гладкою, але для отримання таких результатів потрібно від 6 до 8 сеансів, які доведеться повторювати кожні 1,5-2 місяці.

Ефект лазерного лікування.

Лікувальні ін’єкції.

В першу чергу, мова йде про введення під шкіру колагену, а також гіалуронової кислоти або жирової тканини, але ефект від таких процедур, як правило, зберігається не більше півроку, після чого ін’єкції необхідно повторювати знову. В окремих випадках для усунення келоїдних шрамів під шкіру може вводитися кортизон, який сприяє розм’якшенню рубців, а також ефективно знімає свербіж, печіння і почервоніння шкіри.

Озонотерапія.

Сучасна косметологія пропонує позбавлятися від слідів акне в тому числі і з допомогою підшкірного введення кисневої суміші, яка ефективно справляється із запальними процесами, які супроводжують вугрову хворобу, і сприяє швидкому загоєнню ранок. Після таких ін’єкцій за рахунок стимуляції вироблення колагену і еластину помітно вирівнюється тон шкіри і зникає нездорова пигметанция.

Хірургічне втручання.

Подібний варіант боротьби з рубцями після акне вважається крайнім заходом, яку лікар може порекомендувати тільки в тому випадку, коли інші методи не приносять ніякого результату. Мова йде про так званому перфорационном видаленні, в процесі якого кожен рубець знімається по черзі разом з невеликою ділянкою шкіри. Якщо шрам маленький, поверх місця видалення накладається акуратний шов, а у випадку з дуже глибокими і великими рубцями може знадобитися навіть пересадка шкіри, в першу чергу, з області за вухом.

Тактика лікування.

Незважаючи на хорошу гігієну і правильний дерматологічний підхід у багатьох людей з’являються нерівності на обличчі. Тому виникає питання: як позбутися від шрамів після прищів? Перше, що потрібно робити – контролювати акне. Практично немає сенсу в тому, щоб прибирати існуючі шрами від прищів, якщо є висипання і утворюються запальні елементи. На місце старих рубців прийдуть нові, а лікування доведеться проходити знову. Як прибрати шрами від прищів ефективно і безпечно?

Читати також: Дитяче акне захворювання шкіри: від немовляти до підлітка.

За ефективним лікуванням прищів і конкретними методами необхідно йти до дерматолога. Існує безліч професійних процедур, які відмінно справляються з проблемою нерівній шкіри:

Хірургічне втручання. Наповнювач. Лазерна терапія.

Сьогодні людині не потрібно довгий відновний період з неможливістю вийти з дому, так як прибрати шрами від прищів на обличчі допомагають сучасні технології та інноваційне обладнання індустрії косметології та дерматології.

В домашніх умовах порушення цілісності шкіри первозданним зробити неможливо. Вдасться лише поліпшити вигляд і зробити рубці від прищів на обличчі менш помітними. Глибокого відлущування будинку також зробити не вийде, навіть якщо застосовувати професійні засоби та кислоти. Навпаки, через незнання можна сильно нашкодити шкірі, аж до отримання додаткових травм від опіків. Перш ніж вирішувати, як прибрати шрами від прищів будинку, потрібно проконсультуватися з фахівцем і зрозуміти наскільки глибокі ці елементи.

Домашня терапія.

Коли прищі проходять, з’являються червоні плями. Це нова молода шкіра, під якою базуються розбиті капіляри. До повного відновлення пройде чимало часу, тому потрібно посприяти організму. Як позбутися від пігментації на цьому етапі?

Рекомендується наступна тактика лікування:

Відлущування кислотами. Підживлення ліпідного балансу. Доставка колагену.

Для відлущування покриву використовуються саліцилова кислота 2-х відсоткова (звичайний саліциловий розчин сприяє опіку) і гліколева кислота. Кислота жиророзчинна, тому зручна форма для її існування і взаємодії зі шкірою-лосьйон з РН в межах 4 одиниць.

Після перетворення плями в коричневе застосовується трихлороцтова кислота в якості посиленого пілінгу. Розчин 15% має здатність «зрізати» пошкоджений шар і видаляти зроговіння шкіри. ТСА 25% проникає в середні шари дерми, часто використовується для тіла. Высокопроцентная ТСА 35 застосовується локально на невеликих ділянках шкіри. Експериментувати з кислотами не варто. Тільки фахівець визначить необхідність і концентрацію застосування для тієї чи іншої форми пошкодження.

Впливати на ліпідний обмін допомагають сироватки з вітаміном С. Косметологічний важливий продукт для освітлення шкіри. Для того, щоб він працював, необхідно вибирати сироватку в активній формі — ефіру або інкапсульованого вітаміну.

Як прибрати шрами від прищів, якщо сполучна тканина і колагенові волокна руйнуються в місці абсцесу? Втрата колагену є основною причиною візуалізації шрамів і западин. Необхідно допомогти організму відновити його. Звичайний крем з колагеном – марна трата грошей і часу! Засіб допоможе лише освіжити обличчя, але не згладити глибоко лежать рубці після акне. Всі молекули, що проникають через шкіру, мають менше 500 одиниць молярної маси. У колагену молярна маса досягає 50 000. Це робить його не здатним проникати через шкіру, приєднуватися до інших елементів і заповнювати обсяг. Внутрішній прийом колагену у вигляді добавок також не є вирішенням проблеми. Колаген — це білок, який при попаданні всередину організму розщеплюється на амінокислоти і не доходить до особи активним. Організму потрібно щось, що допомагає будувати колаген. А будується він тоді, коли відбуваються травми. Проколюючи рубці після акне мікроскопічними голками, шкіра отримує стимуляцію до вироблення незамінного білка.

Рецепти нетрадиційної медицини.

Свої варіанти відповіді на питання про те, як позбутися слідів акне на обличчі, пропонує і народна медицина:

Маска з сирої картоплі допоможе зменшити шрами після акне.

Сиру картоплю. Його необхідно натерти на тертці, і за допомогою марлі накласти отриману кашку на обличчя. Картопляний сік корисний для проблемної шкіри завдяки своїм антисептичним та ранозагоювальним властивостям, а також здатності надавати їй здоровіший колір і видаляти омертвілі клітини. Яблучний оцет. Для обробки рубців його слід спочатку змішати з водою (кілька крапель оцту на ½ ч. ложки води), а потім нанести на проблемні ділянки шкіри і через кілька хвилин просто змити. Лимонний сік і яєчний білок. Інгредієнти необхідно змішати (на 1 білок 20 мл соку) і нанести на шкіру перед сном, а вранці змити теплою водою. Сік алое. Вичавивши сік з декількох листя рослини, його слід нанести на рубці, а через 10 хвилин змити чистою водою. Процедуру можна повторювати щодня, навіть після того, як стан шкіри прийде в норму.

Крім цього, прибирати шрами і рубці після вугрової висипки можна, обтираючи проблемні зони шматочками льоду. І краще, якщо це буде не просто заморожена очищена вода, а відвари лікарських рослин, наприклад, ромашки, календули або звіробою.

Відкликання.

Видалення рубців виявляється непростим завданням. Щоб підібрати ефективний метод, можна не тільки проконсультуватися з лікарем, але і вивчити позитивні відгуки про кожного з них.

Ірина, 24 роки: вже багато шрамів мені вдалося прибрати за допомогою Контрактубекса. Коли виявила сліди від акне, навіть не сумнівалася у своєму виборі. Через місяць шкіра повністю відновилася.

Світлана, 26 років: А мої рубці ніякі препарати не брали. Довелося звертатися до косметолога. Після оцінки стану шкіри вона порекомендувала лазерний пілінг. Через півроку навіть старі рубці усунулися.

Ольга, 28 років: Мама порадила використовувати крем Дерматикс. Її знайома за допомогою нього швидко прибрала рубці. Але мені він незначно допоміг. Все-таки застарілі освіти йому не під силу.

Профілактика.

Не можна забувати про такий важливий момент, як профілактика появи вугрів і, як наслідок, нових рубців. Мова йде про особливого догляду за проблемною шкірі, якому необхідно приділяти час кожен день: користуватися антисептичними і заспокійливими тоніками, а при рясних висипаннях не забувати про спеціальних антибактеріальних і протизапальних засобах, уникати тривалого перебування на сонці, особливо без захисного крему, а також стежити за кількістю вживаної води і своїм харчуванням, збагачує раціон корисними речовинами і вітамінами.

Як повернути особі привабливий вигляд?

как убрать шрамы от акне

Стан шкіри обличчя погіршується не тільки через видавлювання прищів або їх лікування. Причиною проблеми можуть стати вікові зміни, спадковість, збої в роботі сальних залоз, неправильне харчування і функціонування організму. Сильна перевтома на тлі постійних стресових ситуацій, алергія або лікування певними медикаментозними препаратами.

Для відновлення здорового стану шкіри потрібно чимало зусиль, а також допомога косметологів. Існує два напрямки для вирішення проблеми – кваліфіковані салонні процедури і допомогу домашніх засобів.

Чому процедури усунення постакне мають неоднозначні відгуки.

Корекція рубців від прищів — це поетапна багатоступенева робота, вона спрямована на загальне поліпшення якості шкіри особи, що є обов’язковою умовою для досягнення позитивного результату. Найчастіше відгуки про те, що захід не увінчався успіхом, мають під собою наступні причини:

Розбіжність уявлень пацієнта про передбачуваний ефект з реальними результатами корекції: повернути шкірі колишню красу і гладкість, якщо на ній багато років присутні глибокі кратери нереально, можна зробити, щоб вада став менш помітний. Тривалість терапії і необхідність в поєднанні різних методів, їх чергуванні. Безумовно, якщо проблема носить запущений характер, пацієнт спочатку психологічно пригнічений, що знижує націленість на позитивний результат, тим більше якщо помітний він буде не так скоро, як хотілося. Спокуса самостійно вплинути на процес. Нерідко, виключно від нетерпіння, пацієнт вирішує підкоригувати терапію. Наприклад, у процесі роботи над рубцевими змінами раптово вискочив прищ, прагнучи якомога швидше позбутися від нього, людина завдає стероїдну мазь, а потім це призводить до того, що доводиться змінювати весь терапевтичний план. Не завжди вдається відразу підібрати ідеальну схему лікування. Індивідуальну непереносимість, парадоксальні реакції, ускладнення неможливо передбачити. Але саме такі епізоди значно підривають віру в можливість позбавлення від проблеми. Хоча під контролем кваліфікованого фахівця досить просто переглянути підхід до поставленого завдання і, в кінцевому підсумку, досягти бажаного.

Тому при лікуванні від рубців після прищів необхідно заздалегідь враховувати, що шлях до краси шкіри складний, і не впадати у відчай, якщо рішення проблеми знайдеться не відразу.

Кращі процедури в салонах краси.

Щоб вирівняти колір обличчя, потрібно багато зусиль. Для цього можна скористатися як домашніми методами, і салонними.

Косметологи пропонують лазерну корекцію, яка відмінно допомагає впоратися з рубцями, що залишаються після дерматологічних хвороб.

Процедура не приносить болю, можливо, відчуття легкого поколювання. Шкіра, яка була піддана такому лікуванню, відновлюється швидко.

Можна скористатися кислородотерапией, яка може заповнити верхній шкірний шар газом за рахунок введення ін’єкції.

Відбувається регенерація тканин, які були пошкоджені, а застарілі рубці починають розсмоктуватися. Уколи мають ще й корисним додатковим властивістю, антисептичним, тому вони автоматично усувають прищі, вугри.

Однією з не менш ефективною процедурою вважається біоревіталізація, яка допомагає побороти дрібні зморшки. За допомогою такого уколу розгладжуються складки, відновлюється рівень колагену, тому епідерміс набуває пружність, еластичність.

АПАРАТНІ МЕТОДИ.

Ідеальні для безконтактної, але при цьому глибокої обробки. Це особливо актуально у зв’язку з вуграми, тому що вони являють собою інфекцію, яка може розноситися по обличчю. (Саме тому, до речі, не варто використовувати домашні скраби, якщо хочеться позбутися від гнійників.)

Крім того, такі методики дозволяють ефективно усувати сліди від висипань, а завдяки сучасним технологіям можна планувати лікування з поправкою на конкретний тип шкіри пацієнта.

Ультразвуковий.

Обробка в цьому випадку відбувається хвилями ультразвуку. Старі клітини всередині тканин руйнуються, пори очищаються від поту, забруднень і макіяжу, посилюється кровообіг, покриви оздоровлюються. Така чистка найменш травматична.

Лазерний.

Лазерний промінь за допомогою теплового впливу усуває недоліки точково, тому після процедури можна вести звичний спосіб життя. Глибина обробки покриву в рамках даного методу може регулюватися лікарем і включає в себе, наприклад, лазерну шліфовку або обробку ербієвим лазером.

Рекомендуємо: пілінг обличчя хімічний: «За» і » проти»

Особливо рекомендується для позбавлення від підліткових прищів за рахунок своєї безконтактності (запалення не розносяться по обличчю). Основні лазери для лікування акне: діодний і зелений (Nd:YAG).

Механічний вплив.

Такі чистки, як дермабразія або броссаж, дозволяють усувати недоліки механічним шляхом (за допомогою шліфування щітками і абразивними частинками). Шкіра позбавляється від нерівностей, пігментних плям, дрібних зморшок і рубців, проте серед мінусів можна назвати хворобливість і наявність відновного періоду.

Недолік: зі свіжими запаленнями процедуру застосовувати не можна (більше підходить для профілактики). Іншим протипоказанням до проведення механічного відлущування є суха або чутлива шкіра обличчя.

Що робити, якщо рубців багато, і вони з’явилися в різний час.

Як правило, акне, має хронічний рецидивуючий перебіг, тому частіше на обличчі присутні застарілі шрами поряд зі свіжими папулами і молодими рубцями. Все це псує зовнішність. Тому підхід до лікування такої проблеми повинен бути комплексним.

Він включає в себе:

щоденний домашній догляд з використанням підходять вашому типу шкіри коштів; чергування курсів механічного та кислотного професійних пілінгів мезотерапевтичні процедури; додаткові косметологічні методики, які необхідні для вирішення конкретної проблеми.

Основу лікування становить саме цілеспрямована і максимально ефективна боротьба з проявами вугрової висипки.

Для цього необхідно створити для шкіри наступні умови:

ефективне очищення; адекватне зволоження; надання тонусу регуляція вироблення колагену.

Поліпшення зовнішніх характеристик залежить не тільки від того, наскільки ідеально ви виконуєте догляд за своєю шкірою, необхідно враховувати також коригувати інші причини, які можуть впливати на розвиток акне і, як наслідок, підвищують ризик виникнення рубців:

збалансоване харчування; діагностика і лікування супутніх захворювань: органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, ендокринної системи; профілактика затяжних нервових розладів; боротьба з нестачею вітамінів і мікроелементів.

Ці фактори істотно доповнюють комплекс заходів по боротьбі з прищами і рубцями після них.

Найефективніші масла.

Невеликі нерівності добре піддаються вирівнюванню домашніми методами. Як ефективний засіб добре зарекомендували себе такі масла:

Кожне з цих масел має загоювальні властивості і допомагає затягуванню рубців. Природні речовини, які в них містяться, посилюють здатність шкіри до відновлення, регенерації, стимулюють вироблення колагену, підвищують пружність. Завдяки цим властивостям шрами постакне, розширені пори.нерівності згладжуються, будуть менш помітними. Але, як будь-який засіб, ефірні, базові масла вимагають регулярного застосування протягом 2-4 тижнів, щоб отримати помітний, стійкий результат.

Щоб вирівняти шкірний рельєф, 2-3 рази на тиждень робіть таку маску на основі масел:

10 крапель базового масла; 3 краплі ефірного масла.

Наносите на чисту шкіру круговими рухами, залиште на 15 хвилин, а потім промокніть надлишки сухою паперовою серветкою, змивати маску водою не потрібно.

Види засобів від прищів.

Будь-який вид вугрової висипки необхідно лікувати. Для ефективності краще звернутися до фахівця, який підбере необхідний препарат виходячи з картини захворювання. Розрізняють кілька видів засобів для лікування вугрової хвороби:

Мазі для лікування акне.

как убрать шрамы от акне

Найпоширенішими і ефективними мазями для лікування прищів є:

Зинерит. Лікарський засіб застосовується для лікування прищів, вугрової хвороби або акне. Зарекомендував себе, як найефективніший препарат, в складі якого присутні два активних компонента. В першу чергу це антибіотик еритроміцин, який бореться з мікробами і бактеріями. Друга діюча речовина в складі – це цинк. Він має протизапальну дію, не дає поширюватися запалення далі, сприяє загоєнню утворилися папул. Саліцилова мазь. Застосовується для лікування вугрів, екземи, псоріазу і т. д. В складі продукту присутній саліцилова кислота, яка має протизапальну дію. В результаті застосування засоби знищуються патогенні мікроорганізми, зменшується вироблення шкірного сала, купірується вогнище запалення, стимулюється регенерація дерми. Саліцилова мазь-це відмінний бюджетний засіб, який довів свою ефективність. Ціна препарату становить від 20 до 50 рублів в аптеках міста. Цинкова мазь . Входить до складу продукту цинк дезінфікує, абсорбує, підсушує висипання, має в’яжучу і протимікробну дію. Дерматологи часто призначають даний засіб в боротьбі з недосконалостями дерми. Препарат підходить для лікування вугрової хвороби, Анці, запальних прищів.

Мазь з антибіотиками.

Для лікування деяких видів акне необхідно застосування засобів, в складі яких присутні антибіотики. До найбільш ефективних препаратів відносяться:

Левомеколь . До складу продукту включені хлорамфенікол – антибіотик широкого спектра дії, і диоксометилтетрагидропиримидин – компонент, який сприяє стимуляції регенерації дерми. Лікарський засіб має протизапальну і протимікробну дію. Антибіотик, що входить до складу, активний відносно різних мікроорганізмів, в тому числі стафілококів. Засіб застосовується для лікування вугрової хвороби, в тому числі для лікування гнійних висипань. Аналогічною дією володіє крем Регецин. Також засіб застосовується для загоєння ран після прищів, так як диоксометилтетрагидропиримидин глибоко проникає в дерму і сприяє регенерації шкіри. Ціна продукту – 150 рублів. Эритромициновая мазь. У складі засобу присутній антибіотик еритроміцин. Препарат призначається для лікування прищів, які викликані бактеріальними мікроорганізмами, а також для лікування хронічних форм акне. В результаті застосування, гнійні запалення розсмоктуються, запалення зменшується, почервоніння проходять. Після застосування даного препарату нові висипання не з’являються.

Який крем краще, і який вибрати.

Для лікування вугрової хвороби найкраще звертатися до фахівця, який допоможе вибрати відповідний засіб виходячи з клінічної картини захворювання.

Вибираючи з дешевих мазей, найкращий ефект надають засоби з активними речовинами антибактеріальної дії. До таких засобів можна віднести мазь Левомеколь, Синтомициновая або еритроміцинова мазі. Ці кошти необхідно вибирати, якщо причина виникнення прищів пов’язано з бактеріями або інфекції бактеріального характеру.

З дорогих косметичних засобів найкраще справляються з вугровим висипом аптечні засоби. До таких препаратів можна віднести косметику фірми Avene, Біодерма, Скінорен гель.

Хорошими загоюючими властивостями відрізняється Бепантен, інструкція із застосування якого описана в цій статті.

Як прибрати шрами від акне?

Навіть після позбавлення від прищів можуть залишитися неприємні наслідки. В першу чергу мова йде про постакне. Подібні рубці дуже складно приховати тональним кремом і косметикою. Домашні засоби теж далеко не завжди ефективні, а часом і можуть лише нашкодити. Лікарі настійно рекомендують позбавлятися від постакне в медичному кабінеті. Фахівці нашого Центру косметології та масажу за допомогою сучасного інноваційного обладнання допоможуть Вам прибрати шрами від акне швидко, безболісно і абсолютно безпечно.

Чому з’являються постакне?

Дерматологи і косметологи визначають дві головні причини появи шрамів від акне.

Перша – це наслідок самостійного механічного видавлювання гною з прищів або вугрів. Все з дитинства твердять, що не можна цього робити, однак, більшість це не зупиняє. При видавлюванні прища пошкоджується шкіра. Утворилися порожнечі в місці скупчення бруду, поту і гною поступово заповнюються сполучною тканиною. В результаті утворюється рубець.

Друга причина – ігнорування такої проблеми, як акне. Прищики не тільки доставляють дискомфорт і впливають на привабливість, але і можуть стати причиною медичних проблем. Без належного лікування акне порушується робота сальних залоз, пори забиваються їх секретом. Надалі може приєднатися інфекція, а запальний процес на обличчі дуже небезпечний! При відсутності лікування акне на шкірі формуються численні гнійнички, які також можуть самостійно ховатися і з часом рубцюватися, що і призводить у подальшому до утворення шрамів.

Рубці можуть сформуватися і при одиничних висипаннях. Все строго індивідуально і залежить від особливостей шкіри людини і стану здоров’я.

Методи лікування.

Одна з популярних методик видалення рубців після акне – дермабразія особи. Процедура являє собою зняття поверхневого епідермального шару за допомогою спеціальної апаратури. В результаті шкіра не лише «шліфується», але і запускаються процеси регенерації, а саме – вироблення еластину, колагену і гіалуронової кислоти. Епідерміс оновлюється, вирівнюючи тон і рельєф особи.

У боротьбі зі шрамами від акне дуже ефективним вважається метод алмазного шліфування. У нашому Центрі Cleo Line це найбільш затребувана і доступна процедура.

Ця процедура максимально ефективна при лікуванні постакне. Лазерним випромінюванням поверхневий шар шкіри»випарюється». Організм на подібне втручання відповідає активним синтезом колагену і еластину. Таким чином, оновлюється епідерміс і поліпшується загальний стан дерми. При шрамах від акне шкіра повністю замінюється, вирівнюючи її рельєф. Фототермоліз успішно справляється не тільки з постакне, але і іншими рубцями (в тому числі і стриями).

При вирішенні проблеми шрамів від акне велике значення має «вік» рубців. Логічно, що «свіжі» сліди постакне видаляються легше і швидше. Однак лазерне шліфування обличчя дозволяє видаляти будь-які рубці.

Вражаючий ефект видно вже після першої процедури. Для максимального результату рекомендується пройти повний комплекс, що включає в себе 3-8 сеансів лазерної шліфовки. Для профілактики появи постакне можна вдатися до додаткових процедур. Для закріплення ефекту добре підходить Алмазна шліфування обличчя.

Алмазне шліфування обличчя.

Це найбільш делікатний метод обробки поверхневого шару шкіри. Лікарі нашого Центру працюють з сучасним американським апаратом HydraFacial MD . Він має спеціальну насадку з алмазним напиленням, що дозволяє здійснювати механічний пілінг незалежно від типу шкіри.

Методика показує відмінні естетичні результати в боротьбі з такими проблемами як:

Гіперпігментація, Постакне, гіперкератоз, розширені пори, врослі волосся, Стриї (розтяжки).

Алмазне шліфування має ряд переваг.

По-перше, це найбільш щадний метод механічного пілінгу, що дуже важливо для власниць чутливої шкіри.

По-друге, мінімум побічних ефектів. Після алмазного шліфування обличчя в перші 1-2 доби можуть відзначатися сухість, лущення і відчуття стягнутості.

По-третє, прогресування результату з часом.

Алмазне шліфування обличчя допоможе Вам не тільки позбутися від постакне, але і відмінно доповнить комплекс процедур по догляду за шкірою обличчя.

Як швидко позбутися від шрамів після акне.

Прищі можуть бути болючим і бентежним захворюванням шкіри, а залишені шрами після акне є небажаним нагадуванням про це захворювання.Гіперпігментовані плями можуть зникнути через кілька місяців самостійно, однак ви можете прискорити процес.Насправді неможливо повністю вилікувати шрами від акне за одну ніч, але описані нижче засоби, процедури та поради по догляду за шкірою, безумовно, прискорять процес. Вам просто потрібно знайти правильний метод для вашого типу шкіри.

Як прибрати шрами після акне.

Визначте, який у вас шрам. Різні типи рубців добре реагують на різні види лікування. Основні види рубців:

Атрофічний. Ці рубці з’являються у вигляді невеликих вм’ятин на шкірі. Вони виникають, коли шкіра не виробляє достатню кількість фібробластів в процесі загоєння. Фібробласти-це клітини, які відіграють вирішальну роль в загоєнні ран і синтезі колагену. Гіпертрофічний. Об’ємний і виступаючий над рівнем шкіри. Утворюється через розростання фібробластів в процесі загоєння, під час підвищення синтезу волокон. Келоїдний: цей вид схожий на гіпертрофічні рубці, але зазвичай набагато товщі, ніж початкова пляма від прища. Вони зазвичай темніше навколишньої шкіри і можуть бути червоними або коричневими. Келоїдні рубці також можуть викликати свербіж або біль. Нормотрофічний. Не піднімається і не поглиблюється на шкірі. Відрізняється лише кольором і щільністю в порівнянні з іншою шкірою. Практично не помітний.

Лазерне лікування.

Легке або помірне рубцювання можна згладити за допомогою лазера. Лазер видаляє шрам, щоб на його місці утворилася нова шкіра. Також лазер стимулює вироблення колагену (підвищення синтезу волокон ), для відновлення шкіри навколо рубця.

Застосування наповнювачів.

Шрами після акне можуть залишити постійні вм’ятини і пухкість на шкірі, які неможливо виправити. У деяких випадках лікарі можуть рекомендувати наповнювачі, які складаються з продукту на основі колагену. Такий наповнювач тимчасово заповнить порожнину рубця, щоб вирівняти поверхню шкіри. Таку процедуру необхідно повторювати кожні чотири-шість місяців.

Покриття шрамів силіконом.

Силіконові плівки або гелі можуть допомогти зменшити гіпертрофічні шрами. Наносите силікон на шрам перед сном і змивайте вранці м’яким миючим засобом. Протягом декількох тижнів шкіра стане більш рівною.

Креми з кортизоном.

Застосування кремів і мазей допомагає усунути рубці після акне.

Креми з кортизоном допомагають зменшити запалення шкіри і сприяють загоєнню. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб визначити, який тип крему з вмістом кортизону підходить саме вам.

Креми з кортизоном доступні як за рецептом, так і без рецепта. Наносите крем тільки на уражену шкіру і обов’язково прочитайте етикетку з інструкціями щодо застосування.

Спробуйте освітлюючий крем для світлих тонів шкіри.

Освітлюючі креми, які містять такі інгредієнти, як койевая кислота, арбутин, екстракт солодки, екстракт шовковиці і вітамін С, можуть допомогти безпечно освітлити і усунути гіперпігментацію шкіри, викликану шрамами від прищів, не викликаючи ушкоджень або роздратування.

Уникайте продуктів, які містять гідрохінон, так як це освітлююча речовина може дратувати вашу шкіру і було названо потенційним канцерогеном. Якщо у вас темна шкіра, уникайте світлих кремів.Вони можуть назавжди видалити меланін з вашої шкіри, що може привести до погіршення дефектів.

Використовуйте лікування гліколевою або саліциловою кислотою.

Гліколева і саліцилова кислоти містяться в багатьох засобах по догляду за шкірою, таких як креми, скраби і мазі, оскільки вони є ефективними отшелушивающими засобами, які допомагають шкірі позбавлятися від шарів, виводячи гиперпигментированную шкіру на поверхню, перш ніж допомогти їй повністю зникнути.

Використовуйте ретиноїдні засоби для шкіри.

Ретиноїди — це похідні вітаміну А, які використовуються в широкому спектрі засобів по догляду за шкірою, для лікування тонких ліній і зморшок, зміни кольору шкіри і прищів. Ретиноїди збільшують вироблення колагену і прискорюють обмін клітин, що робить їх відмінним вибором для лікування шрамів після акне. Ці креми можуть бути недешеві, але показують швидкі та ефективні результати.

Ви можете придбати деякі безрецептурні креми з ретиноїдами, наприклад, вироблені основними брендами по догляду за шкірою.Однак більш сильні креми доступні тільки за рецептом. Інгредієнти ретиноидных кремах чутливі до ультрафіолетових променів, тому ці креми слід наносити тільки вночі, щоб захистити шкіру.

Подумайте про Мікродермабразію та хімічний пілінг.

Ці процедури не вплинуть на шрами після акне відразу, так як шкірі знадобиться час на загоєння. Тим не менш, вони, безумовно, варто розглянути, якщо ви виявите, що креми та лосьйони не працюють.

Хімічний пілінг включає нанесення концентрованого кислотного розчину на шкіру.Це спалить верхні шари шкіри, залишаючи свіжі, нові шари шкіри внизу Мікродермабразія дає аналогічні результати, але вона працює шляхом злущення шкіри за допомогою обертової дротяної щітки.

Застосування природних засобів.

Свіжий лимонний сік.

Лимонний сік допомагає поліпшити стан шкіри.

Лимонний сік має природні відбілюючі властивості і може допомогти ефективно освітлити шрами від акне. Просто змішайте рівні частини лимонного соку і води і нанесіть цю рідину прямо на шрами, уникаючи навколишньої шкіри. Змийте через 15-25 хвилин або можете використовувати лимонний сік на ніч в якості маски.

Не забувайте зволожувати шкіру відразу ж після змивання соку, так як лимонна кислота в лимоні може дуже сильно висушити шкіру. Сік лайма, який також містить лимонну кислоту, може використовуватися замість лимона. Оскільки pH лимонного соку дорівнює 2, а значення pH шкіри становить 4,0-7,0, цей метод необхідно використовувати обережно.Якщо сік залишається на шкірі занадто довго, або не був розбавлений то, це може привести до значних хімічних опіків. Цитрусові соки також містять хімічну речовину під назвою бергаптен, який пов’язаний з ДНК і дозволяє ультрафіолетового випромінювання легше пошкодити шкіру, тому вам потрібно стежити за перебуванням на сонці, якщо на шкіру нанесено цитрусовий сік. Змийте його перед виходом на сонце і нанесіть сонцезахисний крем.

Відлущування за допомогою харчової соди.

Харчова сода може використовуватися, щоб відлущувати шкіру і мінімізувати появу шрамів від акне. Все, що вам потрібно зробити, це змішати одну чайну ложку харчової соди з двома чайними ложками води для утворення рідкої пасти. Нанесіть пасту шкіру і використовуйте м’які кругові рухи, щоб втирати соду в шкіру, концентруючись на пошкоджених областях, протягом приблизно двох хвилин. Змийте теплою водою і висушіть шкіру.

Ви також можете використовувати пасту з харчової соди в якості точкової обробки, наносячи її прямо на пошкоджену область і залишаючи на 10-15 хвилин перед тим, як змити.

Використовуйте мед.

Мед — відмінний природне рішення для усунення прищів і зменшення червоних слідів, які вони залишають. Мед містить антибактеріальні властивості і допомагає заспокоїти шкіру і зменшити запалення. Сирий мед або манука є найбільш ефективним. Мед необхідно наносити на пошкоджену шкіру.

Мед — відмінний варіант для людей з чутливою шкірою, так як мед не викликає роздратування і буде зволожувати шкіру, а не висушувати її, на відміну від інших процедур.

Застосовуйте алое і мед в боротьбі з проблемами шкіри.

Алое Віра.

Сік рослини алое віра-це заспокійлива натуральна речовина, яку можна використовувати для полегшення багатьох недуг — від опіків, ран, і шрамів від акне. Алое віра допомагає омолодити і зволожити шкіру, сприяючи зникненню шрамів від вугрової висипки. Можна купити препарати з вмістом алое в аптеці, але найкраще використовувати сік з зламаного листа. Цей гелеподібний сік можна наносити безпосередньо на рубці, і змивати його не потрібно.

Для більш інтенсивного лікування рубців можна змішати одну або дві краплі олії чайного дерева (яке сприяє очищенню шкіри) сік алое перед застосуванням.

Льоду.

как убрать шрамы от акне

Лід — надзвичайно просте домашнє засіб, який може допомогти зменшити шрами від прищів, заспокоюючи запалену шкіру і зменшує почервоніння. Для застосування, просто оберніть кубик льоду в чисту тканину або шматок паперового рушника і притисніть його до шраму на кілька хвилин, поки область не відчуєте оніміння. Іноді це спосіб може викликати невелике печіння або поколювання.

Замість того, щоб заморожувати звичайну воду, ви можете заморозити міцний зелений чай у лотку для кубиків льоду і застосовувати на шрамах від акне. Зелений чай має протизапальні властивості, які доповнюють охолоджуючий ефект льоду.

Зробіть сандалову пасту.

Сандалове дерево відоме своїми цілющими властивостями, і пасту з нього легко приготувати в домашніх умовах. Просто змішайте одну столову ложку порошку сандалового дерева з декількома краплями води або молока, щоб вийшла кашка. Нанесіть цю пасту на уражену область і залиште її як мінімум на 30 хвилин перед змиванням. Повторюйте цей процес щодня, поки ваші шрами не зникнуть.

Крім того, ви можете змішати порошок сандалового дерева з невеликою кількістю меду і використовувати його в якості точкового обробки на окремих шрамах.

Спробуйте яблучний оцет.

Яблучний оцет допомагає регулювати pH шкіри, покращуючи її зовнішній вигляд і зменшуючи появу червоних слідів і шрамів. Розведіть оцет до половини його фортеці водою і нанесіть його на уражену ділянку кожен день ватним тампоном, поки шрами не почнуть зникати.

Турбота про вашу шкіру.

Знизьте вплив ультрафіолету.

Захистіть свою шкіру від сонця.

Ультрафіолетові промені стимулюють пігментні клітини шкіри, які можуть збільшити ризик появи шрамів після акне. Якщо ви проводите довгий час на сонці, захистіть свою шкіру, наносячи сонцезахисний крем, надіньте крислатий капелюх і намагайтеся по можливості частіше перебувати в тіні.

Використовуйте ніжні засоби по догляду за шкірою.

У більшості випадків люди настільки відчайдушно намагаються позбутися від шрамів після акне і зміни кольору шкіри, що використовують всілякі абразивні засоби і методи, які можуть дратувати шкіру і погіршувати ситуацію. Постарайтеся прислухатися до своєї шкіри — якщо вона погано реагує на конкретний продукт, вам слід негайно припинити використання цього продукту. Дотримуйтеся м’яких очищувальних засобів для обличчя, засобів для зняття макіяжу, зволожуючих засобів і скрабів, які заспокоюють шкіру, а не розпалюють її.

Велика помилка, яку роблять люди, це нанесення зволожуючих засобів на суху шкіру.Наносите зволожуючий крем тільки на вологу шкіру, щоб зволожувач міг проникнути в пори. Замість того, щоб використовувати звичайний зволожуючий крем, змішайте трохи вашого улюбленого крему для обличчя з соком Алое Віра.Алое — це природний зволожувач, який вбирає всю вологу з повітря на ваше обличчя. Це залишить ваше обличчя добре зволоженим протягом тривалого часу. Уникайте використання дуже гарячої води при вмиванні особи.Гаряча вода може дуже сильно сушить шкіру, тому знизьте температуру на кілька градусів. Вам також слід уникати використання грубих серветок, губок і мочалок, так як вони занадто жорсткі і можуть дратувати шкіру.

Відлущує регулярно.

Відлущування допомагає позбутися від мертвої шкіри, оголюючи свіжу, м’яку шкіру під нею. Оскільки рубці від прищів зазвичай впливають тільки на верхні шари шкіри, злущування може прискорити процес вицвітання. Ви можете відлущувати, використовуючи спеціальний скраб для обличчя, просто переконайтеся, що він призначений для чутливої шкіри.

Крім того, ви можете відлущувати, використовуючи м’яку губку для миття посуду і трохи теплої води, проводячи губкою невеликими круговими рухами. Ви повинні відлущувати шкіру не рідше одного разу в тиждень і не частіше одного разу на день, хоча, це залежить від типу вашої шкіри і у всіх це індивідуально.

Не чіпайте прищі.

Якщо ви будете тиснути прищі, то це перерве процес природного загоєння шкіри і може погіршити зовнішній вигляд. Також видавлювання прищів, може привести до утворення рубців на шкірі, так як бактерії з ваших рук можуть викликати запалення і зараження. Тому необхідно уникати дотиків до ураженої шкіри, а тим більше ні в якому разі не тиснути прищі.

Пийте багато води і дотримуйтеся збалансованого харчування.

Пийте більше води.

Хоча здорове харчування і гідратація не призведуть до магічного зникнення шрамів від акне, це дозволить вашому тілу працювати краще і допоможе шкірі зцілити себе. Вода вимиває токсини з організму і робить шкіру більш пружною, тому ви повинні прагнути випивати від 5 до 8 стаканів води в день. Вітаміни, такі як А, С і Е, також допоможуть живити шкіру і підтримувати її зволоженою.

Вітамін А міститься в овочах, таких як брокколі, шпинат і морква, а вітаміни С і Е — в апельсинах, помідорах, солодкому картоплі і авокадо. Ви повинні намагатися уникати жирної і крохмалистої їжі, наскільки це можливо, так як вона не принесуть ніякої користі вашій шкірі.

Шрами після акне не повинні стати приводом до занепокоєння і викликати тривогу через можливий рецидив виникнення прищів. Завжди потрібно знати, що існує велика кількість способів запобігти акне і позбутися рубців після нього. Головне не запускати хворобу і підібрати ефективний для себе спосіб боротьби з нею.

Рубці постакне (рубці після акне)

Рубці постакне (шрами після акне, acne scars) — зміни шкіри на місці загоєння вугрових запальних елементів, пов’язані з утворенням сполучної тканини.

У нашій компанії Ви можете придбати наступне обладнання для видалення рубців постакне:

Акне несе серйозну загрозу зовнішності не тільки в період розвитку цього захворювання. Так, в одному дослідженні за участю 2133 осіб було встановлено, що шрами після акне виникають в 1% випадків, але кожен сьомий рубець носить спотворюючий характер. В іншій роботі за участю 4618 осіб були вивчені 2 фотографії одного і того ж чоловіка: перша з чистим обличчям, а друга з рубцями постакне. Чоловік на другому знімку отримав нижчі оцінки (рис. 1 ).

Рис. 1. Сприйняття людини оточуючими в залежності від наявності рубців постакне на обличчі ( Dréno B., et al. Poster presented at: AAD 73rd Annual Meeting, San Francisco, California, USA, 20-24 March 2015 )

Етіологія і патогенез.

Встановлено, що в 99% випадків рубці постакне розвиваються на місці папул або пустул, і тільки в 1% випадків — на місці комедонов. Загоєння таких дефектів обумовлено складною взаємодією тканинних, гуморальних і клітинних механізмів. При пошкодженні шкіри на рівні сосочкового (верхнього) шару дерми, коли фрагменти базальної мембрани між епідермісом і дермою збережені, відновлення може пройти без грубих дефектів. У таких місцях на шкірі залишаються депігментовані ділянки з осередковою атрофією.

Однак при повному руйнуванні базальної мембрани формується рубець, який відрізняється за своєю структурою і функції від навколишньої шкіри. В його області розростається грубоволокнистый колаген, деформуються кровоносні і лімфатичні судини, їх кількість різко зменшується. Спершу рубець є незрілим , але поступово він стає більш природного кольору і м’якше, формуючи зрілий рубець .

Якщо катаболічні процеси (синтез) перевищують Анаболічні (руйнування), утворюється надлишок колагену — рубець починає рости і стає гіпертрофічним . Він відрізняється рожевим відтінком і вибухне над рівнем шкіри. При келоїді площа рубця значно збільшується через пухлиноподібного розростання незрілої сполучної тканини за рахунок неконтрольованої активності фібробластів. Особливостями келоїдних рубців є їх швидке зростання з парестезіями (поколюванням), сверблячкою і больовими відчуттями.

На ймовірність появи і вираженість шрамів після акне впливає індивідуальна схильність до рубцювання тканин, час початку і ефективність лікування вугрів, активність акне (легке, середнє, важкий перебіг), число папул, пустул і комедонів та інші фактори.

Клінічні прояви.

Основні типи рубців постакне (рис. 2 і 3):

как убрать шрамы от акне

Гіпертрофічний. Келоїдні. Атрофічні: сколені (icepick scars) — 60-70% випадків; заокруглені (rolling scars) — 20-30% випадків; прямокутні (boxcar scars) — 15-25% випадків.

Атрофічні рубці після вугрів зустрічаються в середньому в 3 рази частіше, ніж гіпертрофічні та келоїдні.

Ступеня тяжкості рубців постакне:

Макулярна-плоскі гіпер — або гіпопігментовані (темні або світлі) вогнища, які не змінюють рельєфу шкіри. Легка-невеликі атрофічні або гіпертрофічні рубці, непомітні з відстані більше 0,5 метра від людини. Їх досить просто приховати декоративною косметикою або бородою (у чоловіків). Середня-атрофічні або гіпертрофічні рубці середньої тяжкості, видимі з відстані більше 0,5 метра. Їх не так просто приховати косметикою або природною рослинністю на обличчі, зате можна розправити пальцями, розтягуючи шкіру в різні сторони. Важка — виражені атрофічні або гіпертрофічні рубці, добре помітні з відстані понад 0,5 метра. Їх неможливо розправити пальцями при натягу шкіри.

У Росії фахівцями НДІ хірургії ім. А. В. Вишневського була розроблена модифікована Ванкуверська шкала . Її також можна використовувати при аналізі рубців постакне (табл. 1 ).

Табла. 1. Модифікована Ванкуверська шкала для оцінки рубців.

Бал.

Опис.

За кольором.

Нормопигментированный (кольору навколишньої здорової шкіри)

Гіпер-або гіпопігментований (яскравіше або блідіше)

Різні відтінки червоного кольору (незрілі рубці)

За співвідношенням з рівнем навколишньої здорової шкіри.

По рельєфу і якості поверхні.

З гіперкератозом і виразками.

За формою.

Рубцевий тяж або складка (довжина рубця більше його ширини)

Рубцевий масив (довжина і ширина рубця відповідають один одному)

как убрать шрамы от акне

Близько половини всіх рубці постакне мають клінічне значення, тобто порушують структуру і/або функцію певної ділянки шкіри. Спотворюючи обличчя, вони негативно впливають на емоційний стан пацієнтів, знижуючи їх самооцінку, викликаючи психологічні розлади і соціальну дезадаптацію. Виражені рубці постакне вважаються фактором ризику суїциду.

Рис. 1. Гіпертрофічні та келоїдні рубці постакне ( www.acne.org, www.healthjade.com )

Гіпертрофічні (hypertrophic scars) — з’являються протягом місяця після загоєння, розташовуються строго на місці висипань акне, зазвичай безболісні, з часом світлішають і можуть регресувати. Келоїдні (keloid scars) — виникають через 3 і більше місяців після загоєння, виходять за межі висипань акне, викликають біль і свербіж, з часом темніють і можуть продовжувати рости.

Гіпертрофічний.

Келоїдні.

Рис. 2. Атрофічні рубці постакне і їх відносна глибина ( Jacob C. I., et al. J Am Acad Dermatol 2001; 45: 109-117. Hession MT, et al. JCAD 2015; 8: 50-58 )

Сколені (icepick scars) — невеликого розміру (менше 2 мм), з чітко окресленими краями, конусоподібні (розширюються догори), глибокі (поширюються до дерми і підшкірно-жирової клітковини). Закруглені (rolling scars) — довгі (більше 4-5 мм), поверхневі, поширюються до дерми, надають поверхні шкіри хвилястий вигляд. Прямокутні (boxcar scars) — середнього розміру (1,5–4,0 мм), краї рівні і стрімкі (ніколи не звужуються донизу), форма кругла або овальна, можуть бути поверхневими або глибокими.

Принципи лікування.

При терапії рубців постакне слід враховувати наступні моменти:

Сусідні ділянки рубцевої тканини можуть мати різне гістологічне будова і перебувати на різній стадії розвитку (іноді навіть протилежної). Різноманітність варіантів розвитку рубця виводить на перший план індивідуальний підхід до лікування не тільки кожного пацієнта, але і окремих ділянок самого рубця. Широко відомі і зарекомендували себе препарати можуть виявитися неефективними у конкретного пацієнта. Неправильна технологія застосування ліків знижує або взагалі позбавляє його ефективності.

Атрофічні рубці:

Дермабразія — механічний пілінг. Микронидлинг — проколювання шкіри спеціальним ролером з безліччю тонких голок (можливе додаткове застосування ліків). Хімічний пілінг — трихлоруксусная кислота, гліколева кислота, розчин Джесснера (14% молочна кислота + 14% саліцилова кислота + 14% резорцин). Хімічна реконструкція рубців за допомогою трихлороцтової кислоти — метод TCA CROSS (Chemical Reconstruction Of Skin Scarring). При цьому кислота у високій концентрації (50-100%) наноситься строго на рубці. Волюмізірующіе техніки-ін’єкційне введення гіалуронової кислоти, колагенових або жирових філерів в рубцеві дефекти. Дозволяє підняти шкіру і вирівняти її поверхню. Субцизия — перетин тяжів сполучної тканини, що тягнуться до рубців з дерми. Дозволяє усунути натяг шкіри і розправити дефект. Використання власної шкіри для закриття рубцевих дефектів — метод Punch Grafting. Спочатку область рубця акуратно вирізають, а потім на місце дефекту закріплюється невеликий шматочок шкіри пацієнта, взятий, як правило, з-за вуха. Метод підходить для великих шрамів. Лазерні та інші апаратні методики.

Гіпертрофічні і келоїдні рубці:

Місцеве застосування кортикостероїдів під оклюзію (щільну пов’язку) протягом декількох тижнів. Ін’єкції кортикостероїдів в рубець. Постійне нанесення силіконових гелів на шрам протягом декількох місяців (силіконові пов’язки). Кріотерапія — використання холоду для руйнування надлишкового рубця. Хірургічне висічення рубця. Лазерні та інші апаратні методики.

На жаль, навіть при повному видаленні гіпертрофічного або келоїдного рубця вони можуть з’являтися знову через деякий час.

Лазерна шліфовка в момент появи в 90-х роках минулого століття розцінювалася як вельми перспективний метод вирівнювання шкіри при постакне. Суцільна абляційна шліфування з використанням СО 2-лазера здатна давати виражений результат, проте такий вид лікування пов’язаний з дуже тривалою реабілітацією і ризиками ускладнень. Тому на сьогоднішній день лазерним методом № 1 в лікуванні постакне є неаблятивний фракційний фототермоліз і фракційна абляція .

В основі методик видалення рубців і шрамів лежить дозоване руйнування рубцевої тканини: створення в ній мікрофракцій фототермолізу або абляції. Подібні мікрофракцій також створюються в навколишньому рубець тканини. В результаті цих двох процесів відбувається поступове ремоделювання тканини зі згладжуванням кордонів рубця і підняттям його дна. Результатом впливу фракційного лазера є більш рівна шкіра. При малих розмірах рубців постакне і в молодому віці можна домогтися значного поліпшення аж до повної непомітності рубців.

Фракційні методики працюють безпосередньо з рубцевою тканиною — це означає, що дно атрофічного рубця акне повинно бути доступно для лазерного променя. У зв’язку з цим сколоті рубці постакне піддаються лікуванню з великими труднощами.

Неаблятивные фракційні лазери, такі як ResurFX M22 і Fraxel, більш безпечні і зручні в застосуванні, але вимагають проведення 4-х і більше процедур з інтервалом в 1-1,5 місяця. Фракційні З 2 -лазери, такі як Acupulse і Ultrapulse, вимагають реабілітації пацієнта, але дають виражений результат навіть при одній процедурі — в тому числі тому, що фракційне вплив при їх використанні можна комбінувати з суцільним.

Рубці після акне — позбавляємося назавжди.

Проблемна шкіра обличчя є актуальною для багатьох людей. Прищі і вугри утворюються спонтанно і часто перед важливими подіями. Їх легко замаскувати за допомогою тонального засобу або спеціального коректора. Кожен, хто стикався з такою проблемою, знає, що таке рубці після акне. Це досить неприємно і негарно, тому багато хто шукає способи, як їх усунути. Зовсім усунути рубці неможливо, проте в силах кожного зробити їх менш помітними. Як позбутися від рубців після вугрової висипки?

Причини появи шрамів.

Сліди після вугрів можуть залишатися з-за таких причин:

видавлювання вугрів – основна причина утворення шрамів. Більшість власників прищиків намагаються швидше від них позбутися і починають їх видавлювати. Це не найкраще вирішення проблеми, так як в утворену рану може потрапити інфекція, яка ушкоджує здорову шкіру; запущена стадія акне – несвоєчасно вжиті заходи з лікування акне призводять до того, що на місці вугрової висипки виникають шрами та рубці; грибкові мікроорганізми – при слабкому імунітеті починають розвиватися грибки, які згодом викликають сліди від вугрів.

Види рубців після акне.

Якщо в місці локалізації вугрів порушується епідерміс і він не має можливості відновитися, то виникають шрами або рубці, які поділяються на три види:

келоїдні-мають гладку опуклу поверхню червоного відтінку. Усунути шрами такого виду найскладніше; гіпертрофічні – виникають в тому разі, якщо під час загоєння виразки після вугрових висипань недостатньо формується сполучна тканина. Являють собою валики покриті шкірою, які випинаються над шкірою; атрофічні – рухливі шрами, мають м’яку і гладку поверхню, їх колір блідіше, ніж шкіра навколо. Види рубців після акне.

Прибрати шрами на обличчі дуже важко, тому краще заздалегідь приймати профілактичні заходи відразу після появи перших акне. Щоб позбутися від шрамів на проблемній шкірі, необхідно звернутися до лікаря. Так як це не дерматологічна проблема, то в таких випадках відвідують косметологів і естетичних хірургів. Також можна позбутися від шрамів після акне в домашніх умовах.

Зверніть увагу! Проводити процедури для видалення шрамів після акне необхідно після закінчення лікування вугрів, коли на шкірі обличчя не буде запалень.

Способи видалення шрамів після вугрів.

Вивести рубці від акне – досить складне завдання, і часто такі засоби, як крем від рубців, не є достатньо ефективним засобом для її вирішення. Тому краще звернутися за допомогою до косметолога і вибрати одну з процедур, описаних нижче.

На сьогоднішній день розроблено кілька ефективних косметологічних методів, як прибрати рубці після вугрів, а саме:

внутрішнє і поверхневе скрабування (пілінг); введення колагену за допомогою ін’єкцій; шліфування верхніх шарів шкіри за допомогою лазера; спосіб дермобразии; феноловое очищення; мезотерапія; озонотерапія.

Всі ці методи ефективно допомагають при лікуванні рубців від акне.

Скрабування.

Завдяки поверхневому скрабірованію можна прибрати незначні шрами на шкірі обличчя. Якщо після акне залишилися невеликі рубці, то лікують їх за допомогою пілінгу середніх шарів епідермісу. Завдяки цій процедурі шкіра швидше регенерується і відновлюється.

Для лікування серйозних виразок, які повільно і довго гояться, використовують внутрішній скраб. Він ефективно позбавляє від прищів, але робить сильний вплив на шкіру обличчя (викликає набряклість або синці), тому не варто її чіпати кілька днів. При підвищеній чутливості шкіри процедуру роблять під місцевим наркозом.

Суть процедури полягає в тому, що на область рубця наноситься суміш трьох кислот: гліколевої, саліцилової і трихлороцтової. Через деякий час лікувальна суміш змивається за допомогою сухого льоду, а на шкіру наносять стероїдну мазь. Після кількох процедур рубцева тканина відлущується, а на її місці формується нова. Щоб лікування рубців після акне за допомогою хімічного пілінгу було ефективним знадобиться систематичне виконання процедури кожні два-три місяці.

Лазерне шліфування.

Застосування ербіевого лазерного променя дозволяє спалити верхній шар рубцевого епідермісу, внаслідок чого шкіра на обличчі швидше відновлюється. Лазерне шліфування надає дію аналогічне серединному пілінгу. Але перевагою лазерного методу є те, що його можна застосовувати на невеликих ділянках шкіри, а силу лазера можна зменшувати або збільшувати. Щоб домогтися гладкої і чистої шкіри обличчя знадобиться 6-8 процедур, які проводяться з перервою в півтора-два місяці.

Дермабразія.

как убрать шрамы от акне

Спосіб лікування шрамів, суть якого полягає в сточуванні рубців після вугрів. Під час процедури в шкіру обличчя за допомогою фрез і щіток втираються спеціальні косметичні засоби. В ході дермабразії стираються верхні шари епідермісу, в тому числі і тканини рубців. Процедура надає значне механічне і лікувальну дії, пацієнт відчуває болючі відчуття в процесі втирання косметики в шкіру, тому процедуру роблять під місцевим наркозом або заморожуванням. Але, незважаючи на це, даний метод лікування рубців від акне є найефективнішим.

Всі вищеописані способи роблять шкіру гладкою, практично непомітними шрамами після вугрів, а її тон стає рівним.

Феноловое очищення.

Глибоке очищення за допомогою фенолового розчину дозволяє безболісно позбутися від рубців. Під час процедури косметолог наносить феноловий розчин і залишає на годину, а потім розчин змивається теплою водою. Досить одного сеансу, щоб результат зберігся надовго.

Мезотерапія.

Позбавлення від рубців після вугрів за допомогою мезотерапії полягає в тому, що пацієнтові вводять ін’єкції, що містять гіалуронову кислоту, жирову тканину і колаген. Ефект від ін’єкцій триває протягом шести місяців, після чого потрібне повторення процедури.

Озонотерапія.

Даний спосіб є високоефективним і дозволяє прибирати шрами завдяки введенню спеціальної суміші, що містить кисень. Дана суміш має протизапальний ефект і прискорює загоєння ранки.

Вищеописані косметологічні процедури дозволяють в найкоротші терміни прибрати атрофічні рубці і шрами після акне інших видів, а результат після них зберігається на тривалий час.

Щадні способи лікування шрамів після акне.

На сьогоднішній день існують м’які способи усунення шрамів від акне, наприклад, використання кремів від рубців або спеціальних препаратів. Такі засоби м’яко впливають на пошкоджені ділянки шкіри і загоюють шрами. Завдяки спеціальній формулі крему відбувається відлущування неживих клітин епідермісу, відбілювання і вирівнювання тону обличчя. Крім цього крем надає знезаражувальну дію.

Засіб «Акнекутан»

Одним з високоефективних препаратів від вугрів важких форм є засіб «Акнекутан», який випускається у формі капсул по 8 і 16 мг. Варто зазначити, що після лікування цим препаратом практично не залишаються шрами на шкірі.

Показанням до застосування препарату є акне важкої форми, які не лікуються іншими способами. Категорично заборонено самолікування даним препаратом. Терапія за допомогою «Акнекутана» повинна проводитися тільки під контролем лікаря, який буде стежити за зміною біохімічного складу крові.

Протипоказанням до прийому «Акнекутана» є період виношування дитини, тому під час курсу лікування та протягом місяця після нього жінка повинна вживати всі заходи по запобіганню вагітності. Застосування препарату може спричинити побічні ефекти, наприклад, сухість шкірного покриву та слизових оболонок, лущення верхнього шару епідермісу, підвищена ламкість нігтів, сверблячі відчуття, біль у м’язових тканинах та кісткових структурах.

Як позбутися від слідів після акне є однією з основних проблем власників проблемної шкіри. Косметологи розробляють все більше ефективних методів, які дуже багатьом дозволяють позбавлятися від шрамів, наприклад, лазерне видалення рубців після акне або мезотерапія. Серед великого вибору методів усунення постакне можна підібрати найбільш підходящий з урахуванням всіх індивідуальних особливостей організму постраждалого.

Як прибрати рубці після акне – домашні та косметичні засоби.

Щоб зрозуміти, як прибрати рубці після акне, потрібно розібратися в тому, що це таке. Рубці після акне – це ями, підняті тканини і вибоїсті області, які спостерігаються після загоєння ран від прищів. М’які шрами від вугрової висипки зцілюються самі по собі, в той час як глибокі шрами можуть залишатися на все життя. Натуральні домашні засоби корисні у випадках серйозної інфекції або коли угри були виколоті, стиснуті або подряпані.

Видалення рубців після акне домашніми засобами.

Зазвичай використовувані домашні засоби для шрамів від вугрової висипки включають наступне:

Рубці після акне.

Томатні скибочки.

Втирання томатних скибочок в шрами виявляється ефективним засобом у зменшенні появи міток або шрамів. Це частково пов’язано з вітаміном А і каротинами в томатах, які не тільки забезпечують червоний колір, але також є антиоксидантні сполуками, які можуть загоювати пошкоджені тканини і сприяти здоровому повторного росту клітин.

Сік огірка – ідеальний тонер для шкіри, який покращує текстуру шкіри. Огірки зменшують запалення, заспокоюють шкіру і загоюють рубці, викликані вуграми.

Нанесіть суміш пасти сандалового дерева і рожевої води і залиште її на обличчі на ніч, потім промийте вранці. Повторіть цей процес до тих пір, поки не буде помітного поліпшення в рубцях. Корисність сандалового дерева в догляді за шкірою дуже добре відома. Фактично це був один з традиційних, істотних елементів набору косметики для жінок в Індії протягом багатьох років. Навіть сьогодні є кілька брендів, які готують мило з сандалового дерева в якості одного з ключових інгредієнтів.

Масло чайного дерева.

Масло чайного дерева.

Масло чайного дерева є одним з найпопулярніших засобів для лікування вугрів. Це розбавлене масло наноситься на плями, уражені вуграми. Існує тверде переконання, що це масло складається з терпінен-4-ола, який усуває бактеріальну активність і постійно вбиває бактерії. Він нейтралізує бактерії з акне, звані Propionibacterium та інші небезпечні бактерії, які мешкають на шкірі і можуть швидко розвиватися в акне.

Яєчні білки легко отримати, і вони ефективні при лікуванні рубцювання акне. Нанесіть яєчні білки на шрами, використовуючи ватний тампон, і залиште їх на ніч, щоб отримати кращий ефект. Яйця містять величезну кількість білка і, застосовуючи їх безпосередньо на шкірі, можна прискорити процес загоєння.

Трави, такі як куркума, алое віра і шавлія, також ефективні при лікуванні шрамів від вугрової висипки. Куркума використовувалася протягом тисяч років на Сході як продукт краси. Шавлія і алое віра добре відомі цілющими засобами, які можуть принести полегшення шрамів від вугрової висипки. Замочіть шавлія в гарячій воді, дайте йому охолонути, а потім нанесіть на шкіру. Алое віра можна наносити безпосередньо на шкіру.

Лаймовий сік.

Нанесіть свіжовичавлений лаймовий або лимонний сік на шрами, а потім залиште на деякий час, перш ніж змити. Відбілююча властивість соку лайма робить рубці менш помітними. Сік лайма також допомагає у видаленні мертвих клітин шкіри і в регенерації нових клітин поряд з поліпшенням еластичності шкіри.

Мед – це натуральний зволожуючий крем, який використовується для лікування шрамів від вугрової висипки. Вживання меду і нанесення медової маски на обличчя 2 це два шляхи, які, як встановлено, ефективні при лікуванні рубців на вугрової висипки.

Вода, ймовірно, кращий доступний натуральний метод лікування шрамів від вугрової висипки. Ви повинні пити багато води, так як це допомагає змивати токсини з тіла і оживляти його. Вода також допомагає в скиданні мертвих клітин шкіри і допомагає у формуванні здорової шкіри. Вживання теплої води вранці особливо допомагає змивати токсини.

Необхідно пити достатню кількість води, щоб шкіра могла відновлюватися.

М’ятний сік.

Ви завжди можете застосовувати сік м’яти на обличчі, оскільки це дуже натуральна речовина і багата поживними речовинами речовина, яка пов’язана з протизапальною дією і зменшенням симптомів акне.

Після вживання полуниці не викидайте листя, так як вони корисні при лікуванні прищів на обличчі.

Олія насіння шипшини може зменшити шрами від вугрової висипки і зменшити знебарвлення. Це масло також є потужним засобом проти старіння, яке зменшує зморшки і омолоджує шкіру. Олія насіння шипшини є важливим інгредієнтом в косметичних продуктах і зазвичай використовується для лікування шрамів від вугрової висипки, пошкодження від сонця і передчасного старіння.

Масло насіння шипшини може зменшити шрами від вугрової висипки.

как убрать шрамы от акне

Масло лаванди.

Застосування олії лаванди на шрамах від вугрової висипки може оживити шкіру, оскільки вона володіє багатьма регенеративними властивостями.

Він широко використовується при лікуванні шрамів від вугрової висипки. Закип’ятіть насіння пажитника у воді і дайте їм охолонути перед нанесенням на шрами. Застосування маски для обличчя з пасти листя пажитника також вельми ефективно.

Домашні засоби рекомендуються тільки для м’яких шрамів від вугрової висипки, і якщо у вас є вторинна інфекція або глибокі шрами, потрібно проконсультуватися з кваліфікованим дерматологом, перш ніж використовувати альтернативний режим лікування.

Лікування рубців після акне.

Крім найбільш поширених домашніх засобів, згаданих вище, деякі інші засоби включають:

Жінкам, які хочуть зменшити появу шрамів від вугрової висипки, обов’язково потрібно вибирати макіяж, який буде легким, нежирним і безмасляним. Природно, що хочеться покривати шрами, але якщо ви зробите це з жорстким макіяжем чи іншими хімікатами, ви можете зробити проблему гірше. При виборі, який пілінг краще від рубців після акне, варто віддавати тим перевагам, що містять натуральні компоненти або зробити пілінг від рубців самостійно.

Вітамін Е допоможе в боротьбі з акне.

Цей важливий вітамін допомагає в боротьбі з прищами, оскільки він є природним антиоксидантом, що усуває вільні радикали, пов’язані з шкірними захворюваннями. Звичайними добавками вітаміну Е є м’які желатинові капсули, що містять чистий вітамін Е разом з гліцерином, водою і соєвим маслом.

Ви можете нанести зубну пасту на акне, щоб полегшити набряк і біль щоночі, принаймні, на тиждень, щоб відчути значне поліпшення.

Застосування льоду до обличчя допомагає затягнути пори і зменшити секрецію вугруватого шкірного сала. Лід також працює як природне в’яжучий засіб, щоб затягнути пори навколо слідів і шрамів, що робить рубцювання менш очевидним, зменшивши розмір пори, які були порушені акне в першу чергу.

Харчування.

Застосування натуральних або рослинних продуктів на уражених ділянках шрамів від вугрової висипки може бути корисним, але це не єдине рішення. Пам’ятайте, що інші проблеми догляду за шкірою вирішуються як всередині, так і зовні. Обов’язково підтримуйте здорову збалансовану дієту, яка містить достатню кількість вітамінів і мінералів, особливо тих, які відомі своїм підвищенням здоров’я шкіри, такі як вітамін А, і багата антиоксидантами їжа, яка знижує будь-додатковий шкоди вашій шкірі.

Включення фруктів і овочів в щоденний раціон для зменшення шрамів від вугрової висипки – хороша ідея, враховуючи, що вони є здоровими та смачними, дієтичними продуктами, які пов’язані з більш здоровою шкірою.

Шрами і рубці від акне.

Радість перемоги над вугрову хворобу затьмарюють рубці і шрами від акне, що залишаються на місці гнійників і надають шкірі недоглянутий вигляд. Механізм утворення рубців, шрамів і плям , які ще називають постакне , зводиться до наступного: гнійник в гирлі сальної залози дозріває, переповнюється гноєм і розкривається. Утворилася на місці прища ранка затягується плівкою, яка підсихає, утворюючи кірку і через деякий час відвалиться, залишаючи після себе ділянки, вдавлені або, навпаки, виступають над поверхнею шкіри. Подібні процеси зачіпають десятки прищів, ділянки шкіри зі зміненою структурою зливаються, утворюючи рубці.

Сліди від акне: як попередити утворення плям, рубців і шрамів.

Виконання декількох простих правил допоможе контролювати ситуацію і дозволить уникнути появи дефектів шкіри:

Не можна самостійно видавлювати вміст гнійників , оскільки концентрований «коктейль» з хвороботворних бактерій, потрапляючи на здорові тканини, викликає їх зараження. Крім того, не фахівець, видавлюючи прищі, зазвичай пошкоджує стінки сальних залоз, що призводить до проникнення гною в глибокі шари дерми. В обох випадках замість скоринки, що свідчить про загасання процесу, швидше за все, утворюється новий вогнище запалення. У гостру стадію акне не можна очищати шкіру скрабами і робити механічні пілінги . Суть цієї заборони у високій ймовірності розтину гнійників і «запліднення» мікробами прилеглих здорових тканин. Потрібно стежити за харчуванням і включати в раціон овочі, фрукти і горіхи . Рекомендуються продукти, багаті вітамінам-антиоксидантам, що поліпшують стан шкіри (С, Е, А) і цинком, що володіє загоюють властивостями. Щоб зменшити ризик утворення шрамів і рубців після акне слід обмежити вживання «швидких» вуглеводів – цукру, хліба і білого рису. Також на стані шкіри не кращим чином позначається вживання алкоголю і кави. Рекомендується менше перебувати на сонці і не допускати попадання сонячних променів на ділянки шкіри, на яких залишилися сліди від акне. Шкіра в таких місцях дуже ніжна, а тому легко покривається пігментними плямами. Уникнути рубців після акне допоможе домашній догляд за шкірою , для якого слід використовувати зволожуючі, багаті вітамінами, антиоксидантами і мінеральними речовинами препарати.

Увага! Ніколи не слід примусово видаляти засихаючі скоринки – вони повинні самі відвалитися – це найголовніша умова, виконання якої дозволить уникнути рубців і плям від акне.

Види рубців після акне.

Які саме рубці залишаться після акне, залежить від того, як буде йти відновлення (регенерація) шкірних тканин. Розрізняють три види рубців, що залишаються після акне:

атрофічні рубці – найчастіше залишаються після акне, мають вигляд ямок, можуть бути різної форми, глибини і розміру. гіпертрофічні рубці-утворюються з сполучної тканини, щільні на дотик, не схильні до розростання. келоїдні рубці – з’являються з-за надмірного розростання сполучної тканини; зазвичай неправильної форми, гладкі, багряного кольору.

Видалення рубців після акне: який спосіб ефективніше?

Від рубців після акне дуже важко позбутися, недарма вважається, що постакне легше попередити, ніж згодом усувати дефекти шкіри за допомогою травмують шкіру косметологічних методик, наприклад, таких як:

Лазерна шліфовка – сучасний метод усунення слідів від акне, при якому верхній шар шкіри в зоні дефекту обробляють лазерним променем, домагаючись повної деструкції, щоб запустити процеси відновлення шкірних покривів. Лазерне шліфування-один з найефективніших способів позбавлення від рубців і шрамів, що залишилися на місці розкрилися вугрів.

Дермабразія – досить болюча процедура, що полягає у механічному лущенні верхніх шарів шкіри за допомогою спеціальних насадок, покритих шаром абразиву, в якості якого найчастіше використовується алмазна крихта або оксид алюмінію. Суть методу, як і при лазерній шліфовці, криється в руйнуванні змінених тканин з метою їх подальшого оновлення.

Хімічні пілінги (кислотні та ензимні) досить часто анонсуються як ефективні методики усунення слідів після акне. Однак слід знати, що тільки глибокі кислотні пілінги, наприклад, фенолового або трихлороцтової кислотою, можуть зруйнувати рубцеву тканину і оновити шкіру в зоні дефекту. Серединні і поверхневі пілінги не зможуть усунути рубці, хоча вони значно покращують текстуру шкіру і додадуть їй свіжий вигляд.

Ін’єкційні методики-це порятунок для тих, кому потрібно швидко і безболісно підкоригувати вид шкірних покривів після акне. Найчастіше використовують ін’єкції колагену і гіалуронової кислоти, які відмінно вирівнюють шкірні покриви, проте ненадовго – ефекту вистачає лише на 3-6 місяців. Суть цих методик в заповненні ямок, що залишилися після вугрів, природними для шкіри речовинами.

Як позбутися від шрамів після кістозного акне.

Співавтором цієї статті є Sarah Gehrke, RN. Сара Герке — зареєстрована медсестра з Техасу. Отримала ступінь магістра сестринської справи в університеті Фінікса в 2013 році.

Кількість джерел, використаних у цій статті: 32. Ви знайдете їх список внизу сторінки.

Вугровий висип буває у більшості людей. На жаль, висип може бути дуже сильною і призводити до утворення гнійників на шкірі. Кістозне акне найчастіше зустрічається в підлітковому віці, оскільки із-за змін в гормональному фоні шкіра виробляє надмірну кількість шкірного сала, в якому розмножуються бактерії. Оскільки при цій формі акне шкіра покривається хворобливими гнійниками, запалюється, а самі гнійники утворюються глибоко в шкірі, після лікування на шкірі можуть залишатися шрами. Однак ці шрами можна зробити менш помітними і в домашніх умовах, не вдаючись до спеціальних процедур у лікаря. [1]

Акне новонароджених.

Акне новонароджених (дитячі вугри, неонатальний пустульоз) зустрічається приблизно у 20 відсотків немовлят. Викликані вони стимуляцією сальних залоз материнськими та ендогенними андрогенами. Середній вік початку висипу становить три тижні. Діагноз ставиться на підставі наявності запальних папул і пустул, відсутності пошкоджень комедонов і характерному розподілу висипки, яка обмежується областю особи (особливо щік), рідше – волосистої частини голови (див. фото).

Акне новонароджених, також звані неонатальним пустульозом голови або дитячими вуграми, дуже схожі на червону пітницю. У більшості випадків неонатальний пустульоз голови протікає легко і вимагає тільки щоденного очищення водою з милом і обробки зволожуючим кремом, маслом або лосьйоном. Ніякого додаткового лікування не потрібно, так як акне новонароджених мимовільно вирішуються протягом максимум — чотирьох місяців, без утворення рубців. Застосування 2%го крему кетоконазол два рази в день або 1%го гидрокортизонового крему один раз в день — можуть прискорити вирішення висипки. Новонароджені, які перенесли неонатальний пустульоз голови, не мають збільшення ризику утворення вугрів в підлітковому віці.

Як прибрати шрами від акне народними засобами.

З проблемними висипаннями на шкірі стикаються в певний етап часу і молодь, і дорослі. Це відбувається з різних причин: гормональний збій, нераціональне харчування, навіть неякісна косметика може викликати появу прищів на шкірі.

Природно, всі сили прикладаються до усунення даної проблеми. Благо в даний час існує багато різної інформації, але мало хто замислюється, що після видалення вугрів і комедонов, може виникнути ще одна проблема – залишилися плями, рубці, а іноді навіть шрами.

Поява рубців або плям на обличчі пов’язано, перш за все, з неправильним лікуванням прищів, це або банальне видавлювання їх, або погано продезінфікований вогнище. Плями на шкірі – саме те, від чого кожен бажає і навіть самостійно намагається позбутися, але, на жаль, не завжди вдається досягти бажаного результату.

На повне позбавлення може розраховувати не кожен: все буде залежати від віку, від розмірів плям, а також від здатності шкіри до регенерації. Рубці і шрами на обличчі можна уникнути, якщо проводити комплекс заходів з профілактики. Обов’язкове дотримання гігієни, щоденний правильний догляд за шкірою обличчя, ну і, звичайно ж, правильне харчування.

У народі кажуть: «Поки грім не гримне, мужик не перехреститься». Так і в даній ситуації, звертатися до фахівця треба не в останній момент, а також підходити до терапії серйозно і комплексно.

Найголовніше — вчасно звернутися до косметолога, який зможе підібрати індивідуальне лікування прищів і шрамів після них, в тому числі й домашнє. Один єдиний мінус – тривале лікування. Намагайтеся похід до косметолога здійснити до березня, так як з квітня, активність Сонця посилюється, і це може викликати депігментацію шкіри після очищення обличчя. Читайте статтю «Підліткові прищі? Порятунок в травах шукай«.

Для того щоб позбутися від червоних прищів на обличчі, можна використовувати глину (краще зелену) і масло розмарину. Знадобиться половина столової ложки порошку глини і краплі 4 масла. Розбавити чистою водою, води брати трохи, щоб вийшла однорідна маса. Наносити на проблемні ділянки шкіри хвилин на 10-15, після ретельно змити прохолодною водою.

Вважають, що від червоних плям можна застосовувати один розмарин, наносячи на уражені ділянки шкіри, але дуже обережно, так як він володіє хорошим бадьорить властивістю і може викликати підвищення тиску.

1. Від темних плям і рубців після прищів допомагає наступна відбілююча маска. Яєчний білок (яйце обов’язково має бути свіжим) добре збити, додати 2 ч. л. соку лимона (лимон віджати), розмішати і наносити на обличчя.

Якщо немає бажання відбілювати обличчя, то засіб наноситься тільки на проблемні ділянки, змити прохолодною водою через 15 хвилин. Можна замість яєчного білка використовувати порошок білої глини (1/2 ст. л.), додати 2 ч. л. лимонного соку і трохи води. Утворену масу наносити точково, на плями хвилин на 15. Змивати теплою водою.

2. М’якоть помідора (1 ст. л.) розтерти з 1 ч. л. картопляного крохмалю. Отриману масу у вигляді маски накладати на проблемні місця на 15 хвилин, обов’язково змивати чистою водою.

3. Свіжий огірковий сік також відбілює шкіру. Можна робити примочки на 20-25 хвилин. В іншому варіанті дрібно нарізати огірок або натерти на тертці, огіркову масу прикладати на темні місця на шкірі також на 25 хвилин.

4 Ще одне не менш ефективне народний засіб – часточки часнику, лимонний сік і відвар з петрушки. Для цього зелень петрушки (досить буде 1 пучка), залити склянкою прокип’яченої води, потім ще кип’ятити близько 10 хвилин. По закінченню процедури відвар щільно закрити кришкою і залишити остигати. Залити в формочки для льоду, кубиками протирати обличчя. Використовувати можна як окремо, так і з настоянкою календули.

Нерідко після лікування прищів на шкірі залишаються пігментовані плями. Якщо вони знаходяться на закритих ділянках тіла — це половина біди, але як позбутися від подібних відмітин на обличчі — питання складне. Оптимальний варіант — заглянути на прийом до дерматолога або косметолога, які підберуть комплекс процедур або препаратів, що дозволяють повернути шкірі рівний колір.

Якщо такої можливості немає, зверніться до народної мудрості. Зелена глина і пару крапель розмарину — ось прекрасна маска, яка вирівняє колір обличчя. Також відмінно відбілює шкіру лимонний сік, доданий у збитий білок курячого яйця. Влітку і восени застосовуйте маски зі свіжих овочів і ягід — фруктові кислоти щадяще впливають на епітелій, повертаючи йому природний колір.

З плямами від прищів можна боротися за допомогою масла чайного дерева, активно їх протираючи. Його можна наносити не розбавляючи, або змішати в рівних частках з лавандовим маслом або соком лимона.

Також практикують ефірні масла: 1 ч. л. оливкової олії (але можна і соняшникова), додати 2 краплі розмарину, по 1 краплі олії гвоздики, лаванди і м’яти. Втирати в проблемну шкіру кілька разів на день при рубцях і шрамах після видалення прищів.

Фахівці радять всі засоби наносити після проведення процедури відлущування ороговілих шарів шкіри, так лікувальні склади краще вбираються в шкіру, а це, в свою чергу, підвищує ефективність лікування.

Не варто також припиняти проводити заходи щодо запобігання утворення нової вугрової висипки, щоб потім не повертатися до проблеми лікування плям на обличчі. Так будьте ж здорові і всіх вам благ!

Проблема акне знайома кожній людині, особливо часто з нею стикаються підлітки. Добре, якщо запалення проходять безслідно, але часто на їх місці утворюються дрібні рубці, явно не покращуючи зовнішній вигляд шкіри. Такі прояви повинні затягуватися самостійно за рахунок природного вироблення колагену. Але синтез речовини може сповільнюватися, в зв’язку з чим виникає атрофічне рубцювання.

Якщо ж колаген синтезується в надмірній кількості, то сполучні тканини можуть виходити за межі ранок, через що формуються гіпертрофічні рубці. Вони рожевого відтінку і розташовуються вище поверхні епідермісу. І в першому, і в другому випадку питання видалення рубців після акне має бути вирішено якомога швидше, так як з часом впоратися з дефектом буде все складніше.

Причинами утворення рубців можуть бути:

видавлювання вугрів і прищів – найбільш поширена і часта помилка як підлітків, так і дорослих; занедбане акне – відсутність лікування або неправильна терапія; грибок.

Прибрати плями бурого або синюватого кольору важко, але вони з плином часу самостійно бліднуть. Що стосується рубців, то тут потрібно більш системне і серйозне втручання.

Далеко не завжди для видалення неестетичних утворень, що виникли після вугрової висипки, потрібно звертатися до хірурга. У багатьох випадках позбутися від проблеми або мінімізувати її можна за допомогою фармацевтичних мазей, які доступні для придбання в будь-якій аптеці. Найефективніші препарати:

Контрактубекс . Мазь містить інгредієнти, що забезпечують прискорення відлущування дерми і купірування розростання клітин сполучної тканини. Результативніше працює при нормотрофічному рубцюванні. Рекомендований до використання з метою профілактики, коли є схильність до утворення гіпертрофічних і келоїдних шрамів. Наносити локально, втирати в рубці два рази на день. Стандартний курс терапії займає 30 днів. Продовжувати лікування після консультації у лікаря. Ферменкол . Містить ферменти тваринного походження, що займаються нормалізацією їх системи травлення. Компоненти розщеплюють волокна колагену, запобігаючи формування сполучної тканини. Препарат застосовується частіше при фізіопроцедурах, зокрема, ефективний при електрофорезі. Використовувати виключно за призначенням лікаря, який також визначає кількість нанесень мазі і тривалість курсу терапії. Дерматикс . Лікувальна мазь, рекомендована пацієнтам, у яких шрами вже присутні і є ризик їх перетворення в келоїдні або гіпертрофовані рубці. Після нанесення на проблемну ділянку формується плівка, що захищає дефект від зовнішнього впливу. Розподіляти тонким шаром, щоранку. Від складних рубців позбавити не зможе, але запобіжить їх подальший розвиток і утворення нових. Саліцилова, цинкова і синтоміцинова мазі . Всі три склади об’єднує доступна ціна і висока ефективність. При регулярному використанні епідерміс добре відлущується, обмінні процеси в шкірі приходять в норму, дерма освітлюється. Фармапрепараты працюють комплексно, здатні усунути постакне. Наносити два рази на добу на проблемні зони щільною кулею, змивати теплою водою через 50-60 хвилин. Курс лікування можна продовжувати до того часу, поки не буде досягнутий бажаний результат.

Вирівняти рубці після акне часто важко за допомогою одних мазей, тому доводиться задіяти косметологічні процедури.

Під шкіру вводяться ін’єкції гіалуронової кислоти, колагену. Так прискорюється внутрішньоклітинний обмін речовин. Коктейль, що містить біоактивні компоненти, заповнює рубці, тим самим вирівнюючи шкіру. В результаті процедури кровообіг поліпшується, особа оздоровлюється зсередини.

Варто зазначити, що процедура ефективна, дає порівняно швидкий результат, але він може бути нетривалим.

Пілінг можна вважати одним з найефективніших методик усунення постакне. В таких цілях рекомендований глибокий феноловий і серединних хімічний види:

Глибокий феноловий пілінг . Сеанс болючий і вельми агресивний. Фенол опрацьовує не тільки поверхневі шари шкіри, але і внутрішні, глибокі. Потрібно всього одна процедура для отримання явного результату. Період послепроцедурной реабілітації займає близько двох тижнів. Важливо захищати шкіру від ультрафіолету, не засмагати на сонці, так як з’являється високий рівень ризику пігментації. Серединний хімічний пілінг . В процесі застосовується гліколева, саліцилова або трихлороцтова кислоти. Компоненти добре відлущують шкіру, яка встигла перенести патологічні зміни. Сопутственно стимулюється регенеративну властивість організму, завдяки чому сполучну тканину замінює здоровий епідерміс. Потрібно близько 5 процедур (або більше) з інтервалом в 10-14 днів.

Опрацювання проблемних ділянок лазерним променем, в результаті чого верхні слови дерми випаровуються, шкіра розгладжується, рубці стають менш помітними. Лазерний вплив на обличчі і спині після прищів абсолютно безболісно, так як косметолог попередньо завдає анестезуючий крем. Тривалість сеансу – 30 хвилин. Тривалість курсу визначається індивідуально для кожного випадку. Детальніше в відео:

В процесі процедури спеціальними обертовими щітками поліруються і стираються поверхневі шари шкіри. Рубцева тканина в результаті стає майже непомітною.

Сеанс болючий, тому анестезія обов’язкова. Використовуються знеболюючі креми або препарати-заморозки. Тривалість маніпуляції – близько години. В кінці особа опрацьовується антисептиком. Кірка, що утворилася після процедури, проходить сама через тиждень.

Фахівці вважають, що для досягнення повноцінного ефекту потрібно проводити лікування за допомогою механічної дермабразії як мінімум тричі, з інтервалом в один місяць.

Методика має протипоказаннями:

схильність до утворення келоїдних рубців; епілепсія; гнійники на дермі; соматичні захворювання; герпес.

Медичний озон вводиться локально під шкіру. Дозволяє зменшити запальні процеси і прискорити загоєння ран. Потрібно курс з 5-10 процедур, а також подальша докоррекция за необхідності.

Відмінність такої лазерної процедури від інших в тому, що шкіра опрацьовується не одним точковим променем, а розсіюються личками. Вирішує проблему не тільки рубців, але і інших проявів постакне – пігментація, розширені пори.

Найчастіше курс складається з п’яти сеансів з інтервалом в десять днів. Період реабілітації – три дні.

Оперативне втручання необхідно в рідкісних випадках, коли інші способи боротьби з постакне не дають потрібного результату, або при серйозних патологій, що вражають великі ділянки шкірного покриву.

Хірурги пропонують три основні варіанти позбавлення від рубців:

как убрать шрамы от акне

Субсизия (подсечение). В процесі операції сформований рубець відділяється від шкіри скальпелем. В рані скупчується кров і лімфа, які утворюють сполучну тканину – практично непомітну. Підсічення часто поєднують зі шліфуванням лазером, так досягається максимально хороший результат. Висічення. Рубець січеться хірургом, потім накладаються шви. Зазвичай формуються нові шрами в зоні впливу, але вони видаляються лазером безслідно. Пересадка шкіри . Метод радикальний. Полягає в пересадці шкірного покриву з однієї ділянки на іншу. До способу вдаються в разі сильних опіків та інших ситуаціях, коли таке складне втручання є вкрай необхідним.

При слабовираженной рубцюванні можна лікуватися народними засобами в домашніх умовах. Такий метод вимагає часу і терпіння, але в деяких випадках є досить ефектним.

Білок яйця і сік лимона. З’єднати лимонний сік (20 мл) і яєчний білок. Наносити на проблемні зони обличчя і залишати на всю ніч. Вранці вмитися теплою водою. Картопляний сік. Картоплю натерти на дрібній тертці, розподілити отриману кашку по обличчю і тримати 30 хвилин. Для зручності використовувати марлю. Сік коренеплоду усуває омертвілі шкірні клітини, активізує формування нової тканини. Також він є природним антисептиком і сприяє загоєнню ранок і знебарвлення пігментації. Авокадо. М’якоть наносити на шкіру і тримати 20 хвилин. Рекомендується для сухого типу шкіри. Сік алое. Наносити на рубці і тримати 10 хвилин, змивати звичайною водою. Застосовувати кожен день. Яблучний оцет. Пару крапель складу змішати з чайною ложкою фільтрованої або мінеральної води. Нанести на рубці, змити через 5-7 хвилин. Сир. Використовувати у формі компресу, залишати на одну годину. Змивати водою. Підходить для сухої і чутливої дерми. Льоду. Заморозити можна не просту воду, а рослинний відвар (наприклад, з ромашки). Загорнути кубики льоду в тканину і протирати обличчя.

Щоб проблему не довелося вирішувати, потрібно намагатися запобігти її. Для цього фахівці рекомендують дотримуватися таких правил:

не видавлювати вугри, завжди чекати поки вони самі дозріють і прорвуться; регулярно застосовувати якісні косметичні продукти для боротьби з акне; при наявності серйозних проблем з висипаннями звертатися до лікаря-косметолога або дерматолога і вести подальше лікування під його наглядом; скорегувати раціон, виключити випічку, солодощі, жирні продукти; підбирати лікувальну і декоративну косметику з урахуванням особливостей шкіри.

Зобніна Ольга Миколаївна, провідний косметолог, 10 років професійного стажу, М. Сімферополь:

У роботі найчастіше застосовую для усунення рубців після акне лазерне шліфування, пілінги та ін’єкційні методики. Хірургічне втручання в нашій клініці не ведеться. Лазерне шліфування, вважаю, дуже ефективна, але потрібно правильно підбирати лазер, враховуючи особливості проблеми. Я використовую апарат м22 — симбіоз светоимпульсной системи Intensive Pulse Light і лазерного модуля Nd:Yag. Дає приголомшливий ефект, пацієнти залишаються задоволеними. Всім настійно рекомендую ретельно вибирати фахівця, щоб проведення процедури було ефективним.

Перенесла фурункульоз, після чого на щоках залишилася величезна кількість рубців. Вже і шліфування лазером робила, і до дермабразії вдавалася … результату немає! Я дуже засмучена і нікому такі методики не раджу. Тільки гроші витратите.

Анжела, 22 роки, Владивосток р.:

Ще з підліткового віку безперервно борюся з прищами, а потім ще й з постакне. Думала вже на лазерну шліфовку йти, але лікар порадив спробувати Контрактубекс. Ефект мені дуже сподобався. Гель чарівний. Буквально три місяці застосування і обличчя вже виглядає значно краще. Шкіра розгладилася, вм’ятини і рубчики майже не помітні. Ще чула багато хороших відгуків про препарати Лідаза і Стрептоцид. А ось мазь Вишневського мені не допомогла.

Чи можна використовувати бадягу для усунення рубців? У мене жирна шкіра і купероз.

Бодяга не допоможе позбутися від рубців, на жаль. У разі жирного типу шкіри використовувати такий склад вкрай не рекомендується, тому що можна викликати дерматит і посилити купероз.

Чи можна застосовувати крем Імофераза від слідів на обличчі, що залишилися після прищів?

Так, цей препарат добре впоратися із завданням. Він здатний прибирати почервоніння, прискорювати загоєння. Наносити слід двічі на добу точково на дефекти, краще за допомогою ватної палички.

Скільки коштує лазерне шліфування обличчя?

Вартість залежить від обсягів роботи, початкового стану пацієнта. Ціна по Москві варіюється від 1 до 35 тис. рублів. Спеціаліст клініки вкаже ціну на першій консультації.

Видалити рубці після акне, особливо застарілі, може бути досить важко. Методик вирішення питання безліч, тому краще звернутися до лікаря-косметолога або дерматолога, який підкаже, який з варіантів буде найбільш ефективних в конкретному випадку.

Якщо вам знайома проблема постакне у вигляді рубців і ви займалися її рішенням, поділіться відгуками в коментарях, розкажіть про плюси і мінуси знайомих вам процедур.

Акне-запальне захворювання шкіри, що викликається змінами в сальній залозі нашій шкірі. Іноді, акне може поширюватися на всю поверхню шкіри особи і приносити не тільки косметичний дискомфорт, але і больові відчуття. Якщо запустити і приховувати акне, то його лікуванням повинен займатися професійний косметолог, який призначить правильне медичне(!) лікування.

Не секрет, що акне не тільки велика косметична проблема, яка не тільки псує нам зовнішній вигляд, але і є досить болючою, як під час захворювання, так і при лікуванні. Крім того, на шкірі, після вдалого лікування акне часто залишаються шрами і рубці, від яких дуже важко позбутися практично неможливо сховати. І це стає проблемою.

Багато людей ходять з рубцями від акне довгий час: вони або не роблять спроб позбутися від шрамів або не знають як.

Цікаво, що косметологи виділяють шрами після прищів в окремі групи. Це значно спрощує процес лікування, адже підхід до кожного виду рубців відрізняється. Які бувають шрами і рубці після прищів.

1. Нормотрофические рубці. Вони розташовані на одному рівні зі шкірою. Такі рубці можуть виникнути тільки при нормальній реакції сполучних тканин на травму. Мають плоский вигляд і світлий колір. По еластичності близькі до нормальних тканин шкіри.

2. Келоїдні шрами. Такі шрами складаються з рубцевої тканини особливого виду.

3. Атрофічні рубці. Вони завжди розташовані нижче рівня шкіри. Поява атрофічних рубців провокує знижена реакція сполучної тканини на травму, що в свою чергу викликає вироблення колагену в недостатній кількості.

4. Гіпертрофічні рубці. Розташовуються вище рівня шкіри внаслідок надлишку виробленого колагену, так як його надлишки не розсмоктуються в повному обсязі.

Найпоширенішими рубцями після акне є атрофічні рубці. Вони з’являються через недостатню кількість колагену в шкірі, який і відповідає за правильне і «рівне» загоєння.

Келоїдний і гіпертрофічний рубці з’являються після вугрової висипки, у вигляді опуклого шраму. Тут навпаки, у момент загоєння рани утворюється занадто багато сполучної тканини, яка згодом підноситься над навколишньою шкірою у вигляді рубця. Такі шрами і рубці можуть залишитися на все життя, якщо ні чого не робити. Однак при правильному лікуванні є можливість істотно згладити некрасиві відмітини на шкірі.

Складно знайти універсальний засіб від плям, шрамів і рубців після прищів, тому, це вимагає комплексного і складного лікування, нерідко з хірургічним втручанням.

Так, позбутися келоїдних рубців (які завжди з’являються після акне) можна виключно хірургічним способом при додаткової допомоги косметолога . Цікаво, що після видалення такого рубця хірургічним способом, на те місце, де знаходився рубець додають особливі кліпси, які дозволяють уникнути повторного зростання колагену в надмірній кількості, а значить і появи нових шрамів. Якщо є шрами на губах або вушних раковинах, то їх лікують тиском.

Також, від рубців відмінно працюють кортикостероїди, за допомогою яких можна лікуватися і самостійно. Тут будуть потрібні різні дози таких ліків, як тріаміцину або дексаметазон. Процедури проводяться 4 рази на тиждень до появи результату.

Крім того, існують перевірені методики, які дозволять позбутися від шрамів після акне і прищів.

Такі процедури можуть бути наступними (важливо пам’ятати, що такі процедури призначаються хірургом або косметологом, самостійно ми їх собі не призначаємо):

1. Лазерне шліфування. Лазер дозволяє ущільнити структуру рубця або спалити рубцеву тканину на достатню глибину. Чиниться дія схоже на пілінг, підходить тільки для неглибоких рубців. Проводиться під наркозом.

2. Z-пластика. Хірургічне висічення рубця. Підходить для найбільших шрамів.

3. Мікродермабразія. Це абразивний пілінг. Шкіра обробляється не глибоко, процедура досить безболісна.

4. Дермобразія. Це механічний пілінг. Дозволяє позбутися від усіх видів шрамів і рубців. Проводиться під наркозом.

Крім серйозного хірургічного втручання на ранніх стадіях на початку утворення рубця може допомогти маска або мазь від шрамів після акне.У цьому випадку буде потрібно багато терпіння і сил так як лікування буде досить довгим. Буде краще, якщо маска для обличчя від шрамів після акне буде призначена косметологом або куплена в аптеці — це серйозні лікарські препарати.

Однак, чи можна позбутися рубців після прищів замислювалися ще до появи косметологів, тому, в нашому арсеналі знаходиться велика кількість народних рецептів. І багато з них дійсно мають право на існування і можуть бути доповненням до основного лікування.

1. Лимонний сік. Лимонним соком потрібно протирати пошкоджені ділянки шкіри.

2. Томатний сік. Необхідно приготувати свіжий сік з помідорів і нанести його на уражені ділянки, де знаходяться шрами.

3. Мигдальне масло. Якщо робити легкий масаж шкіри обличчя з мигдальним маслом, то це швидко призведе до видалення всіх слідів.

4. Банан. Необхідно зробити бананове пюре і нанести суміш на пошкоджені ділянки. Залишити її на обличчі приблизно на 7-10 хвилин. Потім промити шкіру холодною водою.

5. Сандал. Одним з найбільш ефективних засобів для позбавлення від шрамів після вугрів вважається Сандалова паста. Необхідно замочити пудру сандалового дерева на цілу ніч у воді. Потім нанесіть цю пасту на пошкоджені ділянки шкіри і залиште її на обличчі на 10 хвилин, так як вона повинна підсохнути. Потім змийте її добре холодною водою. Точно таку ж пасту можна виготовити на молоці або рожевій воді.

6. Насіння пажитника. Крім того, що насінням пажитника можна лікувати різні захворювання, вони також допомагають у видаленні слідів від акне. Додати в насіння пажитника води, приблизно 750 мл. Кип’ятити 5 хвилин. Потім дочекайтеся, поки відвар охолоне. Промити обличчя та інші пошкоджені ділянки отриманою рідиною. Через нетривалий час можна помітити поліпшення. Для посилення ефекту повторювати цю процедуру не менше 1-2-х разів на день.

Найжахливіше, що залишають акне після себе – це шрами і плями. Ви уникнете цієї, якщо не будете тиснути прищі. Краще чекати, коли вони пройдуть самі. Але якщо сліди все-таки залишилися, то доведеться вдатися до деяких перевірених способів.

Але перш ніж вирішувати проблему, дізнайтеся про неї все. Які сліди залишаються після акне? Що з ними робити?

Коли організм бореться із запаленням, на місці прищика починається утворенням грануляційної тканини. Скорочується площа рани, підвищується вироблення колагену і еластину. Але сам процес заміни клітин йде повільно, з’являються рубці. Вони діляться на такі види:

фізіологічний. Практично не помітні, порівняно швидко проходять; атрофічні (ямки); колоїдні. Стають причиною неприємних відчуттів. Після видалення акне на обличчі утворюються рідко; гіпертрофічні. Утворення рожевого кольору, щільні на дотик.

Зустрічаються різні типи слідів від прищів, але до поширених відносяться плями і рубці.

Найбільш часте питання, які задається людьми, які страждають від акне-як позбутися від слідів і рубців від прищів? На ділі методів чимало:

догляд за шкірою будинку; відвідування косметичного салону; готові очищаючі засоби; народні кошти.

Домашній догляд – це обов’язковий пункт. Якщо ви не будете стежити за шкірою, то до зрілості вона буде в поганому стані. Для досягнення молодості і краси шкіри дотримуйтесь простих правил:

умивайтеся антибактеріальним милом перед сном і після пробудження; постійно робіть очищаючі маски (2 рази в 7 днів); періодично відвідуйте салон для очищення шкіри.

Це дасть шанс підтримувати тонус шкіри. Періодичність подібних процедур помітно підвищить швидкість обміну речовин і регенерацію шкіри. Це допоможе почати процес позбавлення від шрамів і рубців.

Пам’ятайте, що перед тим як боротися з прищами і слідами від них, важливо проконсультуватися у фахівця. В іншому випадку, ви викличете нову хвилю висипань і проблем. Крім того, засіб потрібно застосовувати тривалий час, щоб став помітним ефект. Для перевірки ефекту кошти або препарату потрібно не менше 14-20 днів.

Народні засоби дарують нам величезний запас ефективних способів боротьби зі слідами після прищів. Розглянемо найбільш популярні варіанти:

приготуйте відвар з петрушки. Для цього буде потрібно на склянку води 40 грамів зелені. Її потрібно прокип’ятити протягом чверті години, потім заморозити. Таким льодом протирайте обличчя двічі на день;

Природні складові – кращий засіб для шкіри і її відновлення. Головне-пам’ятайте про алергічні реакції, не застосовуйте засіб без перевірки.

для створення відбілюючої маски з’єднайте білок і лимонний сік. Це засіб освітлить шкіру, але якщо вам потрібно прибрати тільки плями, то наносите його точково; кориця з медом відмінно справляється з такими слідами. По 1 ч. л. складових з’єднайте, накладіть на цятки на 20 хвилин; найпростіша маска з огірка – часточки накладаються на шкіру на 30 хвилин; настоянка звіробою також дієвий засіб. 2 ложки трави з’єднайте з 1 ст. спирту етилового і залиште на 10 діб. Змащувати точково уражені частини шкіри;

шоколадна маска-це прекрасне поживний і зміцнюючий засіб. Для її створення потрібен у співвідношенні 1:1 чорний шоколад і вершки. Шоколад розтопити, з’єднати з вершками, остудити, нанести на шкіру на третину години; 1 частина томатної м’якоті розтерти з ½ частини крохмалю і намазати плями на чверть години.

Для того щоб допомогти шкірі впоратися з недоліками, придумані дієві засоби проти слідів від прищів з маслами та іншими складовими. Допоможе і змазування плям ефірними маслами лаванди, чайного дерева. Дієво протирання шкіри соком лимона, часником. Отже, розглянемо воістину дієві склади:

для протирання небажаних слідів використовується склад з концентрованих масел. В 1 ч. л. масла-основи додають 2 крапельки розмаринового масла, а також по крапельці лавандового, м’ятного і гвоздичного масел. Наносити точково на ділянки, що вимагають корекції; в рівних частках змішуються концентровані масла лаванди, ладану, неролі для змащування рубців;

Ефірні масла-джерело корисних властивостей для шкіри. Вони ефективно борються зі слідами від висипань.

косметичний парафін, що продається в аптеках, справляється з плямами після прищів. Його потрібно розтопити і наносити на проблемні ділянки, залишити до охолодження. До слова, викидати використаний засіб не варто. Воно прекрасно підійде для повторного застосування. Перед і після процедури змастіть шкіру кремом. Якщо у вас є проблема розширених судин на шкірі, то не варто застосовувати даний засіб; до одного з дієвих складів для застосування вдома відносяться лосьйони з третиноином. Даний засіб підійде для усунення постакне, тому що крім серйозного ефекту пілінгу, бореться з виникненням нових запалень, розгладжує шрами, усуває плями.

Крім народних методів, будинки застосовуються аптечні засоби від постакне. Фармацевтика пропонує чимало кремів і мазей. До популярних відносяться:

перекис і саліциловий спирт. Перед сном і після пробудження шкіру протирають спиртом, а перекис застосовується для компресів по 5 хвилин 2 рази на день; «Пантенол» є відмінною маззю для усунення рубців. Наносити на проблемну ділянку тонким шаром; препарат «Контактубекс» допомагає загоювати шрами, він включає відновлення шкіри, клітин епідермісу. Перед застосуванням шкіру розпарюють.

Таким чином, засобів для позбавлення від постакне в домашніх умовах справді чимало. Ви знайдете те, що підходить вам особисто. Головне в лікуванні слідів від акне – регулярність і систематичність застосування засобів, незалежно від того, народні вони або медикаментозні.

Дуже часто у людей з акне або вугри на обличчі залишаються рубці на шкірі, які псують естетичний вигляд і розвивають масу комплексів. На щастя, існують народні засоби, які прискорять процес загоєння шкіри і приберуть сліди від вугрів.

Ці засоби не подразнюють шкіру і не забивають пори. Їх можна купити в будь-якій аптеці за привабливою ціною.

У цій статті ми розповімо, як прибрати шрами від прищів на обличчі і заощадити свої гроші, поліпшивши стан шкіри цими натуральними засобами в домашніх умовах.

Зустрічайте свого нового кращого друга від червоних прищів і чорних вугрів на обличчі: масло насіння шипшини.

Це масло отримують з насіння шипшини йди дикої троянди. Повністю натуральне за своїм складом, воно покращує текстуру шкіри і її зовнішній вигляд, тому що містить вітамін С і незамінні жирні кислоти. Це два важливих поживних речовини, які допомагають будувати здорові клітини шкіри і стимулюють вироблення колагену.

Колаген необхідний для зниження гіперпігментації і розрівнювання шкіри від глибоких шрамів. Також він прибирає почервоніння шкіри і темні плями від вугрів.

Олія насіння шипшини є їжею для клітин шкіри ще й тому, що містить ретиноевую кислоту.

Ретиноєва кислота є формою вітаміну А, антиоксидантного вітаміну. При місцевому нанесенні на шкіру вона допомагає регенерувати клітини шкіри, вирівняти її, знижує гіперпігментацію і видимість чорних крапок. Дослідження доводили, що ця кислота допомагає у виробленні колагену, особливо в місцях на шкірі, де є рубці.

При нанесенні масла на шкіру, швидко вбирається, і починається процес регенерації клітин шкіри.

Ретиноєва кислота швидко вбирається шкірою і використовується їй відразу ж. Інші форми вітаміну А, такі як бета-каротин, наприклад, повинні пройти ряд процесів, щоб вийшла в підсумку ретиноєва кислота.

Олія насіння шипшини не є комедогенным, тобто не забиває пори, що не призведе до утворення нових вугрів і шрамів надалі. Його можна спокійно використовувати на жирній шкірі через підсушує ефекту. У цьому плані воно більше схоже на сироватку для шкіри, ніж на масло.

Як користуватися маслом насіння шипшини: масло найкраще наносити на ніч вдома після процедур очищення і відлущування. Незважаючи на те, що воно добре вбирається шкірою, не рекомендується наносити під макіяж.

Хоча вплив масла насіння конопель на шкіру не досліджено повністю, багато сайтів народної медицини радять його людям, які мають проблеми з акне.

Олія насіння конопель вважається прекрасним джерелом ліноленової кислоти омега-3 жирної кислоти, яка допомагає у виробництві нових клітин шкіри. Вони в свою чергу візуально зменшують видимість слідів від акне, ті самі діркії вибоїни. Омега-3 жирні кислоти мають протизапальний ефект, тому прибирають набряклість, роздратування і почервоніння на шкірі.

Конопляна олія має протизапальну дію, знімає набряклість і роздратування.

Конопляна олія не забиває пори і безпечно для щоденного використання.

Насіння льону можна додавати в рецепти різних страв, що допоможе отримувати корисні для шкіри речовини прямо зі свого раціону. Посипайте ними свій салат або додавайте в коктейлі.

Як використовувати масло насіння льону: Для поліпшення зовнішнього вигляду і текстури шкіри масло насіння конопель краще використовувати як зволожувач, м’яко втираючи його після очищення та відлущення особи. Для кращих результатів використовуйте щодня.

Конопляна олія дуже делікатна і може дуже швидко прогоркнути під вплив сонячних променів і тепла. Зберігайте його в темному місці і в холодильнику. Використовуйте в рекомендованих кількостях.

Масло жожоба отримують з насіння цієї рослини. За своїми властивостями воно поводиться як масло, але більше схоже на восковий ефір, що робить його нежирним підсушує маслом, яке швидко вбирається в шкіру.

Масло жожоба ефективно справляється з почервоніннями і не великими шрамами від акне, оскільки містить вітамін Е-антиоксидант, який регенерує клітини шкіри, загоює рубці на шкірі.

Воно входить до складу багатьох кремів для обличчя від чорних крапок через свого антибактеріального і протимікробної дії. Активні речовини, що містяться в ньому, вбивають хвороботворні бактерії в порах шкіри.

В добавок до цього, масло жожоба дуже схоже з шкірним салом людини і допомагає регулювати його вироблення. А як Ви знаєте, саме надмірне вироблення підшкірного сала призводить до утворення акне.

Масло жожоба має протимікробну і антибактеріальні властивості, містить вітамін Е і регулює вироблення підшкірного сала, що робить його незамінним засобом в боротьбі з чорними крапками.

Воно не забиває пори, регулює вироблення підшкірного сала, знижує ймовірність появи нових прищів і вбиває бактерії.

Масло жожоба є натуральним засобом в боротьбі з акне і просто необхідно для видалення ямок на шкірі, але якщо кілька важливих моментів, які потрібно врахувати при додаванні його в свій повсякденний догляд за шкірою.

Здебільшого люди задоволені позитивним ефектом від використання масла. Однак деякі відзначають, що під час фази очищення, коли пори вивільняються від гною і бактерій, на обличчі з’являються дрібні білі прищики і вугри. Не варто хвилюватися, так як це просто ефект від очищення шкіри обличчя. Через кілька тижнів застосування масла число закупорених форм значно зменшується.

Як використовувати масло жожоба: капніть кілька крапель масла на пальці і легкими масажними рухами втирайте в шкіру. Робити це краще після очищення і відлущування шкіри.

Для повсякденного застосування вистачити лише кількох крапель масла, тому що надмірне його нанесення на шкіру буде закупорювати пори і залучати більше частинок пилу з повітря. Воно має підсушуючий ефект і швидко вбирається в шкіру. Якщо для вас масло занадто жирне, змішуйте його з алое Віра. Це заспокоїть шкіру і зволожить її. Звертайте увагу на якість масла. У ньому не повинно бути ніяких хімічних речовин і пестицидів, так як вони можуть тільки погіршити ситуацію. Тому вибирайте тільки 100% натуральний продукт.

Харчова сода ніжно відлущує залишки мертвих волокон шкіри, сприяючи регенерації клітин, а також зменшує гіперпігментацію і видимість рубців від акне на шкірі.

Харчова сода запобігає появі нових прищів, допомагаючи видаляти застряглі в порах частинки бруду і підшкірного жиру, які часто призводять до запальних процесів.

Відлущування содою перед нанесенням натурального зволожуючого крему або масла допоможе відкрити пори, дозволяючи маслу краще вбиратися.

Як очистити шкіру за допомогою соди: Змішайте 2 ст. л. соди з 1 ст. л. води до пастоподібної форми. Нанесіть отриману суміш і легкими круговими рухами масажуйте шкіру особи протягом декількох хвилин, приділяючи більшу увагу проблемним ділянкам. Змийте все теплою водою. Повторюйте цю процедуру 2-3 рази на тиждень.

Вибирайте харчову соді, що не містить алюміній, щоб запобігти небажаному контакту хімічної речовини зі шкірою. Не наносите соду на ділянки зі свіжими ранками, це посилить роздратування і почервоніння.

Свіжовичавлений лимонний сік застосовують для відбілювання шкіри від гіперпігментації і для позбавлення від чорних крапок на обличчі. У ньому також міститься вітамін С, який зміцнює здоров’я клітин шкіри. Він запобігає появі вугрів, так як має протимікробну дію.

Як використовувати лимонний сік: Найкраще наносити його на проблемні ділянки шкіри ватною паличкою після злущення. Його можна залишити на ніч або змити через годину після нанесення. Лимонний сік слід наносити тільки на ділянки з рубцями, темними плямами і акне, а не на шкіру, де є ранка, так як він дуже кислий і може викликати додаткове роздратування.

Для чутливої шкіри рекомендується розводити лимонний сік водою.

Лимонний сік відомий своїм підсушують ефектом, тому після його нанесення рекомендується використовувати натуральний зволожувач для шкіри, такий як масло насіння конопель, наприклад.

При застосуванні лимонного соку для лікування акне не рекомендується часто прибувати на сонце, так як шкіра стає дуже чутливою до сонячних променів. Відомо, що сік лимона вибілює шкіру, тому для темних типів рекомендується застосовувати його з обережністю. А краще проведіть тест для початку на невеликій ділянці шкіри.

Стаття не буде повною, якщо не згадати про продукти харчування, які допоможуть зменшити кількість вугрової висипки на обличчі, прибрати ямки на обличчі і допоможуть шкірі відновитися.

Я завжди кажу, що шлях до чистої шкіри починається зсередини. Саме правильне функціонування всіх систем всередині організму має прямий вплив на текстуру і зовнішній вигляд шкіри. Шкіра людини — це як індикатор кількості гормонів і токсинів в організмі.

Саме тому, окрім місцевого нанесення на шкіру різних натуральних засобів від рубців і шрамів від акне, також важливим є кожен день їжу, сприятливо впливає на зовнішній вигляд шкіри.

Колагенові пептиди допоможуть стимулювати вироблення колагену зсередини, у той час як рослинні продукти, такі, як спіруліна, хлорела, листова зелень, свіжі фрукти, овочі, горіхи і насіння, є гарним джерелом антиоксидантних вітамінів, які зміцнюють здоров’я клітин шкіри.

Рафінований цукор діє як токсин на шкіру і шкідливий для неї. Це пов’язано з тим, що, коли ви вживаєте рафінований цукор, він приєднується до білків в крові і утворює нові молекули, звані кінцевими продуктами глюкурування. Вони пошкоджують колаген в шкірі, що уповільнює процес регенерації тканин і викликає передчасне старіння шкіри.

Краще не їсти або скоротити до мінімуму споживання таких продуктів, як біле борошно, молочка, зернові продукти і продукти з глютеном.

Цукор, крім іншого, викликає підвищення цукру в крові, що призводить до вивільнення інсуліну. Скачки рівня інсуліну збільшують вироблення шкірного сала. Надлишок шкірного сала закупорює пори, потім підключаються бактерії, які живуть на вашій шкірі і з’являються прищі.

Рафінований цукор, молочні продукти і глютен часто призводять до появи чорних крапок на обличчі. Замість них вибирайте листові овочі зелень!

Молочка і продукти з глютеном часто є алергенами для людей. А їжа, яку організму важко переварити, часто викликає відповідну реакцію організму і зменшує кількість корисних мікроорганізмів у кишечнику. Це призводить до такого захворювання, званого дисбактеріоз. А так як майже 70% імунної системи знаходиться в кишечнику, дисбактеріоз пригнічує роботу імунітету, що в першу чергу проявляється на шкірі у вигляді екземи, псоріазу та акне.

Незамінні жирні кислоти є важливою поживною речовиною для здоров’я шкіри. У раціоні харчування будь-якої людини має бути присутнім правильне співвідношення омега-3 і омега-6 кислот. Омега-3 жири борються із запаленням, в той час як омега-6 жири у великій кількості викликають його. І проявляється це у вигляді акне, в тому числі.

Ідеальним співвідношенням омега-3 і омега-6 жирних кислот для оптимального стану здоров’я є 1:2 або 1:3. За даними досліджень співвідношення цих кислот в раціоні американців становить 1: 17. Це означає, що вони споживають в 5 разів більше омег-6, ніж це належить. Все тому що омега-6 жири містяться в высокоолеиновых оліях та жирах, які зустрічаються в упакованої їжі, напівфабрикатах і фаст-фуді.

Знизити запальні процеси на шкірі можна за допомогою збільшення кількості омега-3 жирних кислот в своєму раціоні. Просто їжте при кожному прийомі їжі такі продукти, як лосось, насіння льону, волоські горіхи, авокадо, насіння Чіа і конопель. Виключіть зі свого раціону оброблену, пакетовану, консервовану їжу, в якій є величезна кількість омега-6.

Тривалий перебіг вугрової хвороби і тяжкі форми запалення, неправильне і несвоєчасне лікування захворювання приводять до розвитку постакне – вторинних стійких змін шкірного покриву. Постакне може проявлятися розширеними порами, гіперпігментацією, червоними застійними плямами.

Але в 90% випадків на шкірі залишаються шрами і рубці після акне, являють собою не менш серйозну проблему, ніж сама вугрова хвороба. Існують різні методи боротьби з неестетичними шкірними дефектами. Вибір оптимального способу терапії визначається видом і терміном появи, областю локалізації рубців.

Шрами, що розвиваються з клітин грануляційної тканини і перетворяться в грубі сполучнотканинні освіти, деформують рельєф шкіри. Форма рубців залежить від характеру пошкоджень, може бути лінійною і зірчастою, V-подібною і U-подібною.

На початкових етапах формування забарвлення пошкоджених ділянок рожевий, потім вони стають білими або, навпаки, темніють. Рубцева тканина може щільно прилягати до підшкірним структурам або вільно зміщується в сторони, що легко визначається при пальпації.

Рубцеві структури за морфологічними ознаками класифікують на 4 типи.

Нормотрофические. Освіти з гладкою поверхнею розташовуються на одному рівні з неушкодженою шкірою, По еластичності і кольору від неї практично не відрізняються. Атрофічні. Гладкі і тонкі, мають білуватий відтінок. Утворюються із-за недостатнього синтезу колагену. Їх поверхня розташовується нижче рівня нормальної шкіри, тому зовні атрофічні рубці виглядають як різні за формою і розміром поглиблення. Гіпертрофічний. Зумовлені формуванням незначного числа патологічних волокон колагену. Різко піднімаються над шкірою, бувають різного забарвлення від блідо-рожевого до синюшного або бордовим. Не розростаються. Келоїдні. Грубі, деформуючі шкірний покрив, дефекти виникають при формуванні великого числа патологічних волокон колагену. Як і гіпертрофічні структури, підносяться над шкірою, але на відміну від них можуть розростатися, виступаючи за межі початкового ушкодження, дуже погано піддаються терапії.

У зонах сильного натягу шкіри ймовірність формування гіпертрофічних і келоїдних структур найбільша. Також ці типи рубцевих структур часто формуються на шкірі в області верхнього відділу спини і грудини, плечового пояса.

Щоб прибрати шрами після акне, сучасна фармакологія і косметологія пропонують безліч засобів і методів. Вибір оптимального способу терапії визначається типом рубця, його формою, розмірами, термінами виникнення.

Всі методи лікування рубців від акне можна розділити на 4 групи:

медикаментозні (зовнішніми фармакологічними засобами: мазями, кремами, гелями); народні (маски, приготовані за рецептами нетрадиційної медицини); косметологічні (мезотерапія, шліфування, пілінг, лікування лазером); хірургічні.

Терапевтичний ефект мазей та інших лікарських форм для місцевого застосування обумовлений дією входять до складу компонентів: поверхнево-активних сполук, ферментів, вітамінів, екстрактів рослин. Вони покращують мікроциркуляцію та метаболізм в тканинах, стимулюють процеси регенерації, сприяють відшарування верхніх ороговілих клітин, розм’якшують грубі шкірні дефекти, роблячи їх більш м’якими і еластичними, менш помітними.

Основними перевагами цих засобів є зручність використання, можливість лікування в домашніх умовах. Однак фармакологічні засоби здатні вплинути на рубцеві дефекти, що сформувалися не більше ніж 2 роки тому – свіжі рубці, в яких ще не припинилися обмінні процеси, значно легше піддаються терапії. А з застарілими рубцями і шрамами фармакологічні препарати можуть не впоратися.

Для боротьби з неестетичними шкірними дефектами застосовуються препарати:

Контрактубекс. Гель, що містить гепарин, алантоїн і екстракт цибулі зменшує запалення, виявляє протимікробну дію, пригнічує ріст і поділ клітин сполучної рубцевої тканини, сприяє насиченню пошкодженого шкірного покриву водою, тим самим пом’якшує грубі шкірні дефекти. В результаті зменшується висота рубця, підвищується еластичність, відтінок наближається до кольору нормальної, неушкодженої шкіри. Застосовується для лікування рубців атрофічного, гіпертрофічного і келоїдного типу. Стратадерм. Гель з очищеними силіконовими полімерами нормалізує продукцію колагену в пошкодженій зоні, має захисну дію. За рахунок силікону після нанесення засобу на шкірі утворюється вологонепроникна, але пропускає кисень плівка. Вона захищає пошкоджені тканини від ушкоджень, інфікування і втрати рідини, що необхідно для нормальної вироблення колагену. Під плівкою рубець пом’якшується, світлішає. Гель показаний для лікування всіх типів утворень. Ферменкол. Гель на основі 9 ферментів (коллагеназ) ефективно усуває рубці від акне завдяки здатності розщеплювати патологічний колаген до амінокислот і олігосахаридів і одночасно стимулювати процеси регенерації здорових клітин. При використанні засобу усуваються свербіж і хворобливі відчуття, груба рубцева тканина розм’якшується, порівнюється з рівнем шкіри, набуває відтінок прилеглих здорових тканин. Зерадерм Ультра. Гель за дією подібний препарату Стратадерм. Крім силіконових полімерів, що містять вітамін К (зміцнює судинні стінки, усуває почервоніння), коензим Q10 (стимулює відновлення нормальних клітин шкіри), вітамін Е (виявляє антиоксидантні властивості, нормалізує водний баланс шкіри), сонцезахисний фільтр (захищає тканини від шкідливого впливу ультрафіолету). Застосовується для попередження і лікування вже сформованих рубців гіпертрофічного і келоїдного типу. Келофибраза. Крем на основі сечовини, гепарину і камфори ідеально зволожує та пом’якшує огрубілі тканини рубця, підвищує їх еластичність, покращує мікроциркуляцію і метаболічні процеси, активізує регенерацію, зменшує набряклість і запалення, сприяє розсмоктуванню рубцевих структур, згладжує і порівнює з рівнем шкіри виступаючі частини шкірного дефекту.

Щоб зробити шрами від акне менш помітними, крім фармакологічних препаратів, можна використовувати маски, приготовані за рецептами нетрадиційної медицини. Для їх приготування можуть застосовуватися продукти харчування, ефірні і рослинні масла, вітаміни, а іноді аптечні засоби. Прикладом таких засобів є порошок бадяги.

Бадяга – губки, що мешкають в прісних водоймах. Скелет їх складається з пов’язаних між собою мікроскопічних голок кремнезему. Подрібнена в порошок бадяга надає місцеву протизапальну, знеболюючу і подразнюючу дію. У народній медицині цей засіб здавна застосовується для лікування вугрів і постакне, гіперпігментації, застійних плям. Воно має розсмоктуючі властивості, активізує мікроциркуляцію, зменшує запалення і стимулює синтез білків.

Для лікування рубців порошок бадягі змішується розчином перекису водню до отримання піноподібної маси. Засіб наноситься масажними рухами, втирається в шкіру протягом 3 хвилин, через 15 хвилин змивається водою.

Крім бадяги, нетрадиційна медицина може запропонувати безліч інших рецептів масок від рубців після акне.

Алое і лимон. Змішати столову ложку свіжої м’якоті алое (подрібнити в блендері) з чайною ложкою соку лимона. Засіб нанести на обличчя, змити теплою водою через 10-15 хвилин. Змастити шкіру зволожуючим кремом. Процедуру проводити тричі на тиждень. Кориця і мед. Змішати чайну ложку порошку кориці з 2 чайними ложками меду. Нанести засіб на вологу шкіру, через 10-15 хвилин змити теплою водою. Робити маску 2-3 рази на тиждень. Томат. Пюре з томатів прикладати до рубців після висихання змивати водою. Процедури проводити щодня. Ананас. Подрібнену в пюре м’якоть ананаса наносити на рубці щодня, змивати через 10 хвилин. Блакитна косметична глина. Трохи засобу розвести водою до густої кашкоподібної маси, додати краплю ефірного масла розмарину. Нанести на шкіру, змити через 15 хвилин. Процедуру проводити двічі на тиждень.

Для видалення застарілих, глибоких рубців застосування народних засобів виявиться неефективним. А ось з невеликими свіжими шкірними дефектами, що залишилися після видавлювання прища, домашні маски впораються: зроблять шрам менш помітним, вирівняють шкірний рельєф, відновлять колір шкіри в області пошкодження.

Якщо шкірні дефекти не піддаються медикаментозному лікуванню, вдаються до більш агресивного впливу на рубцеві освіти. Лікування рубців після акне фізичними, хімічними або ін’єкційними косметологічними методами сприяє вирівнюванню рельєфу шкіри і розгладженню. Процедури відрізняються ступенем агресивного впливу на шкіру. Деякі з них досить болючі, характеризуються тривалим періодом відновлення.

Мезотерапія (ін’єкційне внутрішньошкірне введення лікарських засобів безпосередньо в проблемну область) проводиться на ранніх етапах формування рубцевої тканини. Зазвичай вводяться препарати і мезококтейлі (суміш лікарських засобів) на основі:

біологічно активних речовин; амінокислот; вітамінів; мінералів; екстракту плаценти; витяжок рослин.

При келоїдних рубцях застосовуються глюкокортикостероїди. Для вирівнювання атрофічних рубців під дно шкірного дефекту вводяться філери гіалуронової кислоти або жирових клітин.

Існує кілька методик механічного шліфування шкіри:

алмазна дермабразія – шліфування шкіри за допомогою спеціального приладу, насадка якого покрита алмазної пилом (мікроскопічними частинками); глибока дермабразія – процедура, при якій з проблемної зони знімається верхній шар эпидермисас допомогою приладу Шумана (фреза з високою частотою обертів); мікродермабразія – шліфування мікроскопічними кристалами двоокису алюмінію.

Вибір методу залежить від характеру і вираженості рубцевих структур. При поверхневих змінах хороші результати дає мікродермабразія. Алмазне шліфування вирівнює неглибокі U-образні і V-образні дефекти. Сильно виражені атрофічні і гіпертрофічні структури піддаються корекції методом глибокої дермабразії.

Варто відзначити, що мікродермабразія переноситься легше, рідше викликає ускладнення. Алмазна і глибока шліфування відносяться до травматичних методів, вимагають більш тривалої реабілітації. Відновлення в більшості випадків протікає досить важко. Крім того, ці процедури можуть спровокувати зростання келоїдних структур і незворотне порушення пігментації.

Альтернативою механічної шліфовці виступає хімічний серединний пілінг з кислотами:

саліцилової; трихлороцтової; альфа-гідроксикислоти (гліколевої, молочної).

При глибоких дефектах шкірного покриву використовують кислоти в концентрації 35-70%.

При проведенні пілінгу досить складно контролювати глибину впливу, тому процедура може призвести до розвитку небажаних ускладнень: алергії, гіперпігментації, формування нових рубців.

На думку багатьох фахівців, лазерне видалення рубців після акне є кращим способом корекції косметичних дефектів незалежно від їх типу і вираженості. Існує кілька методик лазерного впливу, які проводяться з допомогою аблятивных (вуглекислотний) або неаблятивних (ербієвий, неодимовий) лазерних пристроїв.

Ефективність впливу вуглекислотного лазера видно вже після першої процедури, особливо при видаленні атрофічних рубців: вираженість шкірного дефекту зменшується на 50-80%. Проте проведення процедури вимагає високого професіоналізму косметолога, оскільки ризик розвитку ускладнень досить високий. У числі можливих наслідків:

формування нових рубців; інфікування; тривало зберігається еритема (почервоніння) і запалення області обробки.

При використанні ербіевого лазера ризики розвитку неприємних наслідків набагато нижче, оскільки дія поширюється на меншу глибину, але і за ефективністю він поступається.

Хірургічне видалення рубців після акне є радикальним методом, проводиться для корекції грубих утворень гіпертрофічного і келоидного типу, рідше застосовується для усунення атрофічних рубцевих змін.

Для усунення шкірних дефектів проводиться висічення грубого рубця з накладенням косметичного шва або подсечение (субсизия) тканин під шрамом (при корекції атрофічних рубців). Операція дає можливість позбутися від глибоких шкірних дефектів, але все одно на шкірі залишається свіжий лінійний рубець, що вимагає подальшої корекції косметологічними методами.

Рубці від акне стають не меншою, а іноді і більшою косметологічною проблемою, ніж сама вугрова хвороба. Існує безліч методів корекції шкірних дефектів: від щодо безпечного застосування ліків і народних засобів до радикальних хірургічних операцій. Одного універсального засобу, що дозволяє прибрати неестетичні дефекти, не існує – в кожному випадку підбирається індивідуальний метод або їх комбінація.

Вугри-це досить хворобливий стан, і до того ж змушує вас відчувати себе ніяково. Ситуація може посилитися і після акне, як правило, залишаються шрами, які можуть доставляти незручність все життя! А дірки на обличчі після прищів не потрібні нікому. Не хвилюйтеся, ми сьогодні розповімо вам про домашніх засобах, які допоможуть позбутися від шрамів від вугрової висипки назавжди. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Акне можна розділити на два підтипи-незапальне і запальне.

Міліуми і вугри зазвичай потрапляють під незапальний підтип, тоді як папули, пустули, вузликові потовщення і кісти є запальним типом акне.

І саме висипання другого підтипу, як правило, залишають шрами.

Запалені прищі виникають, коли ваші пори стають забитими в результаті надлишку масла, мертвих клітин і бактерій. Це призводить до набухання пір, а після цього стінки фолікула розширюються і розриваються.

Якщо цей розрив стався близько до поверхні шкіри, прищ незначний і швидко гоїться. Однак, якщо розрив на фолікулі відбувається в глибинних шарах, то заражені клітини можуть просочитися в дерму, руйнуючи здорові клітини шкіри.

Розберемося які бувають типи шрамів від прищів.

Найбільш поширеними видами шрамів від вугрової висипки є:

Сколені: вузькі, глибокі і точкові рубці Ундулирующие: широкі, глибокі шрами із скісними краями Прямокутні: широкі шрами з гострими краями Атрофічні: плоскі, тонкі шрами Гіпертрофічні: губчасті і товсті шрами.

Незалежно від типу шрамів від прищів кошти, перераховані нижче, можуть допомогти вам у боротьбі з ними народним і ефективним способом в домашніх умовах.

Порошок з шкірки апельсина Кокосове масло Бизан Масло чайного дерева Яблучний оцет Алое Віра Харчова сода Лимонний сік Рицинова олія Куркума Вітаміни Картопля Какао-масло Медова маска Рожева вода Часник Мигдальне масло Вівсяна маска Імбир Яєчні білки Зелений чай Эпсоматическая сіль Ним Маска для обличчя з авокадо Змішайте чайні ложки порошку апельсинової шкірки і меду. Нанесіть цю пасту на уражені ділянки обличчя. Дайте їй висохнути, а потім змийте.

Апельсиновий порошок володіє дивовижними освітлюючими властивостями, які можуть допомогти прибрати шрами від прищів і пігментацію.

Візьміть чайну ложку кокосового масла і розітріть масло між долонями. Нанесіть масло на обличчя, концентруючись більше на шрамах від вугрової висипки. Залиште на ніч і вмийтеся наступного ранку.

Кокосова олія має широкий спектр переваг, коли справа доходить до шкіри. Воно багате антиоксидантами і вітамінами груп E і K, які відновлюють шкіру і сприяють зростанню здорових клітин тканин шкіри. А протизапальні та протимікробні властивості кокосового масла можуть запобігти появі нових вогнищ акне.

Візьміть столову ложку бізану і додайте трохи рожевої води, поки не отримаєте пасту середньої густоти (не надто рідку). Нанесіть пасту на обличчя і шию, концентруючись на шрамах. Дайте їй висохнути, після чого ви можете вмиватися.

Бізан — ще один відмінний засіб для усунення проблем зі шкірою, таких як акне і шрами від вугрової висипки. Його сильні отшелушивающие і освітлюючі властивості допомагають зменшити шрами від вугрової висипки.

Додайте від трьох до чотирьох крапель олії чайного дерева в чайну ложку кокосового масла. Добре перемішайте і рівномірно нанесіть цю суміш на шрами і пошкодження. Залиште на ніч або на 1-2 години, перш ніж змивати.

Щодня для досягнення найкращих результатів.

Масло чайного дерева є популярним засобом від тих, у кого проблемна шкіра. Воно не тільки допомагає позбутися від прищів, але і допомагає зменшити появу шрамів завдяки його протимікробним і протизапальним властивостям.

Змішайте столову ложку яблучного оцту з двома столовими ложками меду. Додайте трохи води в цю суміш, щоб розбавити її і добре перемішайте. Використовуючи ватний диск, нанесіть цю суміш на все обличчя або тільки на шрами від вугрової висипки. Залиште її на 10-20 хвилин і змийте водою.

Яблучний оцет має протимікробні властивості, які допомагають «стримувати» вугри. Його протизапальні властивості зменшують запалення і почервоніння шрамів від вугрової висипки і допомагають їм згасати.

Видавіть гель з листя алое. Нанесіть рівний шар гелю на уражені ділянки. Залиште його на ніч.

Алое Віра містить полісахариди і гібереліни, які підсилюють загоєння шрамованої шкіри. Він також має антиоксидантні та протизапальні властивості, які сприяють відновленню пошкодженої шкіри.

Змішайте дві столові ложки харчової соди зі столовою ложкою води. Нанесіть цю суміш на шрами від вугрової висипки. Дайте їй висохнути і змийте.

Харчова сода має відлущувальні властивості, які допомагають видаляти мертві клітини шкіри. Лужна природа харчової соди відновлює pH вашої шкіри, тим самим допомагаючи вам прибрати вугри.

Вичавіть сік з половини лимона. Занурте в нього ватний диск і нанесіть на уражені ділянки. Залиште на 10 хвилин. Змивши.

Лимонний сік має властивості для освітлення шкіри, які можуть допомогти згаснути шрамів від вугрової висипки швидше.

Візьміть кілька крапель касторової олії і розітріть на пальцях. Нанесіть його безпосередньо на шрами від вугрової висипки. Залиште на ніч і змийте наступного ранку.

Рицинова олія містить вітамін Е і жирні кислоти омега-3, які допомагають у відновленні пошкоджених тканин шкіри. Воно також допомагає в боротьбі з пігментацією, зменшуючи прояви шрамів від вугрової висипки.

Змішайте одну-дві чайні ложки куркуми з лимонним соком. Нанесіть цю пасту на обличчя. Залиште на шкірі протягом 30 хвилин, після чого ви змивайте.

Куркума — ще один відмінний спосіб, щоб полегшити наслідки від вугрової висипки і поліпшити тон шкіри. Протизапальні та антиоксидантні властивості куркуми прискорюють загоєння пошкоджених тканин і покращують якість шкіри.

Вітаміни C, E і A відмінно підходять для вашої шкіри.

Надмірне перебування на сонці може позбавити вашу шкіру вітаміну А, викликаючи зморшки, плями і рубці. Вітамін Е допомагає поліпшити здоров’я вашої шкіри.

Сильний антиоксидантний потенціал вітаміну С робить його корисним при відновленні тканин шкіри. Він збільшує кількість вільного колагену, тим самим допомагаючи шрамам і плямам зникати.

Ви можете отримувати щоденну дозу цих вітамінів, споживаючи цитрусові, листові овочі, морква, рибу, сир, авокадо і шпинат.

Натріть сиру картоплю і видавіть з нього сік. Занурте ватний тампон в цей сік і нанесіть на обличчя або просто шрами від вугрової висипки. Залиште його на 20-30 хвилин, після чого ви можете вмитися.

Картопля широко використовується для полегшення стану шкіри і зменшення шрамів і пігментацій.

Візьміть трохи какао-масла і рівномірно розподіліть його по обличчю. Ви також можете нанести його безпосередньо на шрами від вугрової висипки. Залиште на ніч і змийте наступного ранку.

Масло какао сильно зволожує, і це допомагає пом’якшити тканини шраму. Воно також освітлює тон шкіри і зменшує ймовірність появи шрамів.

Візьміть столову ложку меду і змішайте з соком половини лимона. Нанесіть суміш на обличчя і дайте їй попрацювати від 20 до 30 хвилин. Змийте і насухо витріть обличчя.

Мед має антисептичні і протизапальні властивості, які допомагають в загоєнні пошкодженої шкіри і запобігають появі подальших прищів. Зволожуючі властивості меду також пом’якшують тканини шраму і прискорюють відновлення шкіри.

Промокніть ватний тампон в рожевій воді і акуратно проведіть ним по очищеному обличчю. Випаруватися рожева вода повинна самостійно.

Лікувальні і зволожуючі властивості рожевої води допомагають пом’якшити тканини рубця від акне на обличчі, тим самим сприяючи регенерації клітин шкіри.

Візьміть 1-2 свіжоочищених зубчиків часнику. Потріть їх і нанесіть на уражені ділянки. Залиште на ніч і вмийтеся наступного ранку.

Подрібнені часникові зубчики випускають з’єднання під назвою алліцин, що володіє потужними протизапальні, протимікробні та антиоксидантними властивостями. Ці властивості можуть допомогти позбутися від дірок на обличчі після прищів.

Візьміть кілька крапель олії мигдалю і нанесіть його рівномірно на обличчя кінчиками пальців. Залиште на ніч.

Мигдальне масло є багатим джерелом вітаміну Е і жирних кислот, які роблять його надзвичайно зволожуючим і загоюючою продуктом, що прибирає всі вибоїни і ямки на обличчі.

Змішайте дві столові ложки вівсянки зі столовою ложкою лимонного соку і чайною ложкою меду. Нанесіть цю суміш на обличчя і шию. Залиште її на 30 хвилин, а потім змийте водою.

Така маска ідеально підходить для людей з вугровим висипом. Вона допомагає в поглинанні надлишкового себума, а її відлущуючі властивості працюють для відновлення пошкоджених тканин шкіри.

Натріть трохи імбиру і нанесіть його на уражену ділянку. Залиште на 30 хвилин. Змийте суміш з обличчя теплою водою.

Імбир містить сполуки, які мають сильні протизапальні властивості. Вони допомагають зменшити появу шрамів від вугрової висипки і вирівняти обличчя після акне.

Візьміть два яйця і відокремте білки від жовтків. Додайте чайну ложку лимонного соку в яєчні білки і добре збийте. Нанесіть суміш на обличчя пальцями. Залиште на 30 хвилин, а потім вмийтеся.

Яєчні білки мають загоюють властивості, що корисно для нездорової шкіри. Регулярне використання цього засобу, безсумнівно, допоможе зменшити шрами на обличчі.

Візьміть використаний чайний пакетик і нанесіть його в постраждалі райони. Ви також можете взяти використані листя зеленого чаю і зробити маску для обличчя. Крім того, ви повинні вживати зелений чай щодня для досягнення найкращих результатів.

Зелений чай містить катехіни, які допомагають зменшити запалення і розмір шрамів від вугрової висипки. Це засіб справно працює незалежно від того, чи приймається воно внутрішньо або зовні.

Змішайте половину склянки солі Епсома з невеликою кількістю води, щоб вийшла густа паста. Нанесіть цю суміш на обличчя і шию і обережно помасажуйте обличчя протягом декількох хвилин. Залиште його на 20 хвилин, перш ніж змити.

Сіль Епсома містить магній, який володіє чудовими протизапальними властивостями. Ці властивості допомагають зменшити розмір шраму.

Візьміть кілька свіжого листя і потовчіть їх, щоб зробити густу пасту. Нанесіть цю пасту на уражені ділянки. Залиште її на 20-30 хвилин, а потім змийте водою.

Ним — вірний спосіб боротьби зі шрамами від вугрової висипки. Листя німа мають антисептичні, заспокійливі і цілющі властивості, які прискорюють загоєння шрамів і допомагають з часом освітлювати їх.

Візьміть стиглий авокадо і потовчіть його, щоб сформувати гладку пасту. Додайте столову ложку меду і сік половини лимона до пюре з авокадо і добре перемішайте. Ви можете використовувати цю суміш в якості точкового лікування або нанести її на все обличчя. Залиште суміш на 20-30 хвилин і змийте водою. Витріть обличчя насухо.

Це одне з найефективніших засобів для шрамів від вугрової висипки. Авокадо допомагає зберегти ваші пори чистими, запобігає спалаху акне. Воно також містить вітамін С, який допомагає в освітленні плям від прищів в довгостроковій перспективі.

У той час як ці кошти працюють вже з з’явилися рубцями і шрамами, ви можете запобігти розвитку шрамів взагалі, не забуваючи про наступні поради.

Умивайте обличчя не рідше двох раз на день Перед сном знімайте макіяж. Не видавлюйте свої прищі. Намагайтеся уникати сонця. Завжди наносите сонцезахисний крем, якщо вам потрібно виходити на вулицю. Слідкуйте за харчуванням. Воно повинно бути здоровим і складатися з цільнозернових, бобових, свіжих фруктів, овочів, риби і горіхів.

Вищезгадані засоби допоможуть в значній мірі зменшити появу шрамів, але ніщо не змусить їх повністю зникнути. Таким чином, найкраще спробувати лікувати акне якомога швидше, щоб зменшити серйозність шрамів, дірок і ямок, які підуть потім. А видалення рубців лазером — це дуже дорога процедура, тому краще обійтися натуральними засобами.

Кокосове масло, оливкова олія і касторове масло можуть творити чудеса у відновленні вашої шкіри.

Шрами від прищів, як правило, майже ніколи не заживе повністю, в той час як ознаки акне спочатку темні і зникають протягом кількох днів або тижнів.

Як прибрати шрами і рубці на обличчі і тілі.

Методик видалення шрамів з тіла, в сучасній косметології досить багато. До їх групи відносяться різні види хімічного пілінгу – гліколевий, мультифруктовий, феноловий з впливом на найглибші шари шкіри, ТСА — пілінг. Прибрати рубці можна і за допомогою філерів, лазерного шліфування, мезотерапії.

Непогані результати дає використання мазей, призначених для видалення рубцевих тканин, однак їх порівняно з апаратними методиками необхідно застосовувати постійно протягом декількох тижнів і навіть місяців.

Спосіб позбавлення від шрамів, а також слідів від акне підбирають з урахуванням розташування рубцевої тканини і ступеня її вираженості. Кожна з процедур має свої показання та протипоказання до проведення.

Зміст (натисніть на кнопку праворуч):

Види рубців.

как убрать шрамы от акне

В залежності від зміни структури шкіри при формуванні рубцевої тканини шрами поділяються на три різновиди:

Атрофічні . Виглядають як ямки і борозенки, тобто провалюються вглиб шкіри. Часто з’являються після акне, вітряної віспи, в результаті розтягування шкіри (стрії); гіпертрофічні . Підносяться над тілом, можуть бути після вугрових висипань і прищів на обличчі, ран, що зачіпають всі шари шкіри; НОРМОТРОФІЧНІ шрами . Розташовуються на одному рівні з епідермісом. Формуються після будь-яких пошкоджень шкірного покриву.

Який спосіб найбільш ефективний при видаленні шрамів.

Ефективність корекції шрамів на тілі залежить від того, наскільки правильно підібраний метод їх видалення. В основному засоби і способи усунення дефекту призначаються в залежності від виду рубця і часу його появи:

При ранах на тілі і після хірургічних операцій необхідно почати якомога раніше використовувати спеціальні креми. Зазвичай їх лікарі рекомендують застосовувати на стадії епітелізації рани або після видалення швів. Хорошим розсмоктуючою ефектом володіють креми і гелі: Контратубекс, Дерматикс, Келофибраза, Имофераза, Цикатрикс, Нафтадерм, Нарбирил. Їх використання протягом кількох тижнів значно знижує ймовірність утворення грубої рубцевої тканини; Якщо шрами після застосування мазей залишаються видимими, то можна вдатися до хімічного пілінгу. Нанесення кислот на шрам дозволяє видалити поверхневий шар клітин, що зменшить видимість дефекту; Атрофічні рубці стають менш помітними після введення дермальних наповнювачів, що містять гіалуронову кислоту чи колаген. Філери вирівнюють шкіру і активізують вироблення власного колагену; лазеротерапія допомагає впоратися з найпомітнішими рубцями на тілі. Ефект від процедури визначається видом лазера. Це може бути поверхнева шліфування шкіри, або вплив на нижні шари епідермісу, в результаті якого активізується секреція волокон колагену; При виражених шрамах або в тих випадках, коли їх на тілі кілька, проводиться хірургічне вирізання рубцевої тканини. Використовується кілька методів. Це може пластичне втручання з пересадкою шкірного клаптика або экспандерная дермотензия. Суть останнього способу полягає у вшиванні поруч з рубцем силіконового еспандера, в який накачується фіз. розчин. Це призводить до поступового розтягування шкіри, після чого еспандер видаляється, шрам вирізають і утворена шкіра натягається на пошкоджене місце.

Підбирати вид корекції рубця слід спільно з лікарем з урахуванням показань і протипоказань до кожного методу.

Лазерне шліфування.

Прибрати шрам можна за допомогою лазера, такий метод корекції в косметології називається лазерне шліфування. Під впливом лазера руйнуються шар грубої тканини, що утворює рубець. Одночасно видаляються омертвілі клітини і запускаються процеси регенерації нових тканин.

При видаленні шрамів застосовуються два види лазера:

Лазер СО2 (вуглекислотний). Випарює з області дії найтонший шар клітин, після чого на цьому місці через деякий час починає формуватися нова тканина без рубця. У реабілітаційний період після процедури потрібне дотримання відповідного догляду за рановою поверхнею. Вуглекислотне видалення шрамів дозволяє зрівняти дефект з поверхнею шкіри і освітлює рубець; Лазер Fraxel. Фраксельные лазерні промені розм’якшують рубцеві тканини, підвищують їх еластичність і стимулюють вироблення колагену.

Лазерна корекція дефектів шкіри проводиться під знеболенням. Сеанс за часом займає від 10 до 60 хвилин. Підготовка до процедури не особливо складна і передбачає тільки відмову на 2-3 тижні від засмаги, в тому числі і штучного.

Після корекції потрібно запобігати потраплянню в ранову поверхню мікробів і посилювати епітелізацію, для чого призначаються спеціальні мазі. Остаточний результат стає помітним через півтора-два місяці.

Лазерне шліфування шрамів підходить не всім. Протипоказання до її призначення:

Схильність до формування грубих келоїдних рубців; Нервнопсіхіческіе захворювання; Цукровий діабет і хвороби, що протікають з порушенням згортання крові; Період перебігу гострих захворювань та рецидиви хронічних патологій; Всі триместри вагітності і період лактації; Новоутворення будь-якої локалізації, у тому числі і доброякісні.

Фото до і після.

Хімічний пілінг від рубців.

Під хімічним пілінгом розуміє процедура, в основі якої лежить використання кислот. Їх нанесення на шкіру призводить до розчинення поверхневого епідермісу, що дозволяє прибрати рубці і сліди від прищів на обличчі.

Крім цього, кислоти нормалізують вироблення шкірного сала, що зменшує ймовірність утворення вугрової висипки.

Залежно від виду кислоти хімічний пілінг поділяють на три види:

ПИЛИНГ ТСА . Проводиться за допомогою трихлороцтової кислоти, для видалення рубцевої тканини концентрація препарату має бути від 35 до 50 %. Кислота проникає досить глибоко, тому після процедури на обличчі залишається набряк, гіперемія, може бути температура. Відновлення відбувається протягом трьох тижнів; ретиноєвий . Застосовується ретиноєва кислота, наділена антибактеріальними властивостями. Жовтий ретиноєвий пілінг оптимально підходить для видалення шрамів на схильній до запальних реакцій шкіри. Для розм’якшення рубцевої тканини необхідно щоб кислота перебувала на шкірі 6 і більше годин; ФЕНОЛОВИЙ . В залежності від концентрації кислоти феноловий пілінг може бути як поверхневим, так і глибоким. Фенол добре розм’якшує грубі ділянки тканин і надає протимікробний ефект. Проте такий вид хімічного пілінгу слід проводити з надзвичайною обережністю, так як фенол токсичний і при неправильному використанні негативно впливає на нервову систему.

Хімічні пілінги добре справляються зі слідами від акне, незначними шрамами, гіперпігментацією. Їх можна використовувати для видалення глибоких зморшок. Протипоказаннями до процедури вважаються:

Період рецидиву утворення вугрової висипки; схильність до формування келоїдів; наявність ран, новоутворень, ділянок запалення в області шраму; алергія на застосовувані кислоти.

Глибокий хімічний пілінг для видалення шрамів проводиться в стаціонарі під наркозом, період відновлення після його проведення займає близько 5 місяців. Ефекту вистачає на кілька років, але більше одного разу глибокий пілінг не роблять.

Фото до і після.

Механічний пілінг.

Дермабразія чи інакше МДР – апаратна методика корекції шрамів, в ході виконання якої верхній шар дерми видаляється насадками-фрезами до сосочкового шару.

МДР в залежності від глибини обробки шкіри підрозділяється на три підвиди:

ЕКСФОЛІАЦІЯ. Передбачає видалення шкіри на глибину всього 10-15 мкм, тобто до рогового шару. Застосовується коли необхідно прибрати шрами, незначно виступають над тілом; ЕПІДЕРМОЛІЗ . Видаляється шар шкіри до паросткової зони, що становить від 30 до 50 мкм; помірна і глибока дермабразія . Епідерміс відлущується на глибину від 120 до 150 мкм до сосочкової зони. Використовується для корекції великих і виражених шрамів на кінцівках і тулубі.

МДР шрамів проводиться під знеболенням. У перші 2-3 дні можуть турбувати болі і наростаюча набряклість, можуть бути труднощі з прийомом їжі, якщо шрами розташовані в нижній частині обличчя.

Протягом тижня формується скоринка, яку потрібно обробляти антисептиками і протизапальними мазями. Після видалення скоринки шкіра відновлюється протягом 3-х місяців.

Дермабразія протипоказана, якщо в області шраму є запалення і прищі. Не рекомендується цей метод використовувати при епілепсії, декомпенсованих захворюваннях серця і нирок, при онкопатології, цукровому діабеті. Тимчасові протипоказання – гострий період простудних і соматичних захворювань.

Фото до і після.

Гідро-пілінг SilkPeel Pro.

Гідромеханопілінг-інноваційна методика усунення дефектів шкіри, що поєднує в собі відразу три види впливу:

Алмазна мікрошліфовка. Полягає в м’якому, щадному пілінгу обличчя, в результаті якого злущуються нефункціонуючі епідермальні клітини, а рельєф шкірного покриву вирівнюється; Лімфодренаж з вакуумним очищенням. SilkPeel Pro це і використання вакуумної насадки, що втягує відлущені клітини і одночасно поліпшує рух лімфи. Вакуум також дозволяє посилити біохімічні реакції в міжклітинних просторах, підвищити пружність обличчя і підтягнути його; Без’єкційна постановка лікувальних препаратів і сироваток, в складі яких є гіалуронова кислота. Цей етап гідро-пілінгу насичує епідерміс вологою і поживними речовинами.

SilkPeel Pro пілінг підходить для видалення постакне, дрібних шрамів, стрий, судинних зірочок. Методика часто застосовується для боротьби з целюлітом і фолікулітами. Гідропілінг добре підходить для поліпшення регенерації шкіри після лазерного шліфування і пілінгу кислотами.

Вид алмазної насадки і сироватка для SilkPeel Pro процедури підбираються виходячи з виду шраму і його розмірів, що дозволяє використовувати найбільш оптимальний спосіб корекції недоліків.

Фото до і після.

Використання філерів для корекції шрамів.

Філлери, що містять гіалуронову кислоту, допомагають впоратися з усуненням атрофічних, тобто западають шрамів. Введення препарату всередину підшкірних шарів призводить до того, що гіалуронова кислота виштовхує шкіру на поверхню і таким чином поглиблення вирівнюється.

Використання філерів для видалення шрамів вважається однією з найбезпечніших методик нормалізації структури шкіри. Гіалуронова кислота сумісна з тканинами людини, тому вона не відторгається організмом.

Крім того, її ведення активізує секрецію волокон колагену і покращує регенерацію клітин, що дозволяє добре зволожити і пом’якшити шкіру, підвищити її пружність.

Філери оптимально допомагають прибрати акне, тобто ямки на обличчі, що залишаються після вугрової висипки. Однак, діє гіалуронова кислота не більше півтора років, тому її введення слід періодично повторювати.

Коллостотерапия.

Коллост – препарат у вигляді гелю, розроблений в Росії фахівцями компанії «Биофармахолдинг». У його складі очищений за особливою технологією колаген з нативною структурою волокон.

Коллост вводиться під шкіру і надає три ефекту:

как убрать шрамы от акне

У місці ін’єкції починається процес, що приводить до фиброллегенезу, тобто до формування колагенових молекул; Шкіра насичується корисними речовинами, активизирующими розростання дермальних клітин і місцевий імунітет; За рахунок щільної структури гель сприяє розгладженню западають дефектів шкірного покриву – борозенок, зморшок, шрамів, ямок від акне.

Коллост випускається в двох концентраціях – 7 і 15 %. Для видалення шрамів необхідний другий варіант, корекція проводиться за 3-5 сеансів. Ефекту вистачає на кілька місяців.

Гель Коллост сертифікований, не викликає побічних реакцій, але вимагає правильного введення і дотримання ряду обмежень після процедур.

Мезороллер – прилад для корекції шрамів.

Мезороллер або інакше дермароллер-це невеликий прилад, основний частина якого є обертовий валик з безліччю мікроіглочек.

Використання мезороллера призводить до мікропошкоджень шкірного покриву, за рахунок чого активізуються процеси відновлення і регенерації тканин, поліпшується вироблення еластину і колагену, посилюється приплив крові.

Це призводить до ущільнення шкіри та її розгладження, що позитивно позначається на стані рубцевої тканини, тобто вона розм’якшується і стає менш помітною.

Додаткове використання лікувальних сироваток під час сеансу ще більше підвищує ефективність видалення шраму. Довжина голок мезороллера підбирається виходячи з дефекту шкіри:

0,5 мм. Дермароллер з такою довжиною голок допомагає прибрати шрами від вугрових висипань, нерівності на шкірі після вітрянки. Процедури потрібно проводити один раз в 2 тижні; 1,0 мм. Підходить для корекції виражених рубців і розтяжок. Інтервал між сеансами повинен становити 3-4 тижні; 1,5 мм. Дермароллер з такими голками підходить для глибоко проростає вглиб тканин шрамів. Обробка проводиться один раз в п’ять тижнів.

Дермароллери з голками більшої довжини не рекомендується використовувати самостійно, так як недотримання техніки маніпуляції може привести до важко усунутих побічних ефектів.

Як користуватися мезороллером для обличчя в домашніх умовах читайте тут https://ezavi.ru/mezoroller-dlya-lica.html.

Тату на шрам.

Не завжди прибрати шрам на тілі можна за допомогою мазей і апаратних методик корекції. У таких ситуаціях зробити дефект практично непомітним допомагають татуювання, але набивати їх на рубцеву тканину повинен професійний майстер.

Необхідно пам’ятати про те, що тату можна робити тільки при певних видах шрамів, це:

Атрофічні рубці, в тому числі і розтяжки; Нормотрофічні рубці.

Не можна татуювання наносити зверху на гіпертрофовані і келоїдні рубці, свіжі шрами, папіломи і родимки. Пов’язано це з тим, що в такі тканини вбирається багато фарби, а барвний пігмент у свою чергу може спровокувати зростання освіти.

Родимки не можна піддавати механічному впливу внаслідок можливого злоякісного переродження.

Вибираючи натільну картинку на шрам потрібно враховувати, що її колір буде дещо інший в порівнянні з нанесенням на незмінену шкіру. Також потрібно знати, що малюнок на рубцеву тканину набивається за кілька процедур.

Обов’язково потрібно оцінити якість робіт майстра і розглянути кілька варіантів тату для того, щоб вибрати той, який буде на тілі виглядати органічно.

Мазі для видалення шрамів, слідів від акне і рубців.

Принцип дії мазей, призначених для видалення рубців і шрамів, заснований на розм’якшення рубцевої тканини і активізації вироблення нових клітин.

Ефективність використання зовнішніх коштів багато в чому визначається тим, наскільки дефект свіжий. Чим раніше почати застосовувати мазь після появи шрама, тим вище ймовірність того, що почне утворюватися груба сполучна тканина.

Контратубекс.

Склад гелю представлений гепарином, аллатоїном, екстрактом з лука. Контратубекс надає згладжує, розм’якшує, антизапальний і антипроліферативний ефект.

Використання гелю запобігає розростання клітин сполучної тканини, прискорює загоєння пошкоджень шкіри, запобігає проникненню патогенних мікроорганізмів і насичує шкіру вологою.

Контратубекс потрібно починати використовувати на стадії епітелізації поверхні рани. Наносять гель шаром до 0,5 мм і добре втирають в шкіру. Процедуру потрібно проводити 3 рази на день протягом як мінімум місяця.

При застарілих шрамах Контратубекс накладають під оклюзійну пов’язку на ніч. Курс використання – від 6 до 12 місяців.

Гель на ринку представлений вже давно і відгуки про нього не однозначні, серед них є як позитивні, так і негативні. Багато хто вважає його застарілим і мало ефективним засобом, так як у продажу вже з’явилися більш сучасні аналоги. Інструкція представлена нижче.

Дерматикс.

У складі гелю Дерматікс комплекс полісилоксанів-кремнієвих сполук органічного походження. Препарат призначений для нанесення на загоює рану з метою запобігання утворення рубцевої тканини.

Дерматикс надає зволожуючий ефект, зменшує дискомфортні відчуття і гіперемію, згладжує рубець. Призначений для нанесення на всі ділянки тіла, включаючи обличчя. Після нанесення утворює захисну плівку.

Гель потрібно наносити на чисте і просушений ділянку пошкодження двічі на день тонким шаром, середня тривалість застосування – 2 місяці. На відкритих ранах Дерматикс не використовується. Після висихання гелю при необхідності зверху можна наносити косметику.

Інструкція по застосуванню.

Келофибраза.

Основні компоненти – сечовина, D-камфора, гепарин, левоментол. Келофібраза-препарат з протизапальною і антитромбічною дією.

Сечовина надає кератолітичну дію, перешкоджає розмноженню бактерій і грибків. Під впливом гепарину підвищується насичення тканин вологою і зменшується запалення. Камфора покращує кровообіг і знеболює.

Келофибраза дозволяє прибрати шрами гіпертрофованого вигляду, що утворюються після операцій, опіків, механічних пошкоджень шкіри. Препарат ефективний при корекції стрий на шкірі.

Крем наноситься на рубець три рази на добу, для поліпшення ефекту його потрібно добре втирати в тканини. Тривалість використання при свіжих шрами – 4 тижні, при застарілих видимий результат може з’явитися через 5-6 місяців безперервного застосування.

Имофераза.

Активний компонент крему Імофераза-особливий фермент гіалуронідазу. Застосування препарату пригнічує утворення клітин сполучної тканини, пом’якшує її, зменшує набряклість в області дефекту шкіри.

Крем добре справляється з постакне, рубцями після травм і опіків. Рекомендується його використовувати після косметологічних процедур з метою запобігання утворення шрамів і гіперпігментації.

Використовувати Імферазу рекомендується починати через 2-3 тижні після операції або пошкодження шкіри. На шрами крем наноситься легкими рухами з наступними втирання. На сліди від акне препарат потрібно наносити точково.

Кратність використання – двічі в день, тривалість курсу в середньому 6 тижнів, але при необхідності допускається і більш тривале лікування.

Цикартикс.

У складі екстракти сосни і центелли азіатської. Крем стимулює вироблення колагену і процеси регенерації тканин, пригнічує запалення, зміцнює судинні стінки, покращує обмінні процеси і циркуляцію крові.

Після курсу застосування Цикартикса шкіра стає більш щільною, зменшується видимість зморшок, підвищується вміст вологи в підшкірних шарах.

Цикартикс ефективний при корекції як свіжих, так і застарілих шрамів. Крем застосовують для попередження утворення шрамів після опіків, ран, обморожень, хірургічного втручання. Часто його використовують в період реабілітації після мезотерапії, хімічного пілінгу, шліфування шкіри.

Застосування крему передбачає його нанесення на ділянку рубцювання двічі на день протягом 3-12 тижнів. Однак ефект від подібної корекції залежить і від дотримання важливого умови – обробка шкіри Цикартиксом повинна поєднуватися з певним масажем, техніка проведення якого вказана в інструкції до препарату.

Нафтадерм.

В основі мазі-нафталанська Нафта. Під її впливом ділянки грубої тканини розм’якшуються і поступово розсмоктуються. До інших ефектів використання препарату Нафтадерм відносять протизапальну, антисептичну, регенеруючу, протисвербіжну.

Нафтадерм потрібно наносити на пошкоджену область тіла двічі на день тонким, але щільним шаром. Тривалість курсу підбирається в залежності від ступеня вираженості шкірного дефекту, в середньому він становить 3 тижні.

Нарбирил.

Нарбирил запобігає поява рубців на свіжих пошкодженнях і допомагає значно зменшити видимість застарілих шрамів. Препарат можна використовувати для нанесення на післяопераційні шви, сліди від опіків і вугрової висипки, розтяжки на шкірі.

Нарбирил виробник рекомендує наносити на вимиту з милом або косметичним засобом шкіру, яку перед обробкою потрібно ретельно просушити.

Кратність використання – двічі на добу. Ефективність усунення шрамів залежить від регулярності використання. Тривалість курсу визначається ступенем вираженості і розміром дефекту.

Гель kelo-cote.

Гель в складі має силікон діоксид і полісілоксан. Показаний для використання з метою зменшення видимості келоїдних і гіпертрофічних рубців.

Після нанесення гель утворює на шкірі мікроскопічну, але при цьому щільну плівку, добре прилеглу до тіла. Такий бар’єр виключає попадання всередину хімічних речовин і мікробів, підвищує вміст вологи, за рахунок чого тканини швидше епітелізіруются.

Силіконова плівка запобігає розростання рубцевої тканини, знижує дискомфортні відчуття. Важлива перевага гелю kelo-cote – повітропроникність плівки, що дозволяє шкірі «дихати», а значить не призводить до погіршення трофіки тканин.

Гель можна використовувати для обробки будь-якої ділянки тіла. Він швидко сохне, не бруднить речі, зверху на плівку можна наносити і косметичні засоби.

Порядок використання – гель тонким шаром розподіляється над областю пошкодження, висихає він за 5 хвилин. Якщо за цей час структура препарату не змінюється, то значить обробка проведена дуже великою кількістю. В цьому випадку надлишки гелю знімаються ватним диском.

Тривалість використання Kelo-Cote визначається ступенем шкірного дефекту.

Народні способи.

как убрать шрамы от акне

Використання засобів народної медицини для видалення шрамів і рубців не так ефективно в порівнянні з апаратними методиками і спеціальними кремами. Однак, деякі засоби на основі трав і ряду продуктів харчування дійсно можуть знизити щільність рубцевих тканин.

Тільки використовувати їх потрібно разом з сучасними методами корекції дефектів на шкірі або після них для посилення ефекту.

Прибрати незначні шрами, постакне допоможуть наступні способи:

Протирання рубця лимонним соком. Сік від лимона добре освітлює, а за рахунок кислот діє на зразок м’якого пілінга, що і дозволяє зробити шрами менш помітними; Сік з листя алое. При свіжих порізах рекомендується до ранків прикладати розрізаний листочок рослини м’якоттю до пошкодження. Сік алое має регенеруючі і протизапальні властивості, що підвищує ймовірність загоєння порізів без утворення шрамів. Сік алое можна використовувати і для приготування мазі. Чайну ложку віджатого соку потрібно перемішати вміст 1-2 капсул аптечного кошти Аевіт і додати до цієї суміші стільки меду, щоб вийшла кремоподібна суміш. Наносять її локально на область рубця, зверху накривають ватним тампоном або серветкою, залишають на півгодини, потім видаляють залишки крему. Кратність використання домашньої мазі – три рази на добу, тривалість курсу – 3 тижні; Бджолиний мед. Розм’якшує, підвищує зволоження, активізує вироблення колагенових волокон. На шрами його потрібно наносити втираючими рухами кілька разів на день. Для початку нанесіть невелику кількість меду, щоб переконатися, що на нього немає алергії; Маска для розм’якшення рубців. Готується з ложки подрібненої вівсянки, великої ложки жирних вершків і 2-3 крапель соку з лимона. Використовується для корекції дефектів шкіри, допомагає прибрати прищі на обличчі. Накладають маску на 20 хвилин, змивають теплою водою. Процедури проводять через день протягом одного-двох місяців; Глина блакитна косметична. Порошок глини розлучається до стану густої сметани, після чого його потрібно нанести на шрам. Прибирають глину змоченим у воді тампоном, процедури можна повторювати до 3-х разів на день протягом двох тижнів. Цей спосіб найбільш ефективний, якщо його починати використовувати на стадії епітелізації невеликих порізів. Для посилення ефекту в розведену глину можна додати мед, масло оливи, ефірні масла з пом’якшувальною і освітлюючим ефектом; Мазь з мускатного горіха. Горіх подрібнюється до стану порошку, змішується з живильним кремом в пропорції 1:3, після чого до основи додається пів чайної ложечки меду. Отриману мазь потрібно розподілити товстим шаром на шрам на годину, потім залишки прибрати. Мазь з мускатного горіха допомагає іноді зробити менш помітними, а часто і прибрати навіть найглибші і великі в розмірах шрами; суміш з насінням дині. Висушені насіння від дині потрібно подрібнити в блендері, після чого перемішати в рівному співвідношенні з маслом оливи і подрібненої в порошок шкаралупу від яєць курячих. Маззю обробляють шрам, залишають її на півгодини і прибирають ватним тампоном. Процедуру бажано повторювати щодня протягом двох тижнів; Засіб на основі лініменту Вишневського. Мазь Вишневського, бджолиний мед і якісна горілка з’єднуються один з одним в співвідношенні 2:2:1. Приготовлену суміш в невеликій кількості викладають на капустяний лист, після чого прикладають до рубця і фіксують. Компрес залишають на годину, після зняття не вбрану мазь найкраще прибрати молочком для тіла; Мазь з муміє. Багато, навіть застарілі шрами і сліди від розтяжок на шкірі допомагає прибрати муміє змішане з зволожуючим кремом. На кожну обробку потрібно готувати нову порцію мазі. Для її приготування потрібно відкласти в скляну ємність порцію крему (краще брати рідкуватий) і покласти в неї таблетку муміє. Через 5-10 хвилин вона розчиниться, після чого обидва компоненти ретельно перемішуються і мазь втирається в шрам. Процедуру можна проводити 1-2 рази на день, однак, щоб домогтися видимого результату необхідно буде витратити на лікування не менше 6 місяців.

Народні методики видалення шрамів дозволяють зменшити їх видимість за умови регулярного використання обраного методу протягом не менше 3-х місяців. Тому дуже часто такі способи корекції дефекту не приносять потрібного результату внаслідок недотримання строків їх застосування.

Прибрати шрами на тілі будь-якої локалізації і ступеня вираженості при сучасному рівні медицини і косметології цілком можливо. Але щоб видалення рубців і акне не розчарувало та не призвело до інших змін на шкірі потрібно спосіб корекції підбирати після консультації з досвідченим косметологом.

Рубці і шрами після акне: ефективні методи лікування і профілактики.

Постакне – це шрами і рубці на обличчі або інших частинах тіла, які утворюються після сильних запалень і прищів на шкірі. Позбутися від них, не виходячи з дому, досить складно, тому найчастіше для цього потрібне косметологічне лікування. У будь-якому випадку потрібно знати, як прибрати шрами після акне, а в майбутньому запобігти їх повторну появу.

Причини утворення рубців і шрамів.

Сліди після вугрів можуть з’явитися на шкірі в результаті наступних ситуацій:

Після видавлювання прищів. Деякі поспішають якомога швидше позбутися від появи прищика, нехтуючи при цьому правилами гігієни. Після видавлювання гнійного освіти брудними руками ризик виникнення постакне зростає до 95 %, так як в рану потрапляє інфекція. Відсутність лікування вугрів. Якщо не звертати увагу на висипання, це теж може спричинити за собою поява шрамів. Тому кожне запалення на шкірі обличчя необхідно лікувати спеціальними мазями і лосьйонами. Захоплення агресивними салонними процедурами. Наприклад, після лікування вугрів не можна ходити в салон на хімічний пілінг. Витончення шкіри буде провокувати довгий загоєння акне і поява рубців.

Сприяти утворенню шрамів після акне можуть і інші фактори. До них відносяться спадковість, шкідливі звички, нестача вітамінів і мінералів, а також захоплення засмагою.

Лікування рубців лазером.

Перш ніж записуватися на процедуру лазерного шліфування шкіри, необхідно отримати схвалення лікаря-дерматолога. Також необхідно враховувати і те, що в більшості випадках одного сеансу буде мало. Позбавлятися від постакне доведеться як мінімум за 3-4 сеансу лазерного шліфування. Однак, незважаючи на відсутність швидкого ефекту, саме ця салонна процедура краще всіх рятує від шрамів після акне.

Перерви між сеансами повинні тривати від 2 до 6 місяців. Лазер ретельно і акуратно видаляє відмерлі клітини шкіри і не залишає при цьому на ній ран. Після шліфування доведеться перечекати реабілітаційний період, який триває близько 2 тижнів. Щоб рубці після акне швидше зажили, потрібно користуватися спеціальними кремами і мазями, які порекомендує дерматолог. Лікування лазером робить шкіру тоншою і чутливішою. Після процедури потрібно уникати прямих сонячних променів, так як можуть з’явитися пігментні плями.

Застосування хімічного пілінгу.

Існує ще одна салонна процедура, яка відмінно усуває шрами після акне методом видалення відмерлих клітин. Однак проводять її більш щадяще, видаляючи зайвий шар шкіри кислотними складами. Хімічний пілінг-це швидка і ефективна процедура, яка допомагає позбутися від неглибоких шрамів на шкірі. Кислоти мають здатність розчиняти верхній шар епідермісу, не пошкоджуючи при цьому його глибокі шари.

Щоб досягти максимального ефекту від процедури, потрібно зробити від двох до трьох процедур. Тривалість перерв між сеансами залежить від стану шкіри. Чим вона тонше, тим довший термін їй необхідний для відновлення. В середньому потрібно від 1 до 3 місяців перерви після кожного сеансу. Не можна робити хімічний пілінг навесні і влітку, так як в теплі місяці збільшується активність сонячних променів. Перш ніж погоджуватися на процедуру, необхідно зробити тест на наявність алергічної реакції.

Мезотерапія від шрамів.

Цей метод видалення шрамів після акне виконується ін’єкційним способом. Головною діючою речовиною при цьому є гіалуронова кислота. Можливе використання і інших компонентів, але їх підбирають в залежності від типу шкіри і мети процедури. Для усунення рубців на обличчі, що з’явилися після вугрів, підходить застосування саме гіалуронової кислоти. Результат після мезотерапії з’являється вже через два-три дні. На жаль, ефект від процедури триває не більше півроку. Щоб підтримувати шкіру в ідеальному стані, потрібно періодично робити ін’єкції в області шраму.

Курс мезотерапії для позбавлення від рубців після акне складається з 5-15 сеансів. Все залежить від глибини шрамів і їх кількості. Після кожного сеансу шкіра відновлюється вже через кілька днів. Цей метод є одним з найбільш щадних в боротьбі за рівну і гладку шкіру, але його головний мінус у вигляді короткостроковість результату змушує шукати більш ефективні способи видалення шрамів.

Лікування кремами і мазями.

Знаючи, як прибрати шрами після акне аптечними засобами, можна зробити це і самостійно. Щоб посилити їх ефект, шкіру живлять масками за народними рецептами. Перш ніж наносити на шкіру аптечну мазь або крем, потрібно уважно прочитати інструкцію по застосуванню. Не кожен засіб дозволяється використовувати щодня або перед виходом на вулицю. Найпопулярнішими препаратами від рубців і шрамів на обличчі після акне є:

«Контрактубекс». Гель сприяє розсмоктуванню невеликих шрамів. Його також використовують в якості профілактики від їх появи. Гель має інтенсивну протизапальну дію і підходить для застосування на запаленій від вугрів шкірі. Щоб вирівняти обличчя після акне, їм потрібно користуватися від 3 до 4 разів на добу. «Контрактубекс» підходить для використання на дитячій шкірі. Вагітним перед застосуванням необхідно отримати дозвіл лікаря. «Кело-кіт». Цей гель має силіконову основу і завдяки їй відмінно розгладжує шрами і рубці. Він покриває верхній шар шкіри легкою плівкою, яка її захищає і лікує. Користуватися «Кело-котом» потрібно всього один раз в день. Курс лікування зазвичай триває до 3 місяців. Через цей проміжок часу все неглибокі постакне вирівнюються і стають непомітними. Перед використанням гелю необхідно вивчити інструкцію, а також зробити тест на чутливість шкіри до компонентів у його складі. На препарат може бути алергія. «Кело-кіт» заборонено наносити на шкіру під час вагітності та грудного вигодовування. «Зерадерм Ультра». Цей ефективний гель використовують при лікуванні шрамів після акне, сонячних та термічних опіків, а також хірургічних втручань. Ним можна користуватися відразу після того, як були зняті шви. «Зерадерм Ультра» також має здатність відновлювати шкіру після шліфування лазером і багатьох інших травматичних для неї процедур. Його активно використовують в дерматології при лікуванні вугрової висипки, запалень, викликаних інфекціями, а також в якості загоює кошти після перенесеної вітрянки. Гель наносять на уражені ділянки шкіри точково і до 2 разів на день. Курс лікування потрібно продовжувати від 3 тижнів до півроку. Його тривалість залежить від глибини шрамів. «Ферменкол». Замислюючись про те, як прибрати білі шрами після акне, варто згадати саме про цей засіб. Гель має сильно виражену протирубцеву дію. Він ефективно коригує шрами від вугрової висипки, опіки, а також сліди від хірургічних операцій. «Ферменкол» не тільки згладжує і відновлює епідерміс, але і надає болезаспокійливу дію. Гель знімає свербіж і почервоніння на шкірі. Постакне лікується при нанесенні ліків двічі на добу протягом місяця. Якщо рубці зникли не до кінця, потрібно повторити курс через два тижні. «Ферменкол» не можна використовувати на відкритих ранах, а також при вагітності. «Имофераза». Препарат складається з діючої речовини гіалуронідази і призначений для відновлення шкірного покриву. Дерматологи призначають його для усунення рубців і шрамів. Наносити його потрібно два рази на день. Після курсу лікування протягом 8 тижнів шкіра значно вирівнюється і згладжується. Шрами стають практично непомітними. Відгуки про » Імофераз» від шрамів після акне свідчать про те, що препарат дійсно працює. Головне — це почати ним користуватися відразу після утворення шраму.

Своєчасність при лікуванні мазями і гелями від рубців дуже важлива. Старі шрами будуть піддаватися дії препаратів набагато складніше, ніж нові. Тому, знаючи, як позбутися від шрамів після акне, необхідно відразу ж почати самостійне застосування лікарських засобів.

Народні методи лікування.

Крім аптечних засобів необхідно робити домашні маски для усунення рубців. Наносити їх потрібно так само, як і ліки, – виключно на уражені ділянки шкіри. Маски допоможуть освітлити шрами, а також зробити їх рівними і гладкими. Найефективнішими вважаються такі суміші:

Маска з лимона. Для її приготування потрібно змішати м’якоть половини фрукта і додати до неї велику ложку жирної сметани. Далі домашня мазь від шрамів після акне збивається в блендері і наноситься на шрами густим шаром. Тримати таку маску можна не більше 15 хвилин. Для видимості ефекту її слід робити щодня. Домашній крем. Знадобиться сандаловий порошок і рожева вода. В неглибоку ємність додати дві маленькі ложки порошку і влити до нього рожеву воду, щоб вийшла густа кашка. Маску нанести на ділянки з шрамами і залишити діяти на ніч. Вівсяна маска. Щоб її приготувати, необхідно змішати в однакових пропорціях йогурт без добавок, жирну сметану і борошно з вівсяних пластівців. Для лікування шкіри на обличчі знадобиться по 1 столовій ложці кожного з продуктів. Перемішавши маску до однорідного стану, потрібно додати в неї чайну ложку свіжовичавленого соку лимона. Наносити готовий засіб дозволяється тільки на шрами і рубці, уникаючи здорових ділянок шкіри. Тримають маску від 20 до 30 хвилин. Робити її можна через день. Маска з соди. Найпростіший рецепт маски включає лише соду і воду. Для приготування потрібно лише змішати соду і кип’ячену воду в однакових пропорціях. Потім слід нанести кашку на шрами і потримати близько 20 хвилин, перебуваючи в горизонтальному положенні. Після цього суміш потрібно трохи втерти в шкіру і змити.

Щоб народні засоби для видалення шрамів після акне дали хороший результат, їх необхідно використовувати постійно. Не можна наносити такі маски на шкіру з відкритою раною.

Рекомендації дерматологів і профілактика шрамів.

Щоб знати, як боротися з постакне і запобігти їх появі, необхідно знати все про причини і чинники ризику цієї проблеми. В першу чергу, дуже важливо пам’ятати, що не можна порушувати цілісність шкіри при наявності вугрової висипки або запалення. Дерматологи рекомендують звертати увагу на наступні ситуації:

Освіта хворобливих вузликів і кіст. Так називаються тверді і щільні прищі на шкірі з явним запальним процесом усередині. Кісти при цьому завжди болючі і складаються з гною. Вони розташовані дуже глибоко в шкірі, тому практично завжди залишають після себе шрами. Щоб запобігти появі рубців, не можна видавлювати такі прищі. Вугрі в підлітковому віці. Лікарі запевняють, що ігнорування дорослими цієї проблеми може призвести до тяжких наслідків. З роками запальний процес набирає обертів і переростає у важку форму. Тому необхідно якомога раніше почати лікування акне і звести ризик виникнення шрамів до мінімуму. Спадковість. Кровний зв’язок також може стати причиною утворення вугрової висипки і постакне. У такому випадку фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя, а також ретельно доглядати за шкірою, щоб не провокувати генетичну схильність.

Профілактика шрамів і рубців після прищів складається з декількох найважливіших етапів, які повинен виконувати кожен, хто дбає про стан своєї шкіри.

Захист від сонця.

Цей найважливіший етап має на увазі здорове ставлення до засмаги і ігнорування солярію. Тільки помірна кількість сонця позитивно впливає на організм і наповнює його вітаміном Д. Зловживання засмагою дуже згубно для шкіри обличчя і тіла. При наявності вугрової висипки ультрафіолетове випромінювання може сприяти появі шрамів, які не вдасться вилікувати навіть за допомогою лазерної шліфовки.

Також під впливом сонця збільшується ризик утворення пігментних плям. Спочатку вони формуються в глибоких шарах шкіри, а потім проявляються на її поверхні. Щоб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, необхідно завжди користуватися сонцезахисними кремами високого фактора.

Використання правильної косметики.

Деяка декоративна і доглядає косметика сприяє погіршенню якості шкіри. Також вона може погано впливати на вже наявні запалення, підвищуючи цим ризики виникнення шрамів. Щоб запобігти негативним наслідкам, необхідно підбирати косметику, що не містить токсини, барвники і парабени. Ці речовини викликають на шкірі подразнення, запальні процеси, а також сильно забивають пори. Особливо токсичні такі інгредієнти, як парабени бутилу, пропилу, Е129, Е102, Е143, Е133.

Дерматологи не рекомендують наносити декоративну косметику відразу після вмивання. Перші півгодини шкіра буде вбирати все, щоб заповнити запаси вологи, які виснажилися після нічного сну. Якщо відразу нанести на обличчя тональний крем, це посприяє забрудненню пір і появі вугрової висипки.

Здоровий спосіб життя.

Щоб попередити появу постакне, необхідно подбати про те, щоб на обличчі не було вугрової висипки. А її відсутність забезпечує здоровий спосіб життя. В першу чергу, необхідно відмовитися від шкідливих звичок. Куріння і вживання алкоголю погано відбиваються на стані шкіри. Також дуже важливо добре висипатися. Саме уві сні виробляється найбільше колагену, а клітини активно відновлюються. Спати необхідно в темряві і тиші. Температура повітря при цьому повинна бути близько 18-20 градусів.

Не варто забувати про важливість правильного харчування. Вживані продукти впливають не тільки на здоров’я, але і на зовнішній вигляд шкіри. Щоб вона була еластичною, гладкою і швидко відновлювалася, потрібно налягати на продукти з вмістом вітаміну А, С, Е і цинку. Також необхідно щодня випивати не менше 1,5 літра чистої води. Здоровий спосіб життя в поєднанні з правильним доглядом і регулярною фізичною активністю сприятливо вплинуть на стан шкіри і запобігають появі постакне.

Як позбутися від рубців після прищів?

Що може бути жахливіше прищів, що покривають нашу шкіру? Звичайно ж, це рубці, плями і шрами, які можуть залишитися після них. Чи завжди акне залишає після себе такий неприємний слід? Від чого залежить утворення тих чи інших рубців? Читаємо нашу статтю.

Як і чому утворюються рубці на нашій шкірі?

На жаль, багато хто стикається з такою неприємністю, як рубці після прищиків. Як вони утворюються? При пошкодженні дерми відбувається виділення біологічно активних речовин. Відбуваються запальні процеси. При нормальній роботі клітин виробляється спеціальний колаген, який повинен наповнити ушкоджену ділянку. Так,якщо виробляється колагену мало, утворюється «ямка», якщо ж ми отримуємо його в надмірній кількості-рубець.

Види рубців.

как убрать шрамы от акне

Заглибимося трохи в теорію. Найчастіше рубці – це наслідок захворювання шкіри, що протікала у важкій формі. Тому, чим важче протікала запальна хвороба на шкірі, тим вище ймовірність того, що залишиться рубець.

Виходячи з перерахованого вище опису виникнення рубців, перерахуємо їх види:

Атрофічні-це щільні утворення зі сполучної тканини, не здатні до самостійного зникнення. Як правило, такі рубці являють собою поглиблення в шкірі, тобто знаходяться нижче рівня дерми. На дотик вони м’які, в основному тілесного кольору, але бувають і з невеликою пігментацією. Зустрічаються частіше за інших видів рубців. Келоїдні – розташовуються над шкірою. Мають червонуватий і темно-червоний відтінок. У період свого існування збільшуються і розростаються. Можливий свербіж. На обличчі утворюються досить рідко. Гіпертрофічні – розташовуються також над дермою. Мають рожевий колір. На відміну від келоїдних, такі види рубців мають постійний розмір. Крім того, через деякий час їх забарвлення стає блідіше.

Як позбутися від рубців від прищів народними методами?

Позбутися від негарних рубців після зниклого акне можна, але, як і скрізь, де питання стосується здоров’я, необхідна системність і терпіння.

Також необхідно пам’ятати про те, що не можна прибрати застарілий або глибокий рубець так само швидко, як і поверхневий або виник зовсім недавно. Швидкість позбавлення буде залежати від віку людини, стану шкірного покриву в цілому і т. д. Факторів дуже багато. Тому комусь підійдуть одні кошти, іншому – інші.

Іноді, успішно позбувшись від одного рубця, цей метод вже не допомагає в боротьбі з іншими рубцями. Не дарма у багатьох пацієнтів опускаються руки після декількох невдалих спроб перемогти дану неприємність. Не забувайте, що рубці після акне – добре вивчений лікарями-дерматологами недугу. Не соромтеся піти до лікаря. Адже тільки він розповість, якими засобами користуватися конкретно у вашій ситуації. Ну, а поки ми сидимо вдома і не наважуємося записатися на прийом, почитаємо, що може допомогти прибрати рубці сьогодні і зараз.

Позбавлення від рубців продуктами, які можуть опинитися під рукою.

Отже, давайте пройдемо по всіх кімнатах, заглянемо у всі куточки нашого житла і спробуємо допомогти собі в цій непростій ситуації за допомогою знайдених продуктів і не тільки:

Сік лимона (або лайма) – природний антиоксидант. Свіжовичавленим соком можна протирати шкіру щодня. Крім очищення, насичення вітаміном C , посилення регенерації шкіри, він здатний прибрати рубці після прищів. Також можна використовувати наступний спосіб: промокніть ватний диск соком і покладіть на рубець. При чутливій шкірі рекомендуємо знизити концентрацію, розбавивши сік водою 1:1. Не забудьте про той факт, що лимонний сік сильно освітлює шкіру. Алое – також є природним антиоксидантом, який підсилює процес регенерації, зволожує і омолоджує шкіру. Думаю, кожен чув про чудодійні властивості цієї рослини. Відрізаний лист алое необхідно потримати в холодильнику кілька днів, потім м’якоть перетворити в кашку і нанести цю суміш на пошкоджені ділянки на 30 хв. Свіжовичавлений сік томату – знамените своїми властивостями омолодження, підсилює процес регенерації, покращує кровообіг шкіри. Сік помідора можна наносити на шкіру 2 рази на день щодня на 20 хв. Свіжий огірок, перетворений в кашку, видаляє неприємні плями після прищів, тонізує, покращує регенерацію, а також зменшує рубці. Маска наноситься товстим шаром на 15 хв. Порошок сандалового дерева (продається в індійських магазинах) – відомий своїми корисними властивостями для шкіри, в тому числі сприяє регенерації шкіри, покращує кровообіг. Порошок необхідно змішати з водою (можна використовувати аптечну рожеву воду) до стану густої кашки, залишити на ніч. Наноситься товстим шаром. Оливкова олія містить в собі величезну кількість вітаміну Е, який вважається «вітаміном краси». Масло втирається в шкіру масажними рухами 2 рази на день щодня. Дігтярне мило, знамените своїм широким спектром лікувальних властивостей: поліпшення регенерації, нормалізує кровопостачання шкіри, підсушування запалень і, звичайно ж, усунення рубців і плям після акне. Нанесіть мильну піну на шкірний покрив на 10 хв. (не більше!). Змийте спочатку теплою, потім холодною водою. Увага! Дігтярне мило не можна застосовувати при сухій шкірі! Наступний спосіб використання дегтярного мила проти акне рубців і полягає в наступному: зішкребіть невелику кількість мила нігтем, розімніть пальцями і нанесіть безпосередньо на уражені ділянки. Змийте через 2 години спочатку теплою, потім холодною водою. Петрушка, порізана дрібно, заливається окропом і настоюється 30 хв. Розлити по формах і відправити у морозильну камеру до повного замерзання. Отриманими крижинками рекомендується щодня протирати пошкоджену шкіру 2 рази в день.

Як виявилося, не виходячи з власного будинку, можна знайти величезну кількість помічників для боротьби з рубцями! Варто тільки знати корисні властивості того чи іншого продукту.

Багатокомпонентні маски від рубців і шрамів.

Тепер перерахуємо деякі маски, до складу яких входять кілька компонентів:

Маска з глиною (будь-яка) ефірна олія розмарину (або лаванди) – 2-3 краплі.

Ефірні масла не тільки надають тонкий і приємний аромат масці, але і допомагають в боротьбі з акне і постакне. Тому додавайте пару крапель до глиняної маски і наносите як зазвичай згідно з інструкцією.

Глина блакитна – 1 ч. л. Глина сіра – 1 ч. л. Глина зелена – 1 ч. л. Мед – 1 ст. л.

Всі інгредієнти змішуються. Повинна вийти однорідна маса середньої в’язкості (як сметана). Маску нанести на рубці не більше ніж на 15 хв. Змити водою. Ця маска вважається однією з ефективних і сильних. Можна використовувати щодня.

Дані глиняні маски не рекомендується використовувати частіше 2-х разів на тиждень!

Лист алое – 1 шт. Масло чайного дерева – 5 крапель.

Лист алое попередньо помістити в холодильник на 1 тиждень. Потім зняти шкірку, відокремити м’якоть. В м’якоть додати масло і добре перемішати. Отриману кашку нанести на шкіру. Змити водою через 20 хв. Натуральний йогурт – 1 ст. л.

Вівсяні пластівці – 1 ст. л. Знежирена сметана – 1 ст. л. Сік лимона – 1 ч. л.

Пластівці подрібнити в борошно. Змішати з іншими інгредієнтами. Наноситься маска 3 рази на день на 15 хв. Варто відзначити, що всі кисло-молочні продукти чудово підходять для вирішення проблем з шкірою: зменшуються пори, збільшується тонус, відновлюються захисні функції і т. д.

Яєчний жовток – 1 шт. Борошно – 1 ч. л. Сік лимона – 1 ч. л.

Жовток збити, додати борошно і сік. Все добре перемішати. Маска наноситься 1 раз на день на 20 хв. Змивається водою. Якщо дану маску ви робите вранці, то у вечірній час можна порадити таку:

Яєчний жовток-1 шт. борошно-1 ч. л. Мед – 1 ч. л.

Жовток збити, додати борошно і мед. Все добре перемішати. Нанести на 20 хв. Змити водою.

Крім перерахованих вище масок можна робити наступний лосьйон для щоденного застосування:

Яблучний оцет – 1 ч.л. Вода – 2 ст. л.

З’єднайте компоненти. Цим лосьйоном можна протирати як повністю особа (2 рази в день), так і прикладати у вигляді компресів на уражені ділянки шкіри на 20-30 хв. Пам’ятайте, що цей лосьйон зберігається в холодильнику не більше 3-4 днів.

Позбавлення від рубців аптечними препаратами.

Аптечні гелі та креми від рубців і шрамів попереджають і усувають дефекти, що виникають після акне: знищують бактерії, розсмоктують рубці, покращують процес регенерації. І перш, ніж купувати будь-які медичні засоби (а вони, в основному, дорогі), настійно рекомендуємо звернутися до лікаря-дерматолога. Пам’ятайте, що деякі ліки мають дуже неприємні побічні ефекти.

Перерахуємо найбільш обирані аптечні препарати в боротьбі з рубцями і шрамами після прищів:

Гель Контрактубекс – розсмоктує рубці, покращує процес регенерації шкіри; Дерматикс гель – розм’якшує і розсмоктує рубці, підтримує зволоження шкіри, прибирає пігментацію. Келофибраза крем – розсмоктує рубці, вбиває мікроби.

Всі перераховані вище лікарські засоби необхідно наносити 2-3 рази на день згідно з інструкцією. Обов’язково щоденне застосування. Курс лікування залежно від препарату триває 2-4 місяці. При застарілих рубцях курс може тривати до 6 місяців.

Також можна відзначити вже традиційну недорогу мазь, яка позбавляє від багатьох проблем на шкірі:

Гепаринова мазь-що входить до складу гепарин натрію вбиває шкідливі мікроби, дезінфікує рани, знеболює. Рекомендується наносити тільки на пошкоджені ділянки 3 рази в день протягом 10 днів поспіль. Перед нанесенням мазі шкіру потрібно очистити спиртовмісним лосьйоном. Варто відзначити, що даний препарат дієвий при рубцях, утворених не більше року тому.

Маски і тоніки на основі бадягі.

Для приготування таких масок і тоніків необхідно придбати в аптеці бадягу у вигляді порошку. Відразу звернемо увагу на те, що якщо ви володієте чутливою шкірою, то дані рецепти не для вас!

Компоненти взяти в пропорції 1:1. Змішавши. Промокнути ватний диск і втираючими круговими рухами нанести на шкіру. Змити через 10 хв.

Бадяга Дитяча присипка Настій календули – 1 ч. л. Лосьйон для особи – 1 ч. л. Перекис водню.

Бадяга і дитяча присипка в пропорції 1:1. Всі компоненти змішати. Нанести на шкіру на 10 хв. , потім змити. Після процедури можливе невелике почервоніння. Не наносити в область навколо очей, не допускати попадання на слизові оболонки.

Взяти бадягу і глину в однаковій пропорції. Змішати з водою до стану кашки. Наносити на шкіру на 10 хв. протягом 10 днів поспіль. Після процедури можливе лущення і почервоніння, яке через деякий час має пройти. В іншому випадку дану маску краще не використовувати.

Косметологія проти рубців і шрамів після акне.

Вибираючи між лікарем-дерматологом і лікарем-косметологом, багато хто вибирає останнього. Потрібно пам’ятати, що робота лікаря-дерматолога оцінюється досвідом і величезною практикою, в той час, як косметологія увійшла в наше життя порівняно недавно. Це не говорить про те, що косметологія абсолютно безсило по відношенню до нашої проблеми. Зовсім ні! Питання, насамперед, в ціні. Практично кожна процедура в косметології може коштувати величезних грошей, але ж відвідування навряд чи буде єдиним! Вибір залишається за кожним. Отже, що може бути запропоновано лікарем-косметологом:

Хімічний пілінг-це видалення верхніх шарів шкіри з подальшим її оновленням із застосуванням спеціальних хімічних засобів. Ультразвукова пілінг-найпопулярніша процедура по очищенню шкіри. В результаті шкіра очищається від зовнішніх забруднень, прискорюються обмінні процеси, поліпшується кровопостачання. Лазерне шліфування-новітня процедура в естетичній косметології. Ефективно бореться як з легкими дефектами шкіри, так і складними рубцями. В результаті ми отримуємо ущільнення структури рубця. Використовується при наявності неглибоких рубців.

У підсумку, відповідаючи на головне питання » Чи можна позбутися від рубців після прищів?» ми відповідаємо: «не Можна тільки в одному випадку – якщо ви нічого для цього не робите». Будьте здорові!

Як прибрати шрами від вугрів.

Розбираємося в питанні: як прибрати шрами від вугрів — тренди і лайфхаки 2019 року.

Як прибрати шрами від прищів на обличчі: 10 способів.

Шрами від прищів псують естетичний вигляд обличчя, подібне явище фахівці називають синдромом постакне.В залежності від вихідного відтінку шкіри плями і шрами можуть мати червоний, фіолетовий, блідо-рожевий або синій колір.Якщо рубці вже сформувалися, вони стануть бордовими.У випадках, коли прищ був видалений некоректно, на поверхні епідермісу утворюються шрами чорного або темно-синього кольору.У будь-якому з перерахованих випадків не обійтися без втручання дієвих засобів.З цієї причини рекомендується розглянути їх більш докладно.

Причини утворення шрамів від прищів.

Коли прищ видавлюється власними силами, найчастіше люди нехтують елементарними правилами гігієни.Звідси з’являється гнійне запалення, яке зачіпає нижні шари епідермісу.Якщо не використовувати антисептичні, бактерицидні і регенеруючі препарати, шрам залишається досить глибокий. Ще однією поширеною причиною прийнято вважати хворобу акне, яка протікає протягом 20 днів і більше без контролю з боку.Подібна форма висипання відноситься до важких випадків, внаслідок яких ушкоджуються всі шари шкіри (верхні і нижні). Коли гнійні прищі видавлюються брудними нігтями або пальцями, найчастіше корінь залишається всередині.У поєднанні з занесеною інфекцією починається розвиток бактерій, які вражають шкіру.Важливо розуміти, що подібні новоутворення необхідно видаляти тільки спеціальною лопаткою, попередньо простерилизованной. Якщо усунення прищів проводиться в салоні, майстер з недосвідченості може втратити важливі моменти.До порушення технології відноситься нехтування використанням антисептичних засобів, некоректно підібрана методика проведення процедури та ін.

Регенеруючі препарати проти шрамів від прищів.

В аптеці ви можете знайти спеціальну мазь, головна функція якої — відновлення клітин.Крім цього препарат відрізняється зволожуючим, відновлює і загоює дією.Він стягує шрами, діючи зсередини.

Цінова політика регенеруючих засобів досить різниться, все залежить від конкретного виробника і обсягу.Виділимо найбільш ефективні препарати.

З порівняно дешевих аналогів можна вибрати «Пантенол» (чиста форма), «Де-Пантенол», «Пантенол» (спрей), «Бепантен», «Левомеколь», «Фастин-1», «Пантодерм» і, звичайно, «Рятувальник», мазь Вишневського, іхтіолова мазь.

До дорогих препаратів відноситься «Боро +» (Боро Плюс), «Контрактубекс», «Элидел», «ЛаКри», «Малаві», «Солкосерил», «Мірамістин», «Актовегін», «Пантодерм».

По суті, це не все регенеруючі крему і мазі, їх список можна продовжувати нескінченно.У випадках, якщо ви не знаєте, що придбати, порадьтеся з фармацевтом в аптеці.

Використання препарату не представляє особливих складнощів: покрийте обраним засобом шрами від прищів, почекайте певний проміжок часу (вказано в керівництві по застосуванню), видаліть залишки ватним диском.

Перш ніж покривати складом уражені ділянки, распарьте шкіру ванночкою на основі лікарських трав.Такий хід допоможе препарату проникнути в нижні шари епідермісу.Як правило, регенеруючі мазі потрібно використовувати 4-5 разів на добу.

«Хлоргексидин» (концентрація 6%)

как убрать шрамы от акне

Розчин «Хлоргексидину» можна придбати в аптеці.Головне, звертайте увагу на те, щоб концентрація препарату була не вище 6%.Щоб правильно використовувати засіб, змочіть в ньому косметичний тампон, після цього обробіть пошкоджені ділянки шкіри.

Не затримуйтеся на одному шрам довше 10 секунд, обробляйте рубці в порядку черги.Засіб зручно використовувати ватною паличкою з широким наконечником.Шкіру потрібно протирати кожні 6 годин.По можливості після процедури наносите регенеруючу мазь.

«Хлоргексидин» відмінно затягує шрами, знезаражує порожнину ран, усуває ймовірність розвитку запалення.Даний препарат є аналогом перекису водню, але він більш щадний.

Мазь на основі цинку.

Цинкова мазь по праву вважається дієвим складом в боротьбі зі шрамами.Вона підсушує і стягує рани, робить рубці менш помітними.Особливо це стосується шрамів, які з’явилися відносно недавно.

Перед використанням препарату ознайомтеся з рекомендаціями виробника.Важливо застосовувати засіб строго по інструкції, не порушуючи тривалості витримки і кількості нанесеного продукту.В іншому випадку виникає ризик появи опіків, що значно ускладнить видалення шрамів.

Після застосування цинкову мазь необхідно змити ватним диском, змоченим у фільтрованій воді.Як правило, засіб витримується на шкірі не довше 20 хвилин.Повторна терапія проводиться кожні 4 години.

Парафін (косметичний)

Парафін можна придбати в спеціалізованому магазині натуральної косметики або в аптеці.Відріжте невеликий кубик розміром 1,5 * 1,5 см., помістіть його на блюдо, розтопіть на паровій бані або в мікрохвильовці.Опустіть до складу ватяну паличку, зачерпніть велику кількість засобу і покрийте їм рубці.

Залиште до повного висихання (близько 35-45 хвилин), потім видаліть надлишки ватним тампоном, змоченим в рослинному маслі.Обробка парафіном проводиться кожні 5 годин.Після процедури необхідно змащувати шкіру регенеруючої маззю.

Марганцівка.

Не можна використовувати марганцівку на ділянках шкіри, що не містять шрамів.Візьміть кілька кристалів, розведіть їх питною водою до отримання малинового розчину.Змочіть в засобі ватяну паличку, точково обробіть рубці і залиште на 5 хвилин.Після цього терміну змочіть ватний спонж в чистій воді, протріть оброблені ділянки.

Ні в якому разі не можна відвідувати солярій або засмагати на сонці протягом 12 годин після застосування препарату.Позбутися від шрамів можна досить швидко, якщо покривати їх марганцівкою кожні 6 годин.

Каланхое і горілка.

Видавіть сік із стебел каланхое таким чином, щоб вийшло 30 мл. Додайте до рідини 40 гр.горілки, перемішайте, перелийте у флакон.Закрийте кришкою, відправте в темний шафа на 3 доби, збовтуйте суміш кожні 5 годин.

Після того як розчин настоїться, процідіть його через 5 шарів бинта.Змочіть в настоянці ватяну паличку, обробіть рубці, зафіксуйте лейкопластиром.Після закінчення півгодини вмийтеся злегка теплою водою.

Ефективним способом усунення шрамів від прищів прийнято вважати косметичну глину.Засіб продається в супермаркетах і аптеках.Для видалення шрамів від прищів підійде біла, рожева, чорна і зелена глина.Візьміть на вибір два склади по 30 гр.кожен, розведіть холодним молоком до отримання пасти.

Покрийте тонким шаром все обличчя, почекайте 15 хвилин до повного висихання.Потім нанесіть склад другим шаром тільки на рубці, почекайте ще 20 хвилин.

Змийте надлишки теплою водою, протріть шкіру зволожуючим тоніком, нанести на шрами відновлює мазь.Щоб добитися максимального ефекту, виконуйте процедуру щодня, вибираючи різні види глини по черзі.

Зробити рубці від прищів менш помітними допоможе бджолиний віск.Засіб можна купити в спеціалізованому магазині з продажу меду.Технологія використання схожа на обробку шкіри парафіном.

Візьміть невелику кількість складу, розплавте його зручним способом (мікрохвильовка, водяна або парова лазня).Після цього остудіть суміш, щоб вона не обпікала епідерміс.Опустіть в розплавлений віск ватяну паличку, зачерніть нею склад.

Покрийте ділянки шкіри зі шрамами, прикладіть невеликі шматочки марлі.Тривалість витримки воску варіюється в межах 40-60 хвилин.Після цього акуратно зніміть клапті марлі.Якщо засіб не піддається зняттю, налийте під віск рослинне масло, почекайте 10 секунд, видаліть.

Щоб використовувати склад як засіб видалення шрамів, змочуйте в розчині ватяну паличку, обробляйте шкіру локально (тільки пошкоджені ділянки).

Ні в якому разі не зачіпайте здорові тканини, інакше не вдасться уникнути опіків.За бажанням ви можете замінити прополіс настоянкою календули або деревію, які також продаються в аптеці.

Цитрусові фрукти.

Затягнути рубці можна за допомогою м’якоті цитрусових фруктів, найбільш ефективними вважаються лимон і грейпфрут.Розріжте плід навпіл, щоб м’якоть виступала за межі цедри.Протріть нею ділянки шкіри зі шрамами, дочекайтеся повного висихання.Після цього вмийтеся злегка теплою водою, нанесіть відновлює мазь.

За бажанням можна використовувати свіжовичавлений цитрусовий сік.Для цього досить видавити рідину з половини плоду, після чого опустити в неї ватний диск і обробити шкіру.

Найбільш ефективними засобами усунення рубців від прищів вважаються аптечні регенеруючі мазі.Придбайте «Боро Плюс», «Солкосерил», «Пантенол», «Левомеколь» або інший доступний препарат.Розгляньте народні рецепти на основі косметичної глини, воску, парафіну, марганцівки, горілки, прополісу, каланхое.Скористайтеся розчином хлоргексидину або соком цитрусових фруктів.

Відео: як прибрати сліди від прищів на обличчі.

Як позбутися від рубців після прищів на обличчі домашніми та медичними методами.

Після видавлювання комедонов і вугрів, на шкірі залишаються невеликі поглиблення.Згодом вони можуть стати серйозною проблемою у вигляді постакне або шрамів.Щоб їх вилікувати, потрібно знати, як прибрати рубці від прищів на обличчі.

Домашні методи позбавлення від рубців.

В якості народних способів боротьби з цією проблемою, широко використовуються різні маски і пілінги.Перші насичують шкіру корисними речовинами, які прискорюють процес регенерації тканин і допомагають відновити нормальний водний баланс в епідермісі.Другі знімають пошкоджену шкірну тканину і мертві клітини.В результаті, верхній шар покриву вирівнюється і стає більш гладким.Також скрабування сприяє поліпшенню обміну речовин в клітинах і нормалізації відновних процесів.

Вкрай ефективною для вирівнюючи верхнього шару епідермісу є блакитна глина .Вона забезпечує насичення клітин мінералами і комплексом вітамінів і м’яке скрабування.Порошкоподібна структура засобу прекрасно підійде для догляду за комбінованою або проблемною шкірою з рубцями.Самий просто рецепт:

2 частини глини (найкраще використовувати блакитну, але якщо під рукою немає, то можна взяти каолін); 2 ч. води; За бажанням кілька крапель ефірного масла іланг-ілангу, лимона або чайного дерева.

Всі складові змішати і нанести на обличчя.Тримати 20 хвилин.Рекомендуємо періодично обприскувати обличчя водою з пульверизатора.Це допоможе попередити утворення твердої кірки, яка пересушить шкіру.Після нанести на обличчя живильний крем.Повторювати двічі на тиждень.

Маска з глини від рубців.

Від слідів прищиків відмінно допомагає пудра сандалу .Вона виготовляється з кори сандалового дерева і володіє найпотужнішими регенеруючими властивостями.Для приготування маски потрібно змішати дві чайні ложки пудри, додати води або трав’яного відвару до отримання консистенції рідкої сметани.Готовий засіб нанести на проблемні ділянки і залишити на максимально можливу кількість часу.Повторювати можна щодня.

Швидко позбутися від рубців в домашніх умовах допоможе сік алое .Найбільш ефективним він буде для молодих шрамів, які тільки утворилися.Лист тисячолітника потрібно розрізати по полам і вологою стороною прикласти до шкіри.Ця маска настільки безпечна, що може використовуватися кожен день.Тримати засіб на обличчі потрібно якомога довше — на ніч сік з особи не змивається.

Маски від шрамів.

Бодяга-це прісноводна губка, яка активно застосовується для лікування вугрової висипки, видалення постакне, розтяжок і шрамів.Її дія заснована на здатності глибоко скрабувати шкіру і активізувати її обмінні і захисні процеси.Вдома з нею можна приготувати унікальну чистячу маску, яка буквально зітре пошкоджений шар.Для цього береться 10 грам будь-якої глини і 5 порошку бадягі.Інгредієнти розтираються в однорідну суміш, після чого до них додається вода.Потрібно домогтися консистенції густої сметани.Кашку потрібно нанести на обличчя та інші проблемні зони і залишити на 30 хвилин.Повторювати двічі на тиждень.

Аналогічною дією володіє муміє , але воно впливає на шкіру більш м’яко.Потрібно з’єднати дві таблетки гірської смоли і будь-який крем, що підходить Вашому типу шкіри.Наносити масажними рухами на обличчя і шию.Краще робити на ніч, щоб не змивати засіб кілька годин.Вже після третього використання буде помітний результат.За курс (приблизно 10-15 процедур), можна повністю позбавитися від свіжих шрамів, а при регулярному застосуванні протягом 2 місяців від келоїдних рубців.

Зробити шрами менш помітними, освітлити пігментні плями і зменшити кількість запалень і прищів допоможе маска з йодом .Для її приготування знадобиться 15 грам меду, стільки ж касторки і 2 краплі йоду.Всі складові ретельно перемішуються і отриманий розчин рівномірно розподіляється по шкірі.Тримати 20 хвилин.Робити не частіше 2 разів на тиждень.

Екзотичний метод боротьби зі шрамами – лікування ахатинами .Це гігантські равлики, в слизу яких містяться різні корисні речовини, кислоти і унікальні сполуки.Для проведення сеансу, Вам знадобиться позичити равлика або скористатися подібною послугою в салоні краси.Відгуки стверджують, що уліткотерапія – дуже дієва, але тільки при регулярному застосуванні і в комплексі з інтенсивним лікуванням рубців.

Рецепти пілінгів і скрабів.

Лимоном виходить дуже приємний і ніжний пілінг.Природно, він не підходить дівчатам з алергією на цитрусові, але може використовуватися при будь-якому типі шкіри.Сік цього фрукту освітлює епідерміс, насичує його вітамінами і вологою, глибоко живить.Крім цього, володіє високою кислотністю, завдяки чому допомагає від рубців.Потрібно двічі на день натирати обличчя кіркою лимона і залишати сік на 30-40 хвилин.

Кавовий скраб активно застосовується в боротьбі з целюлітом, але мало хто знає, що подрібнені зерна кави також прекрасно допомагають від нерівностей на обличчі.Зерна цієї рослини мають антиоксидантну і омолоджуючу дію, допомагають вирівняти колір і поверхню шкіри, позбавляють її від вугрів і прищів.

Для приготування найпростішого скрабу потрібно з’єднати:

Частину кави (краще всього, свіжого, але мелкомолотого, розчинний категорично не підходить); Дві частини будь-якого доступного базового масла (для лікування рубців рекомендується використовувати баттер карите); Кілька крапель ефірного масла для аромату (радимо скористатися рожевим або лимонним).

База розігрівається на повільному вогні або водяній бані і з’єднується з кавовою масою і ефіром.Отримана кашка спочатку буде дуже рідкою, але коли баттер почне остигати, вона помітно загусне.Використовувати тільки на попередньо очищеній шкірі.По вологому особі потрібно кілька разів акуратно провести кавовим скрабом, після залишити його на 5 хвилин.Через цей час ще раз протріть епідерміс по масажних Лінях.При знятті краще не змивати водою і милом, а стерти паперовими серветками.

М’який кавовий скраб.

В домашніх умовах дуже зручно робити сольовий пілінг .Він доступний, простий, а ефект помітний відразу.Для скрабу потрібно купити дрібну морську сіль (якщо такої не знайшлося, то візьміть кухонну йодовану, але, обов’язково дрібного помелу).Дві ложки солі потрібно з’єднати з ложкою будь-якого доступного масла.При бажанні можна також додати 1 ч. л. меду і кілька крапель ефірного масла.Сумішшю масажувати найпроблемніші ділянки шкіри.Такий пілінг ідеально підійде для жирної і проблемної шкіри.Вже після першого сеансу буде помітно вирівняний рельєф, а шрами посвітлішають.

Для сухої і чутливої шкіри рекомендуємо застосовувати цукровий скраб .Він більш м’який, але такий же ефективний.Для його приготування знадобиться дві ложки цукру, одна кориці і одна куркуми.Для того, щоб склад легко розподілявся по шкірі, також потрібно додати трохи оливкової олії.Всі інгредієнти перемішуються до однорідної маси.Таким продуктом можна скрабувати не тільки обличчя, але і тіло (включаючи зону бікіні).Застосовувати засіб рекомендується через день по вечорах.

На проблемній шкірі в якості пілінгу можна використовувати навіть таблетки аспірину .Вони мають антисептичну і заспокійливу дію, освітлюють шкіру і сприяють прискоренню процесу регенерації.Для проведення процедури потрібно подрібнити дві таблетки саліцилової кислоти і з’єднати їх з водою.Отриманим порошком потрібно щодня обережно протирати уражені ділянки.Якщо хочете скрабуватися локально, то частоту сеансів потрібно зменшити до двох в тиждень.

Саліцилова кислота не менш ефективна в розчині.Для видалення мертвих клітин потрібно просто кожен день вранці протирати обличчя ватним спонжем, змоченим в засобі.В результаті, всі ороговілі частинки відпадуть, очистивши шкіру і нормалізувавши обмін речовин.Після обов’язково нанести зволожуючий або живильний крім, щоб не пересушити епідерміс.При алергії на активні компоненти засобу, його можна замінити оцтом.

Огляд мазей і кремів від рубців.

У сучасній медицині для видалення рубців від прищів на тілі та обличчі часто використовуються аптечні мазі.Їх особливістю є наявність в складі різних лікуючих речовин (пантенола, алантоїну, сечовини та інших).Вони активізують обмінні процеси в шкірі і допомагають швидше відновити пошкоджені тканини.

Як прибрати рубці від прищів на обличчі — ефективність професійних і народних методів.

Не так страшний прищ, як слід, який залишається після його видалення.Якщо самі висипання з часом проходять, то сліди від них ще довго псують зовнішній вигляд.

Можна прибрати рубці від прищів на обличчі, прискоривши процес повного одужання шкіри? Спробуємо розглянути всі існуючі методи, об’єктивно оцінивши їх ефективність.

Зміст статті:

как убрать шрамы от акне

Пропозиції медиків.

У лікуванні слідів від прищів професійна косметологія дає приголомшливі результати.Салонні процедури дозволяють повністю позбутися від рубців, відновивши рівний і здоровий тон шкіри.

Використання лазера.

Принцип дії лазера – знищення патогенної мікрофлори методом теплового впливу.Разом з цим відбувається спалювання відмерлих клітин на поверхневому шарі епідермісу, а також вирівнювання пошкоджених ділянок.

Крім того, промінь лазера надає місцеве подразнюючу дію, запускаючи регенеративні процеси в шкірі.І якщо при самостійному відновлення зникнення рубців відзначається через 6-9 місяців, то з лазером вирішити цю проблему можна за 3-5 процедур тривалістю 15-20 хвилин.

В цілому, процедура лазерного видалення рубців зарекомендувала себе добре.Але не обійшлося і без недоліків.Головний мінус — хворобливість процедури.Причому неприємні відчуття відзначаються як під час впливу лазера, так і в процесі загоєння.

Крім цього, реабілітаційний період характеризується набряком шкіри і її лущенням, утворенням дрібних крововиливів і великих почервонінь.І це після кожного сеансу впливу лазером.

Серединний хімічний пілінг.

Процедура хімічного пілінгу являє собою відлущування верхніх шарів шкіри методом дії на них агресивних кислот.

Для видалення рубців використовується саліцилова кислота, трихлороцтова і гліколева.Розчин кислот наноситься безпосередньо на пошкоджені ділянки шкіри, не зачіпаючи здорових тканин.Змивають склад сухим льодом.

Для прискорення загоєння шкіри використовуються стероїдні препарати, якими обробляють місця, що контактують з кислотою.Після того, як старий зарубцювався шар був видалений, на його місці формується здорова шкіра без дефектів.

З недоліків-відчуття печіння, що зберігається протягом деякого часу після процедури.Зазвичай проходить самостійно, через 5-10 хвилин.

Для повного позбавлення від плям і рубців зазвичай потрібно кілька процедур, що проводяться з інтервалом в кілька місяців.

Глибокий феноловий пілінг.

При цьому, фенольний пілінг відрізняється більш глибоким проникненням в шари дерми.Зазвичай застосовується при видаленні глибоких шрамів, що не піддаються корекції менш агресивними способами.

Загальна тривалість процедури становить кілька годин.Період відновлення після неї становить від двох до чотирьох тижнів.Протягом цього часу заборонено приймати сонячні ванні і надавати будь-який тепловий вплив в місці нанесення фенолу.

До недоліків фенольного пілінгу можна сміливо віднести високу травматичність і хворобливість процедури.

Крім того, метод підходить тільки для власниць світлої шкіри, так як розчин має властивість знебарвлювати оброблювані ділянки.

Єдина перевага – висока ефективність процедура, що дозволяє прибрати рубці навіть за умови одноразового її проведення.

Нидлинг-терапія.

Нідлінг-терапія-одна з останніх новинок в сфері естетичної косметології.Даний метод корекції рубців являє собою природний процес відновлення шкіри за рахунок стимуляції вироблення колагену.

Для загоєння ран, організм починає виробляти еластинові і колагенові волокна, що заповнюють пошкоджені ділянки.

За своєю ефективністю процедура порівнянна з фенольним пілінгом.Але при цьому, відрізняється безпекою, безболісністю і коротким періодом реабілітації.

Алмазна дермабразія.

Завдяки мікроскопічному розміру часток, метод характеризується безболісністю і низьким рівнем травматичності.При глибоких шрамах процедура малоефективна.

Після відвідування косметолога протягом декількох днів заборонено приймати сонячні ванни і використовувати косметичні засоби.

Залежно від початкового стану шкіри, повний курс може включати кілька процедур з перервою в тиждень.

Глибока дермабразія.

Глибока шліфування – травматичний метод, застосовуваний для видалення глибоких шрам і рубців.В ході процедури здійснюється повне видалення верхнього шару деформованої шкіри.

При значних пошкодженнях показано 2-3 процедури з перервою в 10 днів.Тривалість кожної з них становить близько півгодини.Застосування анестезії обов’язково.

Ще один недолік глибокої дермабразії – непростий реабілітаційний період.

Озонотерапія.

Завдяки його впливу, відбувається вирівнювання шкіри, її розгладження і підтяжка.Озон в складі кисневої суміші вводять методом підшкірних ін’єкцій безпосередньо в місцях рубцювання тканин .

З недоліків озонотерапії можна виділити її низьку ефективність для лікування глибоких рубців.Тому для досягнення видимих результатів може знадобитися багаторазове повторення дорогої процедури.

Читайте тут про техніку біоармування обличчя гіалуроновою кислотою.

Ін’єкційна мезотерапія.

Мезотерапія-метод лікування рубців, заснований на введенні вітамінних препаратів безпосередньо в глибокі шари шкіри.

Склад засобу підбирається індивідуально і може включати різні вітамінно-мінеральні комплекси, витяжки з лікарських рослин, ферменти, амінокислоти та інші активні речовини.

Ін’єкційна мезотерапія зарекомендувала себе, як безболісний і ефективний засіб від рубців на обличчі.Але для повного вирівнювання шкіри потрібно неодноразове проведення процедури.

Безін’єкційна мезотерапія.

Апаратна мезотерапія – метод впливу на шкіру за допомогою спеціального обладнання, поліпшує проникність епідермісу.

Через «відкриті» клітини мезококтейли проникають безпосередньо в глибокі шари пошкоджених зон, запускаючи регенераційні процеси зсередини.

Моментальний ефект від процедури, безболісність проведених сеансів і абсолютна безпека – явні плюси безін’єкційної мезотерапії.

Єдиний недолік – необхідність повторної корекції кожні 6-12 місяців.

Ін’єкції філерів.

Показанням до проведення процедури є глибокі рубцювання шкіри, що залишилися після акне або вітрянки.

Підібраний склад вводиться безпосередньо під проблемною ділянкою, немов піднімаючи його зсередини.Для більш вираженого результату ін’єкції філерів рекомендуються проводити після декількох сеансів лазерного шліфування.

Так як введений склад має властивість розсмоктуватися, курси ін’єкцій необхідно робити регулярно.Стійкість ефекту зберігається від року до двох років.

Хірургічні методи.

Показанням до хірургічного лікування рубців від прищів є глибокі атрофовані ділянки шкіри, не піддаються корекції менш радикальними методами.

Метод являє собою мінімальне оперативне втручання, в ході якого січуться фіброзні тканини під рубцем.

У ході формування рубця порушується вироблення колагенових волокон, замість цього дно зв’язується з жировою клітковиною за допомогою фіброзних стяжок.Після їх надрізу починається активний процес заповнення колагеном, що відновлює поверхню шкіри.

Метод мало травматичний, і дозволяє досягти видимих результатів за одну-три процедури з перервою в кілька місяців.В якості останнього штриха після загоєння рекомендується провести лазерну шліфовку.

Про старий потворний шрам буде нагадувати лише тонка смужка світлого кольору.Проводиться хірургічне втручання під місцевим наркозом, в окремих випадках може розглядатися питання загальної анестезії.

Це один з небагатьох способів, що дозволяє позбутися від старих грубих рубців.Залежно від конкретної ситуації, може знадобитися лазерне шліфування або інша косметологічна процедура по відновленню шкіри.

Пересадку шкіри практикують багато пластичні хірурги, так як цей метод має високий ступінь ефективності навіть при самих потворних глибоких рубцях.

В якості донорського матеріалу виступає власна шкіра пацієнта.Для цього вибирається найбільш непримітна частина тіла, наприклад, за вухом.

Після загоєння місця швів знебарвлюються.З часом для повного вирівнювання поверхні і тону шкіри використовується метод дермабразії.

У відео представлена інформація про ефективність методик по боротьбі з рубцями від прищів.

Домашні способи.

Головна перевага домашніх методів чищення особи від плям, рубців і прищів – невисока вартість в порівнянні з салонними процедурами.

Повний курс лікування в косметологічній клініці зазвичай виливається в кругленьку суму.З домашнім лікуванням таких проблем виникнути не повинно.

Адже навіть розрекламоване аптечне засіб буде коштувати не дорожче одного сеансу того ж пілінгу або мезотерапії.З фармацевтичної косметики і почнемо, розповівши про всі методи, що застосовуються в домашніх умовах.

Аптечні засоби.

как убрать шрамы от акне

Основу багатьох засобів складають так звані альфа-гидрокислоты (гліколева, молочна, яблучна).

Саме вони надають те саме відлущуючу дію, необхідне для активного запуску регенеративних процесів, і проникнення інших діючих речовин в глибокі шари дерми.

Випускаються вони у формі мазей, гелів і кремів.Розглянемо докладніше, що може запропонувати сучасна медицина для вирішення нашої проблеми.

У складі препарату міститься гепарин, пом’якшувальний рубцеві тканини, а також алантоїн, який стимулює регенераційні процеси в шкірі і збільшує її проникність для інших засобів.

В плані ефективності відгуки неоднозначні.Говорячи конкретно про рубці від прищів, Контрактубекс працює тільки з поглибленнями, залишеними після лікування тяжких форм акне.

У боротьбі з червоно-коричневими плямами він буде марний.Вартість кошти становить близько 500-800 руб. в залежності від обсягу туби.

У цій статті пропонуємо реальні відгуки про видалення судинних зірочок на обличчі лазером.

Показаннями до застосування гепаринова мазь є лікування тромбофлебіту поверхневих вен і усунення симптомів варикозу.

Засіб має протинабрякову і протизапальну дію, сприяє розсмоктуванню крововиливів і перешкоджаючи формуванню нових тромбів в пошкоджених тканинах.

Застосування її для лікування рубців не зовсім вірно.З урахуванням показань набагато ефективніше вона буде працювати з червоними плямами від прищів, але ніяк не зі шрамами.

Вартість препарату 60-70 руб.

Випускається препарат у формі гелю, основу якого становить силікон.Дія – згладжування контурів шраму і його пом’якшення.

Ефект препарату буде залежати від індивідуальних особливостей шкіри і її здатності до регенерації.

Згідно з відгуками, половина пацієнтів констатувала незадовільний результат.У випадку з другою половиною не можна напевно сказати, що отриманий ефект пов’язаний безпосередньо з застосуванням гелю Дерматикс.

Середня вартість препарату становить 2-2,5 тис. руб. за тубу об’ємом 15г.

Більшість з цих активних речовин є індійськими рослинами, мало знайомі нашій людині.

Тому перед застосуванням обов’язково варто провести тест на алергію, так як ймовірність непереносимості дуже висока.

Що стосується ефективності, то думки розділилися.Можна почути багато відгуків і про відсутність будь-якого результату, і про погіршення стану шкіри після застосування.

Вартість препарату 70-120 руб.

Препарату від німецького виробника на основі гепарину натрію і сечовини.Засіб зволожує шкіру, що огрубіла, підвищує її еластичність, сприяє розсмоктуванню набряків і покращує кровообіг в місці застосування.

З відгуків засіб легко наноситься, не залишає нальоту, добре зволожує і характеризується середнім ступенем ефективності.

Середня ціна-1200-1800 руб. за туби 25 г і 50 г.

Основу препарату становить полісілоксан, в якості допоміжних речовин виступають вітаміну К і Е, коензими.

Відгуки характеризують позитивно як в плані ефективності, так і зручності застосування.Часто використовується в пластичній хірургії.

Ціна – 3,5—4 тис. руб. за тубу 15 р. Аналог без вітамінів (Зерадерм) обійдеться близько 2-2,5 тис. руб.

Препарат пропонується у формі рідкого крему для зовнішнього застосування.Засіб має унікальний склад, в основі якого лежить силікон і гідрокортизон .

Аналогів не існує, має масу позитивних відгуків.Вартість препарату-5-6 тис. руб. за флакончик об’ємом 15 мл.

Гель Бадяга 911.

Засіб на основі ефірних масел і екстрактів лікарських рослин.Основні показання – лікування ударів і гематом.

У лікуванні рубців від прищів може бути використано в якості допоміжного засобу, що запускає регенеративні процеси.Самостійне застосування в даній сфері косметології результатів не дасть.

Ціна до 100 руб. за тубу об’ємом 100 мл

Активні речовини добре працюють зі свіжими рубцями і шрамами, що залишилися після вугрової висипки.На застарілих атрофованих ділянках шкіри ефективність низька.

Ціна до 800 руб. за тюбик об’ємом 20 г. тривалість застосування становить до півроку.

Ще одна фармакологічна розробка на силіконовій основі.При нанесенні на рубець утворює захисну плівку на ньому, пом’якшувальну місце шраму і захищає від впливу негативних факторів навколишнього середовища.

Випускається у формі гелю і спрею.Середня вартість мінімального обсягу становить 2,5 тис. рублів як для гелю, так і для спрею.

Зазвичай маски для обличчя готуються з продуктів, які завжди є під рукою.Розглянемо найпопулярніші рецепти.

Глиняна маска з ефірною олією розмарину. Глину розведіть водою в пропорціях 1: 1.Для вирівнювання тону шкіри і видалення шрамів рекомендується використовувати білу глину.

До готової кашки додайте ефірну олію розмарину і нанесіть склад на 15-20 хвилин (до висихання).В якості альтернативи масляному компоненту може використовуватися сік лимона. Вівсяна маска для відлущування і відновлення шкіри. Вівсяні пластівці подрібніть в кавомолці або блендері.Орієнтуйтеся на свій тип шкіри.

Чим вона ніжніше, тим дрібніше повинні бути частинки.Залийте пластівці нежирним кефіром в пропорції 1:1, залишивши на деякий час для розм’якшення пластівців.Тримайте маску на обличчі 10-15 хвилин. Медова маска з корицею. Змішайте мед і корицю в рівних пропорціях і нанесіть на 15-20 хвилин.Маска володіє прекрасними відновлюючими властивостями.Але обидва продукти є сильними алергенами, так що тест на чутливість перед застосуванням обов’язковий. Маска з сандаловим порошком. Змішайте сандаловий порошок і рожеву воду для отримання кашки.Готову пасту нанесіть на проблемні ділянки шкіри і залиште на 45-60 хвилин. Маска зі свіжого ананаса. Подрібніть невеликий шматочок тропічного фрукта і нанесіть на шкіру на 15 хвилин.

Згладити і освітлити рубці можна тільки за умови регулярного застосування масок протягом декількох місяців (до трьох разів на тиждень).

Пілінг бадягой.

Для виконання пілінгу порошок бадягі необхідно змішати з перекисом водню і нанести на шкіру за допомогою кисті.

Склад змивають через 15-20 хвилин.Протягом цього часу може спостерігатися легке відчуття печіння.Робити пілінг від рубців слід курсом по 3-8 процедури з перервою в півтора—два тижні.

Використання бадягі заборонено при чутливій шкірі обличчі, постзапальної еритеми і пігментації шкіри.Це лише погіршить стан, викликавши нові запальні процеси в тканинах.

Відлущування шкіри-один з важливих етапів догляду за проблемною шкірою.І повноцінне лікування рубців в домашніх умовах складно уявити без використання скрабів:

Медовий скраб з морською сіллю. Змішайте мед і дрібну сіль, нанесіть склад на шкіру і злегка помасажуйте проблемні зони.Залиште засіб ще на 5-10 хвилин, після чого змийте теплою водою.Якщо під рукою не виявилося морської солі, можна замінити її звичайної кухонної.Курс лікування – місяць. Кавовий скраб з лимоном. Змішайте мелену каву з соком лимона в рівних пропорціях.Нанесіть суміш на шкіру і помасажуйте кілька хвилин, приділяючи особливу увагу ділянкам зі шрамами.Мінімальний курс – 4 процедури. Білковий скраб з кукурудзяним борошном. Змішайте білок і ложку кукурудзяного борошна.Нанесіть склад на обличчя, залишивши на 10 хвилин.Після цього акуратно помасажуйте шкіру і повністю видаліть залишки суміші.

Протирання і вмивання.

Для цих цілей рекомендується використовувати:

петрушку, заморожену в льодових кубиках; огірковий сік; алое; авокадо; рожеву воду; настойку календули; розчин яблучного оцту.

Інші народні засоби.

Доповнити догляд допоможуть масажі обличчя з використанням вітамінів, масляних екстрактів та інших народних засобів.

Найбільш ефективно відновлюють і живлять шкіру масло солодкого мигдалю, огірковий сік, Вітамін Е (в капсулах) і оливкова олія.

Якщо на масажі часу немає, можна точково використовувати сік лимона або лавандове масло, наносячи безпосередньо на шрами.

Профілактика.

Щоб зменшити прояв рубців потрібно багато сил і часу, а повністю прибрати шрами на обличчі можна тільки за допомогою дорогих процедур.

Набагато простіше і дешевше не допустити їх появи, дотримуючись нескладні поради:

Своєчасно лікуєте висипання на обличчі , не допускаючи поширення запального процесу. Ніколи не тисніть прищі до повного їх дозрівання. А при проведенні процедури очищення від вугрів не травмуйте шкіру нігтями. Дотримуйтеся здорового харчування. Слідкуйте за чистотою особи, застосовуючи тактику комплексного догляду відповідно до типу вашої шкіри.

У відео запропоновано 10 м’яких, але ефективних способів боротьби з рубцями від прищів.

А як ви вирішили проблему рубців і шрамів після прищів, вугрової висипки? Залишайте в коментарях відгуки про процедури, які вам довелося випробувати на собі.

Може у вас є свої ефективні способи боротьби з рубцями і шрамами, поділіться ними з нашими читачами.

Як прибрати шрами після прищів на обличчі.

Обличчя людини – це те, на що в першу чергу звертають увагу при знайомстві, зустрічі і просто в процесі бесіди.Саме тому якість шкіри і її чистота є дуже важливою складовою зовнішнього вигляду.

Маючи які-небудь дефекти шкірних покривів, людина, особливо жінка, не може відчувати себе невимушено і впевнено в будь-якій обстановці.Це в значній мірі знижує якість життя і негативно впливає на самооцінку.

Саме тому, при лікуванні прищів, дуже важливо позбутися не тільки від них, але так само усунути сліди їх перебування на обличчі.У зв’язку з цим питання – як прибрати шрами від прищів на обличчі – завжди актуальне.

Причини освіти.

У тому, що на місці прищів залишаються некрасиві шрами, немає нічого протиприродного. Пояснюється все дуже просто: якщо були порушені більш глибокі шари шкіри і при цьому зазначалося запалення, то на цьому місці обов’язково залишиться шрам.

До причин, за якими залишаються шрами від прищів, відносяться:

видавлювання прищів. В ході цього процесу пошкоджується структура прища і велика ймовірність того, що його частина залишиться під шкірою.В такому разі завжди починається запальний процес, результатом якого буде неестетичний шрам або рубець; неправильне лікування прищів або відсутність терапії. Такі висипання, як вугри, не можна залишати без відповідного лікування.Чим довше затягнути з лікувальними заходами, тим більше ймовірність того, що шрами неодмінно залишаться; грибкові ураження шкіри. Складність в тому, що грибкову природу висипань не можна визначити відразу, через це значно відкладається призначення адекватного лікування; засмага на вугрових висипаннях. При будь-якому запаленні шкіри рівень меланіну (пігменту, що визначає колір волосся, шкіри і очей) сильно підвищується.Вплив ультрафіолету на прищі призведе до того, що на їх місці залишаться темні плями і шрами.

Вибір лікування.

как убрать шрамы от акне

Методів лікування і усунення наслідків вугрової висипки дуже багато. Однак, на це буде впливати давність шрамів і їх місце розташування.

Шрами утворюються з молодої сполучної тканини, яка має властивість з’являтися при загоєнні різних дефектів.Потім на цьому місці виникають структури з еластичної сполучної тканини, що змінюють рельєф шкіри.

Останньою стадією утворення шраму є перетворення цих еластичних волокон в щільні колагенові з’єднання.У місцях, де відбуваються такі процеси, значно знижується кількість лімфатичних і кровоносних судин, а так само жирових і потових залоз.Зовні це виглядає, як якась горбистість шкіри, іменована шрамами від вугрів.

Відразу після утворення шрами мають рожевий відтінок з деякою синюшністю. З часом вони стають білими, позбавленими будь-якого пігменту або, навпаки, темними (пигментированными).

Найбільш легкими формами вважаються нормотрофічні і атрофічні шрами.До більш важким відносяться гіпертрофічні і келоїдні рубці.

Лікування шрамів від прищів на обличчі здійснюється за допомогою медикаментозного, косметологічного та хірургічного методів.

Медикаментозна терапія.

Така терапія має на увазі використання зовнішніх лікарських форм. А саме, аптечні засоби, до яких належать мазі, креми, лосьйони та спреї, що містять різні елементи, вітаміни, гормони і рослинні масла та інші компоненти.

Всі ці препарати пом’якшують шкіру рубців, покращують кровообіг в них, відлущують ороговілий шар епітеліальної тканини і сприяють загоєнню.

Незаперечною перевагою таких засобів є те, що їх можна використовувати в домашніх умовах.

Контрактубекс, гідрогель. До складу препарату входить алантоїн (побічний продукт сечової кислоти) і допоміжні компоненти.Даний препарат хороший тим, що його речовини всмоктуються в сполучну тканину шкіри і, пом’якшуючи її, як би згладжують шрами.Щоб забезпечити ще більш інтенсивне проникнення компонентів кошти в шкіру, її бажано перед процедурою розпарити.Крем можна використовувати спільно з фізіотерапевтичним лікуванням.Слід уникати впливу прямих сонячних променів, масажних процедур і холоду. Дерматикс – силіконовий гель на основі компонентів кремнію.Препарат не має протипоказань.Його використання робить менш помітними шрами від прищів, знімає почервоніння і свербіж шкіри, усуває пігментні плями.Щоб отримати хороший результат, потрібно тривале застосування даного гелю (2-4 місяці).Перевагою є те, що цей засіб можна використовувати під декоративну косметику.

Келофибраза, крем. До складу входять такі основні компоненти, як сечовина і гепарин.Рекомендований для лікування всіх видів рубців, крім келоїдних.Крем здатний значно поліпшити стан проблемних ділянок шкіри.Зазвичай призначається використання крему двічі на день, але при більш важких, застарілих шрамах можна збільшувати процедуру до чотирьох разів на добу.Можливе використання крему у вигляді компресів, особливо на ніч. Зерадерм ультра, крем-гель. Активний компонент — полісілоксан.Крім інших корисних властивостей препарат пом’якшує і розсмоктує уражену тканину, вирівнює поверхню шкіри.Особливо ефективний при не дуже глибоких ураженнях шкіри.Однак, при лікуванні застарілих шрамів, цей засіб використовується в додаток до лазерної та ультразвукової обробки.

Як прибрати шрами від прищів на обличчі.

Такі процедури мають високу ефективність у видаленні шрамів від прищів. Однак, не всі вони є безболісними і з різною агресивністю впливають на шкіру.Іноді після таких процедур, потрібна тривала реабілітація.

Як прибрати запалені прищі на обличчі? Відповідь тут.

Фізіотерапія та ін’єкційні методики.

Мезотерапевтичні процедури з алое, амінокислотами, біопрепаратами, вітамінами показують високу результативність при лікуванні шрамів від прищів.

При келоїдних рубцях до складу такого коктейлю включаються глюкокортикостероїди.Ці ж препарати використовуються для впливу ультразвуком, іонофорезом і ультрафорезом.Всі ці маніпуляції здатні в достатній мірі згладити рельєфність рубців і шрамів.

Механічні засоби.

Піскоструминна або алмазна дермабразія всього за 2-3 сеансу дозволяє досягти значного поліпшення стану шкіри і згладжування не застарілих шрамів.

При крайніх, запущених стадіях рубцювання найбільш підходящою вважається глибока дермабразія.Іноді така процедура здійснюється з пересадкою декількох шарів основних клітин епідермісу шкіри (кератиноцитів).

Це досить болюча процедура, після якої потрібна ґрунтовна реабілітація.Побічними діями такої методики може стати пігментація шкіри і келоїдні рубці.

Мікродермабразія вважається найбільш дбайливою процедурою з перерахованих вище.В цьому випадку проводиться шліфування шкіри дрібними кристалами двоокису алюмінію.Пацієнт значно легше її переносить і відновний період після неї не такий тривалий.

Хімічний пілінг.

Такий метод найчастіше використовується для згладжування атрофічного рубцювання. Тут використовуються косметичні засоби для пілінгу із застосуванням висококонцентрованих кислот.

Недоліками методу є недостатньо глибокий вплив і алергічні реакції (іноді досить важкі).Після такої процедури шкіра може стати значно чутливішою до оточуючих подразників.

Відео: Практичні поради лікаря.

Лазерні процедури.

Терапія за допомогою лазерних технологій – це найкращий засіб для усунення гіпертрофічних шрамів. Шліфування ж вуглекислотним лазером непогано підходить для поліпшення стану шкіри з атрофічними рубцями.

Вже після першого сеансу якість шкірних покривів поліпшується на 50-80%.Застосування таких методів мінімізують прояви побічних ефектів.Реабілітаційний період практично не потрібно.

Народні засоби.

Народна медицина пропонує безліч способів поліпшення шкіри при утворенні шрамів від вугрів і прищів. Важливо пам’ятати, що повністю усунути проблему вони не зможуть, але значно поліпшити якість шкіри – цілком.

До найпоширеніших рецептів відносяться:

Маска з бджолиного воску та олії (1:4) готується шляхом розігрівання компонентів на водяній бані і перемішування.Готову маску слід наносити на уражені ділянки шкіри на 20 хвилин кожен день. Харчова сода і вода (1:1) змішуються до отримання однорідної кашки.Її використовують для масажу, який проводять дуже обережно, м’якими рухами втираючи в шрами від прищів.Процедура триває близько хвилини, потім залишки маси змиваються водою.

Сметана, мед і вода (1:1:1) змішуються і застосовуються в якості маски на обличчя. Маски з косметичної глини.Більш корисною в таких випадках вважається зелена глина, але непогано зарекомендували себе біла і блакитна.У кожну глину окремо можна додавати різні компоненти для підвищення ефективності.Наприклад, в зелену глину можна додати 3-5 крапель розмарину, а потім наносити на шрами на 20 хвилин два рази на тиждень.Краща добавка в білу глину – це лимонний сік.На 1 ст. л. глини йде 2 ч. л. лимонного соку.Маска повинна залишатися на обличчі 20 хвилин, але якщо сильно щипає шкіру, то потрібно змивати раніше.Після цього обов’язково потрібно нанести живильний крем.Блакитна глина розмішується з мінеральною водою без газів і яблучним оцтом.Ця маска може наноситися як на все обличчя повністю, так і точково на прищі на 10-15 хвилин. Вмивання з використанням яблучного оцту, розведеного водою (1:3) дуже корисні при шрамах.Непогані результати дають вмивання з відваром з петрушки.