як прибрати шрами після прищів на обличчі

Розбираємося, як прибрати рубці від прищів на обличчі? Домашнє і салонне лікування постакне.

Вугровий висип – проблема з якою стикається практично половина підлітків, а також деякі дорослі люди. На жаль, навіть при правильному лікуванні і догляді після прищів на шкірі можуть залишатися сліди. Позбутися від них непросто, але це можливо за допомогою сучасних косметологічних процедур і правильного догляду.

Чому утворюються сліди після акне?

Постакне, зване інакше слідами після прищів – це стійкі зміни шкірних покривів, що з’являються після вугрової висипки. Далеко не кожен прищик і не у кожної людини залишає слід. Для формування рубців або пігментації необхідно вплив одного або декількох провокуючих факторів.

Постакне частіше з’являються у людей, які нехтують правильним доглядом за шкірою та її дезінфекцією, у осіб із супутніми дерматологічними захворюваннями, при цукровому діабеті та інших видах порушення обміну речовин.

Вугровий висип залишає після себе різні зміни на шкірі. Важливо знати, до якого виду відносяться сліди після прищів, щоб підібрати правильне лікування і догляд.

До наслідків акне відносять:

Нормотрофические рубці. Атрофічні рубці. Гіпертрофічні рубці. Келоїдні шрами.

Крім рубців вугровий висип може залишати після себе ділянки гіперпігментації. Причиною зміни нормального забарвлення шкіри служить її захисна реакція. Шкірні покриви, травмовані запаленням і неправильним видавлюванням прища, активують усі механізми захисту, в тому числі і посилюють продукцію меланіну, пігменту, що відповідає за захист від агресивних УФ-променів.

Найчастіше постакне у вигляді пігментації зникає самостійно через 2-4 місяці, проте в деяких випадках може знадобитися допомога косметолога або дерматолога. Також акне може залишати після себе зміни судин – червоні або синюшні плями на місці травмованих або видушених вугрів. Позбутися від них можна тільки за допомогою апаратних процедур.

Келоїдні рубці.

Келоїдні рубці – грубі шрами, що складаються з особливого виду сполучної тканини. Даний вид постакне зустрічається не часто і виникає переважно при важких формах вугрової висипки у людей, схильних до утворення келоидов.

Незважаючи на те, що келоїдний рубець візуально нагадує гіпертрофічний, між ними є відмінності:

Звичайний гіпертрофічний шрам повторює форму рани після прища і не виходить за її межі, має рівні контури. Келоїд розростається за межі ураженої ділянки шкіри, володіє асиметричною формою і нерівними краями, неоднорідною консистенцією.

Це відбувається через те, що в келоїдному рубці в кілька разів більше волокон колагену, ніж у складі здорової шкіри. Всі клітини в ньому розташовуються в хаотичному порядку. Крім того, на відміну від простих форм рубців, келоїд не перестає кровопостачатися в міру свого формування.

Атрофічні.

Атрофічні рубці інакше називаються втиснутими. Прищі в процесі свого дозрівання прориваються і серйозно травмують шкірні покриви. Через це на місці ранки може порушуватися вироблення колагену і процес регенерації епідермісу. Шкірі не вистачає «будівельних матеріалів» для того, щоб заповнити дефект. Через це на місці запалення формуються такі неестетичні кратери.

Атрофічні постакне лікарі косметологи і дерматологи поділяють на три типи:

Прямокутні рубці. Невеликі, витягнуті, часто наступні один за одним. Через цю особливість фахівці порівнюють їх з «вантажними вагончиками». Сколоті рубці. Вузькі, неоднорідні, що нагадують своїми обрисами букву V. Найчастіше формуються на щоках, поблизу крил носа і почасти нагадують сліди після перенесеної вітрянки. Округлі рубці. Мають круглу форму і можуть розташовуватися на будь-якій частині обличчя, бувають поверхневими і глибокими.

Атрофічні рубці – найбільш сприятлива форма постакне, оскільки при поверхневому розташуванні впоратися з даними шкірних дефектом можна самостійно в домашніх умовах.

Нормотрофические.

Нормотрофічні шрами розташовуються на одному рівні зі шкірою. Вони плоскі, світлого забарвлення, по еластичності нагадують здорові шкірні покриви. Не болять, не сверблять і не викликають ніякого дискомфорту, крім естетичного.

Такі рубці виникають при нормальній реакції шкіри на травму і, також як атрофічні, легко піддаються лікуванню.

Гіпертрофічний.

На відміну від атрофічних рубців, коли шкіра страждає від нестачі колагену, при гіпертрофічному типі спостерігається його надлишок. Захищаючись від травмуючих факторів, епідерміс виробляє надмірну кількість будівельних речовин – колагенових волокон. Внаслідок цього виникають пігментовані шрами, підняті над поверхнею шкіри.

Чим прибрати ямки на обличчі?

Існує безліч способів позбутися від слідів після прищів. Оскільки шрами і рубці розрізняються між собою, важливо не намагатися позбутися від них самостійно, а звернутися до грамотного косметолога або дерматолога. Іноді, успішно позбувшись від одного виду рубців, можна негативно вплинути на інший тип шрамів або пігментацію, тому підбирати індивідуальні методи лікування повинен тільки фахівець.

Прибрати кратери на обличчі можна за допомогою:

Шліфування лазером. Дермабразії. Пластика. Кислотних пілінгів. Філерів і мікронідлінга для атрофічних рубців. Мезотерапії.

Для видалення великих гіпертрофічних шрамів застосовуються ін’єкції розсмоктуючих препаратів. Для цього в тканину рубця вводяться кортикостероїди, 5-фторурацил або інтерферони.

Щоб повністю позбутися від шкірного дефекту, проводиться кілька ін’єкцій препарату кожні 1-2 тижні. Надалі результат закріплюється за допомогою апаратних методик (шліфування, мікродермабразія).

Лазерне шліфування.

Один з найбільш прогресивних способів лікування постакне. Дозволяє позбутися від усіх видів слідів – атрофічних і гіпертрофічних шрамів, пігментації, судинних плям. Принцип дії методу полягає у випаровуванні верхнього шару шкіри під впливом лазерних спалахів.

Після процедури поліпшується процес регенерації, стимулюється утворення нових молодих клітин і колагенових волокон, розгладжуються дрібні мімічні зморшки і заломи шкіри.

Процедура проходить під місцевим наркозом, тому практично безболісна, відрізняється коротким відновним періодом.

Після лазерної шліфовки важливо ретельно доглядати за шкірою, а також обов’язково використовувати крем з СПФ, для того щоб уникнути сонячних опіків і пігментації.

До недоліків лазерного шліфування відносять:

Відео — как убрать шрамы после прыщей на лице (Відео)

Можливість проведення процедури тільки в спеціалізованих салонах, необхідність місцевої анестезії. Тривалий відновлювальний період, який у осіб з чутливою шкірою може тривати до 3 місяців. Ризик появи веснянок і пігментних плям (при схильності до гіперпігментації). Висока вартість процедури.

При виборі в якості способу лікування постакне лазерної шліфовки, важливо врахувати те, що процедура найбільш ефективна у світлошкірих людей. У осіб зі смаглявими і темними шкірними покривами ефект буде не таким вираженим.

Z-пластика.

У разі наявності глибоких атрофічних або великих келоїдних рубців якщо традиційні способи лікування безсилі, проводиться мале хірургічне втручання або Z-пластика.

З допомогою скальпеля пластичний хірург видаляє великий шрам, залишаючи після нього маленький косметичний шов, з яким в подальшому може впоратися шліфування або хімічний пілінг.

Відео — как убрать шрамы после прыщей на лице (Відео)

Мікродермабразія.

Делікатний механічний пілінг, під час якого верхні шари епідермісу злущуються з допомогою направленого потоку мікроскопічних кристалів. Процедура безболісна, під час її проведення клієнт може відчувати тільки легкий дискомфорт і поколювання.

Тривалість сеансу становить у середньому 30 хвилин, для отримання стійкого ефекту потрібно провести 4-6 процедур з інтервалом 1-2 тижні. Мікродермабразію можна проводити при дефектах шкіри обличчя, шиї, зони декольте і на інших ділянках тіла.

Безболісна процедура, не вимагає анестезії. Менш травматична для шкіри, ніж інші види дермабразії. Не вимагає тривалого відновлення шкіри і спеціальних засобів для цього. Крім постакне справляється з пігментацією, дрібними зморшками, тобто має омолоджуючу дію.

Однак мікрокристалічна дермабразія має і ряд недоліків, які можуть обмежити її застосування:

Не можна проводити особам з підвищеною індивідуальною чутливістю до компонентів засобу, що використовується при процедурі. Даний метод безсилий проти глибоких рубців, келоїдних шрамів.

До загальних протипоказань відносять гострі запальні процеси (ГРВІ, грип, пневмонія), онкологічні патології, цукровий діабет, псоріаз, дерматит та інші шкірні патології в активній фазі.

Дермабразія.

Механічна дермабразія – це салонна процедура шліфування обличчя за допомогою спеціального апарату. Кругла щітка пристрою швидко обертається і м’яко знімає верхній шар епідермісу. За допомогою цього методу можна усунути шрами і глибокі рубці, позбутися від пігментації і знизити ризик появи нових плям.

Незаперечною перевагою процедури є її відносно невисока вартість у порівнянні з іншими косметологічними процедурами.

До мінусів механічної дермабразії відносяться:

как убрать шрамы после прыщей на лице

Травматичність для шкірних покривів. Тривале відновлення. Тривалий курс повної шліфування обличчя. Підвищення чутливості шкіри після маніпуляції.

Як і інші салонні процедури, спрямовані на боротьбу з постакне, дермабразія має ряд протипоказань. Не можна її проводити:

При наявності активних запальних захворювань шкіри при псоріазі, екземі, мікозах. Під час гострих інфекційних патологій. При супутньому цукровому діабеті і онкологічних патологіях.

Також не рекомендується робити механічну шліфовку особи під час вагітності і при лактації.

Хімічний пілінг.

Під контролем фахівця час процедури відбувається руйнування верхніх шарів шкіри за допомогою хімічних речовин. Кислоти, що входять до складу пілінгу, руйнують міжклітинні зв’язки, завдяки чому «знімається» шар епідермісу. Пошкоджені і непотрібні клітини видаляються, а на їх місці наростає молода, гладка шкіра, без рубців і пігментних плям.

Існує безліч варіантів хімічного пілінгу:

Саліциловий. М’яко відлущує верхній шар епідермісу, має антисептичний ефект, звужує пори і регулює вироблення шкірного сала. Використовується для боротьби з акне і слідами від прищів. Пілінг Джесснера. До його складу входять саліцилова і молочна кислоти. Дана процедура сприяє більш глибокому відлущуванню клітин шкіри і стимулює вироблення колагену. Застосовується для боротьби зі шрамами і рубцями після вугрової висипки. Жовтий пілінг. Поверхневий, щадний пілінг, який використовується для боротьби з постакне. Оптимально підходить для видалення вогнищ гіперпігментації після прищів. Має антиоксидантну і захисну дію, завдяки що входить до складу вітаміну А.

При виражених змінах шкіри косметолог може провести серединний або глибокий пілінг на основі трихлороцтової кислоти або фенолу.

Відразу після процедури шкіра виглядає почервонілою, роздратованою. На наступну добу починається лущення, яке триває кілька днів.

Під час оновлення шкіри рекомендується відмовитися від відвідування громадських басейнів, лазні, сауни. Перед прогулянками на вулиці необхідно наносити сонцезахисні засоби. Під час лущення не можна користуватися декоративною косметикою, тому фахівці рекомендують робити пілінг перед вихідними, щоб перечекати вдома непростий відновлювальний період.

Засоби проти рубців.

Досягти хорошого результату можна тільки за допомогою комплексного підходу. Щоб позбутися рубців і шрамиков, необхідно звернутися до косметолога, який допоможе підібрати процедури і необхідні кошти.

Після пілінгу або шліфування обов’язково потрібно правильно доглядати за шкірою, користуватися спеціальними мазями, кремами і робити маски в домашніх умовах.

Препарати, ефективно розсмоктують рубці і сприяють відновленню шкіри, зазвичай містять:

Гепарин (пом’якшує рубцеву тканину, сприяє оновленню верхнього шару епідермісу). Пантенол (загоює пошкоджену шкіру, відновлює і знімає больові відчуття). Гіалуронова кислота (зволожує шкірні покриви, дозволяє позбутися від дрібних зморшок). Еластин, колаген (повертають пружність і еластичність шкіри, дозволяють зменшити прояви атрофічних рубців).

Домашні доглядові засоби повинен підбирати косметолог, грунтуючись на типі шкіри, формі і вираженості постакне, віці клієнта.

Мазі від ритвін на обличчі.

Щоб позбутися від постакне можна застосовувати засоби зі спеціальних лінійок професійної косметики або, по рекомендації косметолога або дерматолога, скористатися аптечними препаратами.

Найбільш популярними мазями від слідів, що виникли після прищів, є:

Метилурацил. Стимулює процеси обміну речовин в шкірних покривах, прискорює регенерацію клітин, сприяє розгладженню дрібних атрофічних і нормотрофічних рубців. Следоцид. Засіб на основі рослинних компонентів, бореться з рубцевими змінами після акне і інших типів висипань. Зменшує набряклість і запалення, прискорює регенерацію, розгладжує шкіру і підвищує її еластичність. Медерма. Застосовується для позбавлення від невеликих шрамів, що виникли після вугрової висипки, вітрянки, опіків шкіри. Для досягнення хорошого ефекту застосовується тривалий час, курс лікування становить в середньому 3-6 місяців. Келофибраза. Використовується для усунення ритвін і шрамів на обличчі, що виникли після прищів. Засіб пом’якшує і розгладжує шкіру, нормалізує процеси кровообігу і обміну речовин, відновлює баланс вологи і підвищує еластичність шкіри.

При наявності глибоких шрамів або рубців, що залишилися після хірургічного висічення келоїдів, лікар може порекомендувати використовувати Контрактубекс або Зерадерм. Важливо пам’ятати, що всі ці кошти більш ефективні для позбавлення від свіжих шрамів. При лікуванні застарілих рубців ефект може виявитися менш вираженим.

Крем.

Щоб позбутися слідів постакне і знайти гладке обличчя, крім уходового крему, підібраного за типом шкіри, можна використовувати спеціальні лікувальні засоби.

Список найбільш ефективних препаратів:

Добре зарекомендував себе крем Скарестетик, що виробляється в США. Це професійний засіб включає в себе безліч компонентів: силікон, екстракт цибулі, коензим Q10, бісаболол, масло ши та інші. Крем пом’якшує і ефективно розгладжує рубці, покращує зовнішній вигляд шкіри, підвищує ріст нових клітин. Щоб прибрати шрами від прищів на обличчі або інших частинах тіла, можна скористатися кремом Кело-коут. У своєму складі препарат містить полісилоксани і діоксид силікону. Дія засобу полягає в утворенні плівки над пошкодженим місцем. Вона зберігає вологу, сприяє пом’якшенню рубцевої тканини, покращує регенерацію. Ферменкол. Крем російського виробництва, в основі якого колагенази природного походження. Завдяки їх впливу руйнується білкова структура рубців, розгладжується шкіра, усувається відчуття сухості і свербіння. Крем сприяє не тільки усуненню дефектів шкіри, але і її освітленню, омолодженню.

Маска.

Щоб усунути такі явища постакне як рубці і вибоїни, а також позбутися від гіперпігментації не обійтися без масок.

До складу професійних засобів, що використовуються для боротьби зі змінами після вугрової висипки, входять:

Аскорбінова кислота. Покращує процеси регенерації, освітлює шкіру, має фотозахисну і антивікову активність. Арбутин. Натуральний компонент, ніжно відбілює шкіру, захищає епідерміс від фотостаріння, підвищує місцевий імунітет, запобігає поява нових рубців і незначно впливає на застарілі постакне. Саліцилова і фруктові кислоти (ВНА і АНА-кислоти). Впливають на шкіру на молекулярному рівні, доглядають за нею зсередини і зовні, м’яко відлущують поверхневий шар епідермісу, поступово зменшують прояви рубців, покращують синтез колагену. Часто використовуються для підготовки шкіри до пілінгів. Муцин равлики. Популярний компонент корейської косметики, омолоджує шкіру, покращує процеси загоєння ран і регенерації, розгладжує зморшки і дрібні рубці.

Крім нанесення масок, під час лікування постакне важливо не забувати про грамотне ступінчастому очищенні і зволоженні шкіри. Також важливо використовувати сонцезахисний крем з високим фактором СПФ.

Багато процедур, спрямовані на боротьбу з рубцями після прищів, підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету і без правильного догляду можуть привести до розвитку пігментації.

Як прибрати рубці від прищів на обличчі і тілі.

Рубці, які залишаються на шкірі після вугрової висипки є актуальною темою для суперечок. Провідні вчені досі ламають голову — який засіб найкраще підійде для боротьби з акне. Відомі сотні дієвих методів, які допоможуть позбутися від червоних плям і невеликих наслідків після прищів. Але як бути, якщо рубці глибокі і великі? При наявності шрамів рекомендуємо до прочитання сьогоднішню статтю.

Як прибрати рубці після прищів: різним типам шрамів потрібне різне лікування.

Пошкодження легкої та середньої тяжкості не створюють великих проблем, їх можна усунути з тіла базовими засобами або дочекатися, поки шкіра впоратися з проблемою самостійно. При наявності шрамів після акне часом зустрічаються келоїди або гіпертрофічні освіти — в такому разі над здоровою шкірою виступає сполучна тканина.

Будь-який запропонований метод позбавлення від рубців має мінуси і плюси. Процедури агресивного впливу допомагають домогтися гарної шкіри в короткі терміни, а застосування народних рецептів дозволяє домогтися ефекту без роздратування шкіри.

Для усунення рубців в косметологічному салоні потрібно вибрати заповнює складу. Вибирають зазвичай з гіалуронової кислоти або колагену. В даний час поширюється тенденція видаляти рубці за допомогою введення ін’єкцій з жиру пацієнта.

Шрами можна усунути за допомогою шліфування лазерним апаратом, розчинити при проведенні пілінгу, очистити при мікродермабразії або скористатися кріотерапією (заморожування). При введенні стероїдів в сполучні тканини дозволяють зробити рубець м’якше і менш помітним. Великі рубці можна усунути фракційним фототермолізом або мезотерапією.

Косметолог підкаже яка процедура підійде конкретному пацієнтові. Іноді доводиться поєднувати відразу кілька методів, щоб побачити результат. Модернізовані препарати завдають менше больових відчуттів, а якість процедур з кожним роком стає ефективніше. Підсумки лікування певним методом важко передбачити, оскільки шкірний покрив індивідуальний. При лікуванні складних шрамів доведеться скористатися не одним способом — тоді результат обов’язково буде.

Як прибрати рубці від прищів: засоби і препарати для зовнішнього лікування.

Ретиноидные креми дозволяють значно зменшити ділянку рубцювання і сприяють поліпшенню стану шкіри. Такий засіб призначається дерматологом і тільки тоді, коли інші препарати не подіяли. Велика доза крему з вмістом вітаміну А є шкідливою для здоров’я, тому лікування доводиться проводити курсами з невеликими перервами. Неглибокі шрами можна видалити за допомогою натуральних засобів.

Аптечні препарати від шрамів після прищів.

Найменування Діючі речовини Ефект Мазь ретиноєва Кислоти, похідні вітаміну А Відновлює шкірний покрив, усуває запалення Метілураціловая мазь Метилурацил Відновлює шкірний покрив, впливає на зростання бактерій, обмежуючи їх активність, підвищує імунітет Гепариновая мазь Гепарин Запобігає утворенню згустків крові, тромби стають менше «Солкосерил», мазь Депротеїнізований диализат, що виділяється з крові тварин Відновлює шкірний покрив, що захищає новий шар епідермісу.

Як прибрати рубці від прищів в домашніх умовах.

Щоб прибрати шрами доводиться докласти багато зусиль. Не можна позбутися від проблеми за одну процедуру, але можна в домашніх умовах вплинути на свій зовнішній вигляд в кращу сторону. Лікування необхідно почати найближчим часом, оскільки на рахунку кожен день. Фахівці стверджують, що шрами, яким більше півроку, не можуть вилікуватися за допомогою зовнішніх засобів.

Можна випробувати такі методи лікування рубців:

маски з різними компонентами — в залежності від типу шкіри і очікуваного ефекту (алое, яблучний оцет, банани, звичайна вода, ефірні масла, мед); скраби, гоммажі або пілінги, здатні зняти омертвілий шар (бадяга, пластівці овся, огірковий сік, цукор, помідори, морська сіль); використання парових ванн з трав’яних відварів — можна використовувати квітки аптечної ромашки, чистотіл; компреси і примочки, здатні прискорити загоєння епідермісу.

Як прибрати рубці після прищів за допомогою бодяги.

Існують аптечні мазі і ефективні креми з додаванням бадягі та інших діючих речовин. Найкраще придбати бодягу в порошку. При сухій шкірі додавати ефірну олію, а при жирній-розбавляти водою і наносити на обличчя. Повторювати не частіше 1 разу на тиждень.

Натуральні масла дозволяють шрамам розсмоктуватися, не залишаючи слідів. Ефекту чекати доводиться довго, але завдяки здатності до дезінфекції, відновленню еластичності підвищується міцність і пружність нового шару епідермісу. Рубці можна лікувати сумішшю масла розмарину і кунжутного масла.